Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Rekomendowane odpowiedzi

Obowiązkowy VAT od 1 lipca obejmie też cw. Ktoś orientuje się czy zamówienia przed 1 lipca mają jeszcze szansę na starą procedurę, czy liczy się data dotarcia do kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej data dotarcia. Po 1 lipca mają trzepać wszystko ale jak to wyjdzie w praktyce to się okaże. W każdym razie trzeba być już przygotowanym na dodatkowe opłaty i wkalkulować je w cenę zegarka a jak ten przejdzie bokiem to tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutny to dzień nastał, "Zmiany wymusiła Unia Europejska. Ich celem jest poprawa konkurencyjności unijnych przedsiębiorców, którzy dotąd zmagali się z tanią konkurencją spoza UE." Że niby będzie uczciwie. Oczywiście musiało to pójść w ta stronę, bo przecież nikt nie obniży cen. Jako klienci jesteśmy poszkodowani, teraz zakupy na CW nie są już aż tak atrakcyjne. Eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zamawiam z CW po 1 lipca?

Dostaliście dodatkowo VAT?

Ile razem zapłaciliście (na przykładzie swojego zakupu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zamawiałem z CW DHL i zawsze płaciłem VAT. Nigdy nie naliczyli mi więcej niż obowiązującą stawka.

 

Dzisiaj rozliczałem opłaty celne dla zegarka z Singapuru (gnomon watches) o wartości 499 USD i tak to wyszło:

939983539_Screenshot_20210721-2314212.thumb.png.a0d36858e366d9f4796760e091def1c5.png

 

Natomiast sklep wpisał w dokumentach przewozowych wartość zegarka 178 USD i dostawę 20 USD ale w świetle wymaganych dokumentów tj maila z zamówieniem i potwierdzenia płatności nie ma to znaczenia dla DHL. Może gdyby szło to poczta to tak.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle by wyszło te 23% VAT.

Dzięki za informację, może warto spróbować pocztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, chcę zamówić zegarek z tej strony bo nigdzie indziej już go nie ma. Oprócz pierdółek z Alieexpress nigdy nie zamawiałem niczego z zagranicy jeszcze. Mam pytanie odnośnie tych opłat celnych, firma kurierska w tym przypadku DHL mi wystawia rachunek a ja płacę do urzędu? Czy najpierw się dostaje przesyłkę, a potem płaci opłaty do Urzędu? w przypadku przesyłki kurierskiej?  

 

Dodając zegarek do koszyka zauważyłem że można sobie wybrać opcję, zapłacenie podatku przy "dostarczeniu" Duties / Taxes + Clearance fees collected at delivery  albo zapłacenie podatków od razu Taxes pre-paid.

Którą opcję wybieracie kupując na cw? Dla mnie lepiej chyba wygląda zapłacenie przed ale też nie rozumiem kto odprowadzi za mnie cło i VAT, DHL? 

Z drugiej strony jeszcze będzie cyrk że zapłacę podatki, a potem i tak mi przyjdzie jeszcze raz z Urzędu Celnego do opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2021 o 04:16, wojtek54321 napisał(-a):

Dzień dobry, chcę zamówić zegarek z tej strony bo nigdzie indziej już go nie ma. Oprócz pierdółek z Alieexpress nigdy nie zamawiałem niczego z zagranicy jeszcze. Mam pytanie odnośnie tych opłat celnych, firma kurierska w tym przypadku DHL mi wystawia rachunek a ja płacę do urzędu? Czy najpierw się dostaje przesyłkę, a potem płaci opłaty do Urzędu? w przypadku przesyłki kurierskiej?  

 

Dodając zegarek do koszyka zauważyłem że można sobie wybrać opcję, zapłacenie podatku przy "dostarczeniu" Duties / Taxes + Clearance fees collected at delivery  albo zapłacenie podatków od razu Taxes pre-paid.

Którą opcję wybieracie kupując na cw? Dla mnie lepiej chyba wygląda zapłacenie przed ale też nie rozumiem kto odprowadzi za mnie cło i VAT, DHL? 

Z drugiej strony jeszcze będzie cyrk że zapłacę podatki, a potem i tak mi przyjdzie jeszcze raz z Urzędu Celnego do opłaty.

Zawsze VAT szedł przez DHL.  Paczka wychodziła z CW, DHL dostawał info i zwracał się o dokumenty dotyczące przesyłki, przesyłka docierała do Polski, DHL przysyłał linka z szybką płatnością i przesyłka szła do doręczenia, zazwyczaj maks 4 dni całość trwała.od zamówienia do dostawy. Opcji z pre-paid nie przerabiałem. 

37 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Macie jakieś kupony rabatowe na CW?

Kiedyś na wszystko dzialala zniżka 7% MANONTIME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, kupiłem sobie SKX'a 007. Wziąłem opcje zapłacenia podatków przy odbiorze i chyba źle zrobiłem bo naliczyli 369 zł od 300 euro, a w opcji przedpłaty podatków miałem 68 euro to by wyszło ~300 zł do zapłaty. Tak jak piszesz, wszystko załatwia i o kasę prosi DHL więc akurat to jasne jest.

 

Doliczyli mi 75$ szacowanych kosztów wysyłki i od tego podatek. Chyba CW źle zrobi że jest ta wysyłka za darmo bo wtedy DHL sobie właśnie szacuje te koszty aż na 75$, lepiej dla nas Polaków by było gdyby ceny kapkę niższe ale liczyli normalnie wysyłkę sobie nie wiem ile 30$? Ale co zrobisz, podejrzewam że tylko u nas celnicy aż tyle doją kasy od kupujących. 

 

Mi zadziałał kod CA31E na 5% zniżki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wojtek54321 napisał(-a):

Doliczyli mi 75$ szacowanych kosztów wysyłki i od tego podatek. Chyba CW źle zrobi że jest ta wysyłka za darmo bo wtedy DHL sobie właśnie szacuje te koszty aż na 75$

kilkukrotnie kupowałem i nigdy mi w ten sposób nie naliczali. Zawsze dosyłałem maila z zamówieniem, gdzie było rozbicie na cene, rabat z kuponu oraz koszt dostawy zero i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Łukasz_M napisał(-a):

kilkukrotnie kupowałem i nigdy mi w ten sposób nie naliczali. Zawsze dosyłałem maila z zamówieniem, gdzie było rozbicie na cene, rabat z kuponu oraz koszt dostawy zero i było ok.

tzn. może źle się wyraziłem, do ceny zakupy zegarka gdzie wysyłka była 0 doliczyli 75$ i od tej kwoty płacę podatek. Tego 75$ oczywiście nie płacę. Chyba to jest norma? Gdzieś tutaj widziałem post że ktoś miał tak samo.

 

W każdym razie opłaty i tak mnie wyszły bardzo dużo, gdyby nie to że nie dostałbym nigdzie już chyba nowego SKX'a raczej by mnie odstraszyły od zakupu. Jeszcze nic nie płaciłem, czekam na wiadomość odnośnie płatności. Pani się pytała czy się zgadzam na te opłaty, no to się zgodziłem bo jaki miałem wybór? 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj, dołożyli ci z automatu jakąś swoją estymację kosztów wysyłki i od niej naliczyli opłaty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Reklamuj, dołożyli ci z automatu jakąś swoją estymację kosztów wysyłki i od niej naliczyli opłaty.

 

Przecież mają chyba określone procedury i naliczają według nich, a nie że jednemu liczą tak a drugiemu tak?  Tak na szybko to od 288 euro (po zniżce 5%) wyszło 1324,8 zł i 23% od tego to wyjdzie 304,7 zł to VAT ale są jeszcze jakieś opłaty celne inne? 

 

Edit - no i dochodzi jeszcze podatek od wysyłki, ale tego to nie rozumiem skoro sklep wysyła za darmo to jakim prawem UC nalicza sobie podatek od 0? Żałosne trochę. 

Edytowane przez wojtek54321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem przypadki, gdy przy wysylce darmowej i niewyszczegolnionej kwocie na rachunku naliczano domyslny koszt transportu. I zeby byla jasnosc - to nie UC, to DHL przygotowujacy deklaracje dla UC. Reklamujesz w DHLu przedstawiajac dokladny koszt wysylki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojtek54321 napisał(-a):

Doliczyli mi 75$ szacowanych kosztów wysyłki i od tego podatek.

 

Poinformuj DHL, że przesyłka jest darmowa i wyślij im skany dokumentów to potwierdzających. Natychmiast też składaj reklamację i wnioskuj o korektę deklaracji celnej. Ja to już przerabiałem z UPS'em. Zwrócili mi tę kwotę VAT'u od wyimaginowanych kosztów wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojtek54321 napisał(-a):

tzn. może źle się wyraziłem, do ceny zakupy zegarka gdzie wysyłka była 0 doliczyli 75$ i od tej kwoty płacę podatek.

Spokojnie, zrozumiałem co zrobił DHL, po prostu ją się nie spotkałem z czymś takim, ale zawsze dawałem im komplet dokumentów z ktorych jasno wynikalo jakie były koszty. Ale jak widać, koledzy mieli doświadczenia podobne do Twoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DHL pobiera prowizję za przedstawienie do kontroli celnej. Może to te koszty? W przypadku mojego ostatniego Citizena było to koło 80 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

DHL pobiera prowizję za przedstawienie do kontroli celnej. Może to te koszty? W przypadku mojego ostatniego Citizena było to koło 80 zl

być może, wyszło mnie jakieś 60 zł ponad te 23% z ceny zegarka, nie wliczając tych 23% z 75$ "szacowanych kosztów wysyłki", więc to by pasowało. W każdym razie zostawiam tak jak jest i czekam na przesyłkę, tym bardziej że w mailu od DHL już dostałem między wierszami wiadomość że po 4 dniach jeżeli nie uda się odprawić zegarka, są doliczane koszty magazynowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W powiadomieniu mail o sposobie zapłaty i przekierowaniu do storny DHL z opłaceniem podatku i cła przywozowego będzie pod linkiem płatności link do szczegółów kosztów. Tam jest pozycja o prowizji tudzież opłatach za pośrednictwo w przedstawieniu do kontroli celnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc mój zaczęty wątek, zegarek już u mnie, zamówiony w poniedziałek dotarł w piątek. Nieźle jak na to że kawał drogi z Singapuru.

 

Dobrze zapakowany, nówka sztuka, pasek pachnie gumą zdecydowanie leżał w pudełku i czekał. Seiko SKX007 wersja K ale bezel zgrywa się idealnie, żadnych paprochów w środku. Mój pierwszy zegarek mechaniczny i jestem zadowolony z transakcji a z zegarka to bardzo zadowolony.

 

Opłaty ostateczne wyszły, 365 zł za cło/vat + 4 zł opłaty za odprawę. Po przeliczeniu na kalkulatorze dokładnie tyle miały wyjść - uwzględniając szanowane koszty wysyłki (trudno).

 

IMG_20210730_174211.thumb.jpg.11706173dad9831217cee61c75a68bd8.jpg

 

 

 

Edytowane przez wojtek54321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojtek54321 napisał(-a):

Kończąc mój zaczęty wątek, zegarek już u mnie, zamówiony w poniedziałek dotarł w piątek. Nieźle jak na to że kawał drogi z Singapuru.

 

Dobrze zapakowany, nówka sztuka, pasek pachnie gumą zdecydowanie leżał w pudełku i czekał. Seiko SKX007 wersja K ale bezel zgrywa się idealnie, żadnych paprochów w środku. Mój pierwszy zegarek mechaniczny i jestem zadowolony z transakcji a z zegarka to bardzo zadowolony.

 

Opłaty ostateczne wyszły, 365 zł za cło/vat + 4 zł opłaty za odprawę. Po przeliczeniu na kalkulatorze dokładnie tyle miały wyjść - uwzględniając szanowane koszty wysyłki (trudno).

 

IMG_20210730_174211.thumb.jpg.11706173dad9831217cee61c75a68bd8.jpg

 

 

 

 

A ile ostatecznie wyszło Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło i vat to ok 25% ceny zegarka więc chyba w okolicach 1500 zł całość? Drogo trochę. Brałeś pod uwagę inne divery Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2021 o 21:48, mnkn napisał(-a):

Cło i vat to ok 25% ceny zegarka więc chyba w okolicach 1500 zł całość? Drogo trochę. Brałeś pod uwagę inne divery Seiko?

A jaki tańszy diver Seiko do polecenia? Też rozważam SKXa z CW..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.