Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablo122

SEIKO MARINE MASTER

Rekomendowane odpowiedzi

Definitywnie mam zamiar zakupić tego "wariota" :mellow:

seikom.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nie wiem jak się zabrać. Na Alle było już 11600, ale zrobiło się 9900 i to (czyli mocniejszy złoty) skłoniło mnie do jakiegoś ruchu. Moje wnioski są takie, że za ok. 8000 można sprowadzić z Japonii, ale jak walną mi cło to i tak wyjdzie koło dychy. Czy lepiej kupić na allegro i nie martwić się, czy kombinować samemu? Z Azji sprowadziłem kilkadziesiąt pasków i tylko raz siadły na cle. Jak jest szansa, że uda się przemycić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanse bliskie 0.

Nikt nie wyśle Ci tego pocztą.

Pójdzie kurierem z zadeklarowaną wartością.

Bedzie cło, podatek i 40zł zł dla Fedex'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@pablo122 - pogadaj z kolegą "pisar". On chyba ominął dodatki poprzez zaniżoną wartość paczki, a że szła jakimś "super kurierem" nie było mowy o zaginięciu.

Nie jestem fanem takich ruchów, ale przy tych kwotach można się pokusić :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie sam z seiya lub higuchi. I tak ich w Polsce nikt fizycznie nie ma. Tak jak pisał kolega vat będzie na 100%.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej kupić na allegro i nie martwić się, czy kombinować samemu?

Tu niestety każdy sam sobie musi na to pytanie odpowiedzieć. Można kombinować z mniejszą wartością,

ale nie każdy sprzedawca chce się w takie rzeczy bawić, bo czasem jednak przesyłki giną i nikt nie chce

na siebie brać takiej odpowiedzialności, więc pozostaje wziąć ją na siebie.

Poza tym w przypadku jakichkolwiek reklamacji czy jakichś baboli jest duży problem z odsyłaniem, odprawami itp-

choć inna sprawa, że to w tym przypadku pewnie raczej rzadko się zdarza.

Ja wolałem sam ściągnąć, ale to zawsze jest indywidualna sprawa i decyzja.

Aha- jakbyś miał kupować u Higuchiego, to warto rozmawiać o cenie- od tej którą ma na stronie pewnie trochę zejdzie,

u Seiya już niestety słabo z tym.

 

 

Z Azji sprowadziłem kilkadziesiąt pasków i tylko raz siadły na cle.

To nie jest dobre porównanie, bo przy mniejszych kwotach rzadziej łapią, a podatek należy się dopiero od jakiejś wartości.

Zresztą mało któremu "normalnemu człowiekowi"(również celnikowi) przechodzi przez myśl, że pasek może być wartości większej niż niejeden zegarek ;)

a i one najczęściej pakowane są w koperty, więc często nawet przy większej wartości przechodzą "na pusto".

 

 

A tak poza tym po co Ci taki drogi zegarek i to Seiko :mellow: Panie- jakie dobre, prawdziwe zegarki można za to kupić, a nie jakieś "tylko Seiko" :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z salonów z zegarkami szwajcarskimi, pomimo tego iż wcześniej zostawiłem tam kilkadziesiąt tysięcy (dla mnie to majątek, ale dla nich najwyraźniej nie) za dwa zegarki, zostałem potraktowany jak pajac. Nie będę opisywał szczegółów, bo nie bedę z siebie robił ofiary. W każdym razie jestem prostym umysłem i stosuję odpowiedzialność zbiorową ;) (żarcik). W każdym razie kupuje jeszcze dwa Anonimo (czyli Italy) oraz Seiko. Na jakiś czas bastuję ze swiss made. Chodzi mi głównie o Panerai ten sam farmazon daje mi Anonimo, a jest bardziej prawdziwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z salonów z zegarkami szwajcarskimi

Mogę spytać w którym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.