Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety DHL również dolicza przed opodatkowaniem koszty dostawy, zależne od wagi paczki i kraju dostawy. Zamówiłam zegarek we wtorek wieczorem, a dzisiaj - piątek ma zostać dostarczony, jednak niestety z wyższą opłatą niż przewidywałam. W moim przypadku było to dodatkowe 250 zł do opodatkowania - koszt dostawy wyliczony przez DHL z czego 23% to dodatkowe 60 zł dopłaty. Wiec zamawiając przesyłkę DHL express zawsze doliczałabym 23% z łącznej kwoty za zegarek z kwotą za transport - około 250zł. Jedynym rozwiązaniem jest prośba w uwagach do creationwatches o wyszczególnienie na fakturze jakichkolwiek kosztów transportu. Tak czy inaczej, łączny koszt i tak był stosunkowo niższy od cen w Polsce.

Edytowane przez Dorota.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś w ogóle próbował takie sytuacje wyjaśniać? Wprawdzie VAT płaci się od kosztów zakupu towarów, cła i transportu, ale przecież koszty transportu są już ujęte w kosztach zakupionego przedmiotu. Kurier nie wiezie nam tego przecież za darmo, za transport płaci sprzedawca, który te opłaty już przecież uwzględnił w cenie produktu. A nawet jeśli przewoźnik świadczy nam usługę gratis, to podstawowa wiedza z matematyki wystarczy, żeby wiedzieć, że 23% z 0 PLN to 0 PLN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sklep nie podaje żadnej informacji, że transport jest wliczony w cenę produktu. Na fakturze widnieje kwota za sam produkt, w związku z tym, teoretycznie sprzedawca bierze transport na siebie i nie wlicza go w koszt produktu. Więc na odprawie celnej mają obowiązek oszacować jakie koszty sprzedawca wziął na siebie, stąd powiększona należność celna (w imporcie: procent wartości przesyłki i kosztu transportu). Oczywiście jest możliwość korekty faktury przez sprzedawcę z podaniem części opłaty jako koszty transportu, jednak korekta odprawy celnej przez DHL wiąże się z kosztem 220zł.

Cennik opłat dodatkowych przy imporcie DHL:  https://www.dhl.com.pl/exp-pl/express/obsluga_celna/uslugi_celne.html#containerpar_expandablelist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż może zdjęcie z rozliczeniem kosztów jakie dostałaś z dhl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedawca opłaca transport, to siłą rzeczy stanowi to jego koszt, zatem musi być wliczony w cenę produktu. Po prostu pomniejsza on zysk czerpany ze sprzedaży towaru. Kupujemy zegarek za 100 USD z wliczoną przesyłką:

 

- wysyłka kosztuje 10 USD, a zegarek 90 USD,

- wysyłka kosztuje 30 USD, a zegarek 70 USD,

- wysyłka kosztuje 99 USD, a zegarek 1 USD,

 

w każdym z tych przypadków płacimy VAT od 100 USD, czyli od wartości zegarka i przesyłki.

 

Moim zdaniem zakładanie, że koszt przesyłki wynosił 100 USD, kiedy my nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów z tytułu transportu, oraz żądanie zapłaty VAT-u od tej kwoty, to jakiś absurd. Jeśli już chcą kombinować w ten sposób, to powinni pomniejszyć o te 100 USD kwotę zakupu zegarka i dopiero liczyć VAT od zegarka i transportu, ale to przecież wyjdzie tyle samo. Dla mnie taka praktyka to już "bezpodstawne wzbogacenie się" ;)

 

Co innego, gdyby kupić zegarek za 100 USD i dodatkowo zapłacić 20 USD za transport, który jest na innej fakturze, nie przedstawionej do kontroli celnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz d*pa, a chciałem kupować w weekend. Napisałem też coś do CW, ale nie odpisują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów zwykłą pocztą, to nie będzie ryzyka takich machlojek. Do mnie ostatnio paczka od CW szła pocztą 8 dni, więc tragedii nie ma. Tylko nie płać w weekend Revolutem z przewalutowaniem, bo maja wyższy kurs niż zwykle. Jeśli korzystasz z Revolut, lepiej sobie kup trochę dolarów zawczasu dzisiaj :)

 

 

A tutaj w bardzo ciekawy sposób opisana przygoda z zakupami zagranicznymi i DHL: http://room-303.com/blog/2010/11/24/o-dhl-i-najdrozszych-koszulkach-na-swiecie/

BTW, co się dzieje z przesyłką, jeśli się nie podpisze upoważnienia dla DHL w celu reprezentowania nas przed UC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozliczeniu kosztów DHL jest łączna kwota 169zł za wszystkie należności podatkowe. W przypadku gdy sprzedawca pomniejsza zysk ze sprzedaży produktu o koszt przesyłki, powinien wykazać w jakim stopniu. Na fakturze jest tylko koszt produktu, o transporcie nic nie ma. Zmieniać tego się na pewno się nie opłaca, na przyszłość najlepiej zamawiać pocztą, mi jednak zależało na szybkiej dostawie (przyszło po 2,5 dnia). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów zwykłą pocztą, to nie będzie ryzyka takich machlojek. Do mnie ostatnio paczka od CW szła pocztą 8 dni, więc tragedii nie ma. Tylko nie płać w weekend Revolutem z przewalutowaniem, bo maja wyższy kurs niż zwykle. Jeśli korzystasz z Revolut, lepiej sobie kup trochę dolarów zawczasu dzisiaj :)

 

 

A tutaj w bardzo ciekawy sposób opisana przygoda z zakupami zagranicznymi i DHL: http://room-303.com/blog/2010/11/24/o-dhl-i-najdrozszych-koszulkach-na-swiecie/

BTW, co się dzieje z przesyłką, jeśli się nie podpisze upoważnienia dla DHL w celu reprezentowania nas przed UC?

A pocztą jest rejestrowane?

 
Zamawiałem 2 razy z CW, ale za każdym razem było dopłacane do wysyłki DHL (żeby było szybciej), a teraz sprawa wygląda inaczej bo zegarek droższy, więc "darmowa" dostawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale zanim otrzymałem oficjalnie numer przesyłki, to zegarek miałem już u siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podają nr do śledzenia, w Polsce jest to jako list polecony. Co prawda dawno nic nie zamawiałem z CW, ale łącznie odebrałem pewnie z 15 przesyłek wysłanych od nich DHL i nie przypominam sobie, żebym zapłacił więcej niż "potrzeba". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podają nr do śledzenia, w Polsce jest to jako list polecony. Co prawda dawno nic nie zamawiałem z CW, ale łącznie odebrałem pewnie z 15 przesyłek wysłanych od nich DHL i nie przypominam sobie, żebym zapłacił więcej niż "potrzeba". 

Oczywiście, że lepiej DHL, mega szybko i pewniak. Boję się natomiast tego, że jednak doliczą jak już było wspominane tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemu rozbili mi koszt, napisałem po zakupie, żeby odjęli 30$ od kwoty zegarka i wpisali jako koszt transportu na FV i dokumentach.

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez problemu rozbili mi koszt, napisałem po zakupie, żeby odjęli 30$ od kwoty zegarka i wpisali jako koszt transportu na FV i dokumentach.

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

I bez problemu tak robią? Za każdym razem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy za każdym razem, zamawiałem na razie tylko 2 razy i jak za pierwszym razem dzwoniłem do DHL skąd takie wysokie koszty to za drugim razem poprosiłem o rozbicie na dwie pozycje.

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozliczeniu kosztów DHL jest łączna kwota 169zł za wszystkie należności podatkowe. W przypadku gdy sprzedawca pomniejsza zysk ze sprzedaży produktu o koszt przesyłki, powinien wykazać w jakim stopniu. Na fakturze jest tylko koszt produktu, o transporcie nic nie ma. Zmieniać tego się na pewno się nie opłaca, na przyszłość najlepiej zamawiać pocztą, mi jednak zależało na szybkiej dostawie (przyszło po 2,5 dnia).

Ja ostatnio trochę kupowałem na CW i miałem clone wszystko jak leci... a czas obsługi przez WER Zabrze jest hmm...dłuuuuuugi...

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do CW, czy mogą wyszczególnić jakikolwiek koszt wysyłki, ale osoba odpisująca mi w ogóle nie zrozumiała pytania. Zaczęła mi odpowiadać o tym, że nie zaniżaja wartości wysyłki i że jak coś więcej to do dhl. Takze nie wiem jak tutaj dogadać z nimi żeby wpisali na wysylce/fakturze jakikolwiek koszt wysłania. Napisałem odpowiedź ale spodziewam się, że będzie to samo.

 

Gesendet von meinem LG-H870 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rowniez ich o to zapytalem i odpisali, zeby im podac pelne imie i nazwisko oraz numer zamowienia, wiec zapewne jest to mozliwe. Wprawdzie nie zrozumieli, ze pytalem czysto hipotetycznie, ale z odpowiedzi wnioskuje, ze jest mozliwe, aby wyszczegolnili koszty przesylki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to prościej przez telefon, ogarniają język angielski, kiedyś dwa razy z nimi gadałem w różnych sprawach. Kiedyś też świetnie chat live u nich działał, ostatnio kupowałem u nich rok temu, pewnie nadal jest tak samo dobrze.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to prościej przez telefon, ogarniają język angielski, kiedyś dwa razy z nimi gadałem w różnych sprawach. Kiedyś też świetnie chat live u nich działał, ostatnio kupowałem u nich rok temu, pewnie nadal jest tak samo dobrze.

Chciałem live chat, ale za każdym razem jak patrzyłem to nikogo nie było

 

Wczoraj rowniez ich o to zapytalem i odpisali, zeby im podac pelne imie i nazwisko oraz numer zamowienia, wiec zapewne jest to mozliwe. Wprawdzie nie zrozumieli, ze pytalem czysto hipotetycznie, ale z odpowiedzi wnioskuje, ze jest mozliwe, aby wyszczegolnili koszty przesylki.

 

Ciekawe, ja w 5 mailach nie mogę się z kobietą dogadać, cały czas insynuuję, że ja chcę zaniżenia wartości zegarka, a ja jej tłumacze jak krowie na rowie, że chodzi o wyszczególnienie wysyłki. Rozpisałem jej przykład krok po kroku i czekam na odpowiedź. W tym tempie to zdążę się rozmyślić jak to jest z zegarkami :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Hypothetically speaking" i "good to know for the future" nie ogarnęli, bo poprosili o numer zamówienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się dwie nacje próbują dogadać w nieswoim języku;)

Proste zdania trzeba konstruować, pomaga.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio robił zakupy, dalej wpisują realną wartość zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tam 4 zegarki w ostatnim kwartale i nadal zaniżają kwotę na deklaracji, wysyłka standardowa, brak dodatkowych opłat, czas dostawy 8-10 dni kalendarzowych.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tam 4 zegarki w ostatnim kwartale i nadal zaniżają kwotę na deklaracji, wysyłka standardowa, brak dodatkowych opłat, czas dostawy 8-10 dni kalendarzowych.

Dzięki za info, czyli rozumiem nie wybierać DHL Express.

Przy wysyłce standardowej widzę że brak jest oryginalnego pudełka tylko etui i kartonik do złożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.