Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie jest droższy zegarek (dla mnie to powyżej 200usd) i jednocześnie nie ma presji czasu to według mnie nie ma sensu brać DHL. DHL to gwarancja dodatkowych kosztów - trzeba liczyć te 23% prawdziwej wartości zakupu) co przy zakupie ekonomicznego zegarka może mieć znaczenie. Zegarki za tysiąc i więcej złotych biorę DHL, i tak wychodzi taniej niż zakup w Polsce.

W darmowej przesyłce standardowej jest sam zegarek (dobrze zabezpieczony) a jeśli chcesz oryginalne pudełko to trzeba dopłacić.

Edytowane przez MichałS

Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wydaje mi się że i tak nie ma 100% pewności że pudełko będzie od modelu który kupiłeś.

 

Ja tak miałem w moim przypadku.

Jest pudło -Jest.

Jest od Orienta -Jest.

Jest od tego modelu -Nie.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś robił takie zakupy: zegarek dostawa darmowa 10-14 dni do tego płatne oryginalne pudełko dostawa odzielną przesyłką darmową 10-14dni?

Czy warto wybrać taką opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, słyszałem że obecnie szansa na uniknięcie VAT-u znacznie zmalała. Czy ktoś zamawiał ostatnio jakiś zegarek z CW i może podzielić się swoimi doświadczeniami?

 

Przy okazji, planuje zakup poniższego zegarku:

 

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-sun-moon-automatic-sak00005d-mens-watch-12009.html?currency=USD

 

Po wpisaniu kodu CLEAR cena spada do 203 dolarów, warto? Czy lepiej poczekać, może trafi się lepsza okazja?

 

Z góry dziękuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś na przełomie sierpnia / września zamówiłem pierwszy automat (Orient Ray II) - wartość koło 125 USD. Po wpadnięciu na WER Zabrze przeleżał ze 2-3 dni więc byłem pewny cła. Oczywiście nie zawiodłem się, a w zasadzie zawiodłem :) Na szczęście już podczas zakupu zakładałem że tak będzie - lepiej się „rozczarować” pozytywnie niż w drugą stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam, wyżej pytałem o zakupy zegarek bez pudełka, pudełko oddzielnie osobną przesyłką. Wyszło tak, pudełko przyszło pocztą bez opłat, zegarek zatrzymany podatek do zapłacenia i 2,5 tygodnia przeleżał na WER Warszawa UC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, słyszałem że obecnie szansa na uniknięcie VAT-u znacznie zmalała. Czy ktoś zamawiał ostatnio jakiś zegarek z CW i może podzielić się swoimi doświadczeniami?

 

Przy okazji, planuje zakup poniższego zegarku:

 

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-sun-moon-automatic-sak00005d-mens-watch-12009.html?currency=USD

 

Po wpisaniu kodu CLEAR cena spada do 203 dolarów, warto? Czy lepiej poczekać, może trafi się lepsza okazja?

 

Z góry dziękuje za pomoc!

 

Ten zegarek lepiej z chrono24 gdzieś z EU kupić. Rok temu brałem go z Hiszpanii za 890 zł. Pojawia się też na eglobal za 810 zł/

 

https://www.eglobalcentral.pl/orient-42.5mm-mechaniczny-klasyczny-skorzany-pasek-zegarek-fak00004b0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam, wyżej pytałem o zakupy zegarek bez pudełka, pudełko oddzielnie osobną przesyłką. Wyszło tak, pudełko przyszło pocztą bez opłat, zegarek zatrzymany podatek do zapłacenia i 2,5 tygodnia przeleżał na WER Warszawa UC.

 

Dlaczego aż tak długo leżał niby? Przecież normatywnie kurier przyjeżdża do ciebie z fakturą VAt, no chyba, że faktury sprzedaży nie było w środku do wyceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego aż tak długo leżał niby? Przecież normatywnie kurier przyjeżdża do ciebie z fakturą VAt, no chyba, że faktury sprzedaży nie było w środku do wyceny.

Kolego, kurierem to tak ale poczta tak nie działa  ;)

Kurier to 100% opłat raczej a poczta ... różnie  ^_^

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fakturę zakupu, to Urząd Celny przesyła list ze wskazówkami co trzeba zrobić, (skan zakupu ze sklepu, wydruk płatności) można to odesłać listem lub mailem i czekać. Udało mi się dodzwonić i otrzymałem informację że tak długo dlatego że okres wakacyjny i jest dużo przesyłek i tyle.

Dodam że chodzi to o pocztę, a nie kuriera.

Edytowane przez Kapitanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z darmową dostawą? Kurier jak widzi "darmowa dostawa" czy tam $0 to nalicza podatek od ustalonej wyższej kwoty. Jak to jest na CW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety coraz więcej zegarków przychodzi z opłatą, co przy cenie dolara ok. 4zł robi te zakupy coraz mniej opłacalnymi.

Dolar masakruje, co gorsza utrzymuje się trend rosnący. Ten smutny fakt wstrzymuje mnie przed zakupem SARB017/033/035 z Japonii :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarby 033 i 035 masz na ebay za ok. 400 euro z darmową wysyłką bez opłat dodatkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś odpowie mi na moje pytanie dot. CW? Chce kupić Flightmastera, ale obawiam się tej "darmowej wysyłki" już któryś raz pytam o to i odpowiedzi nie są jednoznaczne. Jakie macie doświadczenia z "darmowym" kurierem? Liczą podatek od wysyłki $100? czy tylko sam zegarek a podatku od przesyłki nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem z DutyZeroStore GW-5000 i było wszystko ok. Z tym, ze teraz jest info, ze wysyłają ze Szwajcarii, wcześniej chyba z Francji. Ktoś ostatnio pisał, ze dostał od nich przesyłkę z UK. ZTCW, to sporo osób z forum tam kupowało i obyło się bez „przygód”. Maja SARB 033 i 035.

 

@Vonziej

Ostatnio przyszła do mnie przesyłka DHL z Dubaju. Wysyłka była gratis, zapłaciłem tylko cło i VAT od wartości zakupu. Brak dodatkowych opłat od kosztów przesyłki. Dla mnie całe to zamieszanie z płatnością VAT od 100 USD jest śmieszne. Wiem, ludzie piszą różne rzeczy, sam kiedyś pisałem nawet, ze gdzieś o tym czytałem i próbowałem zgłębić temat.

 

Dla mnie jednak rachunek jest prosty. 23% od 0 to 0. Koszt przesyłki jest wliczony w cenę, wiec z automatu płacisz od niego podatek, płacąc VAT od kwoty zakupu.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem z DutyZeroStore GW-5000 i było wszystko ok. Z tym, ze teraz jest info, ze wysyłają ze Szwajcarii, wcześniej chyba z Francji. Ktoś ostatnio pisał, ze dostał od nich przesyłkę z UK. ZTCW, to sporo osób z forum tam kupowało i obyło się bez „przygód”. Maja SARB 033 i 035.

 

@Vonziej

Ostatnio przyszła do mnie przesyłka DHL z Dubaju. Wysyłka była gratis, zapłaciłem tylko cło i VAT od wartości zakupu. Brak dodatkowych opłat od kosztów przesyłki. Dla mnie całe to zamieszanie z płatnością VAT od 100 USD jest śmieszne. Wiem, ludzie piszą różne rzeczy, sam kiedyś pisałem nawet, ze gdzieś o tym czytałem i próbowałem zgłębić temat.

 

Dla mnie jednak rachunek jest prosty. 23% od 0 to 0. Koszt przesyłki jest wliczony w cenę, wiec z automatu płacisz od niego podatek, płacąc VAT od kwoty zakupu.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Czyli DHL jest względnie bezpieczny i nie mam się czym przejmować?

 

Słyszałem, że firmy kurierskie robią takie akcje, ale dobrze wiedzieć, ze DHL liczny normalnie. Pozytywna to informacja, bo najczęściej go widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTCW, to sporo osób z forum tam kupowało i obyło się bez „przygód”. Maja SARB 033 i 035.

 

 

Duty znam a ZTCW? Nie mogę namierzyć w szukające ebay. Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem z DutyZeroStore GW-5000 i było wszystko ok. Z tym, ze teraz jest info, ze wysyłają ze Szwajcarii, wcześniej chyba z Francji. Ktoś ostatnio pisał, ze dostał od nich przesyłkę z UK. ZTCW, to sporo osób z forum tam kupowało i obyło się bez „przygód”. Maja SARB 033 i 035.

 

@Vonziej

Ostatnio przyszła do mnie przesyłka DHL z Dubaju. Wysyłka była gratis, zapłaciłem tylko cło i VAT od wartości zakupu. Brak dodatkowych opłat od kosztów przesyłki. Dla mnie całe to zamieszanie z płatnością VAT od 100 USD jest śmieszne. Wiem, ludzie piszą różne rzeczy, sam kiedyś pisałem nawet, ze gdzieś o tym czytałem i próbowałem zgłębić temat.

 

Dla mnie jednak rachunek jest prosty. 23% od 0 to 0. Koszt przesyłki jest wliczony w cenę, wiec z automatu płacisz od niego podatek, płacąc VAT od kwoty zakupu.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

W normalnych krajach Vat od zero jest zero.

Tu już nie jestem tego taki pewny.

Sprowadzałem z CW we wrześniu Kamasu. 3 dni kopałem się z UC z tematem opłaty 100$ od czegoś co już jest zapłacone w cenie. Teraz mamy nową zmianę  "liczących inaczej". Tak więc każdy musi sobie odpowiedzieć sam - czy warto kopać się z koniem gdy szansa na sukces bliska jest zeru......

Finalnie w  moim przypadku efekt finansowy był taki ,że zegarek wyszedł w cenie wyprzedażowej jednego z polskich sprawdzonych sklepów a gwarancję zamiast 2-ch lat normalnie mam 1 rok "na niby".

Manewry robiłem z pełną świadomości stanu rzeczy a raczej bałaganu i parcie na kasę ze strony wiadomych instytucji.

Sprawdziłem , wiem i nie za bardzo polecam . Oczywiście w droższych przypadkach warto to rozważyć. Natomiast w przypadku zakupu za 150/160 Euro to już skórka za wyprawkę. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnych krajach Vat od zero jest zero.

Tu już nie jestem tego taki pewny.

Sprowadzałem z CW we wrześniu Kamasu. 3 dni kopałem się z UC z tematem opłaty 100$ od czegoś co już jest zapłacone w cenie. Teraz mamy nową zmianę "liczących inaczej". Tak więc każdy musi sobie odpowiedzieć sam - czy warto kopać się z koniem gdy szansa na sukces bliska jest zeru......

 

Finalnie w moim przypadku efekt finansowy był taki ,że zegarek wyszedł w cenie wyprzedażowej jednego z polskich sprawdzonych sklepów a gwarancję zamiast 2-ch lat normalnie mam 1 rok "na niby".

Manewry robiłem z pełną świadomości stanu rzeczy a raczej bałaganu i parcie na kasę ze strony wiadomych instytucji.

Sprawdziłem , wiem i nie za bardzo polecam . Oczywiście w droższych przypadkach warto to rozważyć. Natomiast w przypadku zakupu za 150/160 Euro to już skórka za wyprawkę. <_<

Ale to było brane przez DHL czy zwykłą?

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to jak kopanie się z koniem, ale:

 

 

"Jak ująć koszty transportu na fakturze sprzedaży?

Sprzedający, ponosząc koszty wysyłki towaru, może obciążyć nimi kupującego.
 
Fakturę sprzedaży można wówczas wystawić na dwa sposoby:
 
wliczając koszty transportu w cenę sprzedawanego towaru, wówczas na fakturze widoczna jest jedna pozycja – nazwa towaru, w którego cenę jest wliczona przesyłka;
 
można również ująć koszt transportu jako osobną pozycję na fakturze, wtedy ten koszt również jest tak samo opodatkowany jak sprzedany towar, a na fakturze są wyróżnione dwie pozycje – nazwa towaru oraz koszt transportu.
 
Potwierdzeniem powyższego postępowania jest interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 13 listopada 2015 roku o sygn. IPTPP3/4512-458/15-2/BM, w której czytamy, że
 
(...) elementy faktury określone w przepisach prawa podatkowego nie są jedynymi, które mogą być zamieszczone na dokumencie faktury. Ustawodawca w żaden sposób nie ograniczył prawa podatnika do zamieszczania na fakturach dodatkowych informacji np. ujęcie poszczególnych elementów kosztów dokonanej dostawy towarów.
 
Mając zatem na uwadze obowiązujące przepisy prawa oraz przedstawiony opis sprawy należy stwierdzić, że dopuszczalne jest ujęcie na fakturze kosztów wysyłki formalnie w odrębnej pozycji od ceny towarów, ale opisanej jako integralna część towaru (stanowiąca jednolitą podstawę opodatkowania)." - źródło: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ujecie-kosztow-transportu-i-wysylki-na-fakturze-sprzedazy
 
 
Zatem jak najbardziej możliwe jest wliczenie kosztów transportu do ceny towaru. Wystarczyłoby tylko oświadczenie sprzedawcy, że ta sytuacja właśnie ma miejsce (na wszelki wypadek dla UC, bo w zasadzie nie powinno być to konieczne). Ewentualnie można poprosić sprzedawcę, żeby odjął od ceny produktu np. 10 dolarów i wyszczególnił je jako koszt transportu w osobnej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vonziej - tak - sprowadzałem przez DHL.


Clusca - tak chciałem zrobić. Dostać drugą fakturę rozbitą na dwie pozycje.Niestety CW nie rozumie ,że są części Świata gdzie niby Świat cywilizowany jest poniżej standardów krajów 4-tego i 5-tego Świata  :-))))))

 

CW przysyłało mi oświadczenia i paragarafy gdzie zawarta była informacja ,że transport jest w cenie. Finał był taki ,że oświadczyłem naszym mądrym inaczej ,że mam w nosie ten towar i niech go odeślą.

W tej sytuacji przyjęli do wiadomości , że gra toczy się o kompromitacje i przyjęli do wiadomości ,że cena towaru zawiera koszty transportu + jakaś tam zafajdana regułka.

Następnego razu kopania się z głupim koniem (to jeszcze bardziej extremalne niż zwykły koń) już nie będzie. Szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.