Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

---Jose Antonio Morales---

Nowa linia M-force

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czepiam się.

Tylko jakoś mi nie za bardzo Sumo podchodzi z pomarańczowym kolorem (na zdjęciach, bo nie widziałem na żywo). Czarny i niebieski są wyśmienite.

A OM jak i BM są super.

Sumo jest takie bardziej "dostojne" a Monstery są bardziej "luźne". Dla tego mam tak skonfigurowane kolory: czarne Sumo i OM :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś zwrócił uwagę na cenę ? - taka se!

ja natomiast zwróciłem uwagę na inną modę u Seiko i Orient - koronka z kolorowym nacięciem

po kiego grzyba to ? chyba tylko po to, żeby z czasem zeszło to malowanie

jeszcze ta strzałka dla idiotów - w tym miejscu i w tą stronę nakręcać

 

ogólnie zegarek fajny, ale przez stosunek ceny = 4

dobry jako kontraktowy dla wojska

 

W starym M-force Koronka ma naciecie ale nie jest ono kolorowe tylko w tm nacieciu jest czerwony gumowy pierścień . Tak więc nie ma problemu aby kolor sie wytarl.

 

W nowszy, modelu wyglada ze jest tak samo.

 

Co do ceny : to tylko u nas są dużo wyższe niż np. W Niemczech.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma ten zegarek i mógłby zrobić zdjęcia,

podzielić się wiedzą na temat tego jak on świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma ten zegarek i mógłby zrobić zdjęcia,

podzielić się wiedzą na temat tego jak on świeci.

 

Posiadam starszy model :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/76229-orient-m-force-200-orange/page__pid__829348#entry829348

 

filmik tanaki na ten model

 

www.youtube.com/watch?v=A9hd6Cac1G4

 

nowy model :

 

www.youtube.com/watch?v=i0hkFbfpY2o


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już wszystkie filmiki ale dziękuję :rolleyes:

Chodzi mi bardziej o Wasze realne odczucia.

Rozważam zakup tego orienta albo sumo.

Orient jest tańszy o ok 900zł tylko nie

wiem czy opłaca mi się „nie przepłacać” :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem posiadam : http://zegarkiclub.p...348#entry829348

Zegarek praktycznie nie schodzi z ręki od zakupu. Faktycznie jest spory i czuć go na ręku ale też jest mimo swojej wielkości

że tak powiem poreczny. To faktycznie jest konkurent do Sumo . Chociaz Seiko ma wieksze poważanie niz Orient .

Orient wykonany jest bardzo dobrze , nigdzie nie widac żadnych niedoróbek. Mechanizm również wg. mnie bardzo dokładny .

Pomimo podobnych ( zbliżonych ) rozmiarów z Sumo 44mm , Orient M-Force 46 mm wygląda na dużo większy i "solidniejszy" zegarek. Wagą Orient 214 g bije Sumo 183 g Plusem Orienta jest na pewno szersza bransoleta niż w Sumo. Co do ceny np allegro to Sumo 2460 pln jest zbliżona do M-Force 2300 pln , szkoda tylko że Sumo nie można kupic w takiej cenie jak np. M-Force w Niemczech.

 

Generalnie polecam M-Force na pewno będziesz zadowolony z zakupu. To nie znaczy że odradzam Seiko - też super zegarek. Jak nie liczysz kasy kupuj oba .

 

Jeszcze do obejrzenia :

 

http://www.orient-watch.com/feature/m-force/el03/#specialstracture


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jestem przekonany do Orienta nie odstaje w niczym od Seiko.

Cena za Odrą jest atrakcyjna na allegro to koszmar ile oni na nas chcą zarobić :huh:

Jak zakupię to się pochwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na zdjęcia. Co do cen u nas temat wielokrotnie poruszany , szkoda do niego wracać. Trzeba szukac najlepszej i do tegopwenej oferty i tam kupić.

Szkoda że Sumo nie można kupić w podobnej cenie :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na bazarku było używane pomarańczowe w super cenie. Ale szybko poszło.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo ma zdecydowanie lepiej wykonaną kopertę, Orient ma słabej jakości nadruki na tarczy np. biały napis Orient na tarczy wygląda często jakby prześwitywał zza niego czarny kolor tarczy i krawędzie napisu nie są takie ostre. Jakbym miał kupować w zbliżonej cenie to tylko Sumo, ale jeśli jest różnica np. 1000zł to M-Force jest jakąś sensowną alternatywą. Na plus wskaźnik rezerwy chodu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porównanie. Oglądałem również Sumo zgodze sie że zegarek wykonany bardzo , bardzo dobrze . Jednak wg.mnie np. branzoleta jest za wąska .Brak w Seiko PR, gorsze szkło . Na plus dla Seiko oprócz wykonania , lepsza luma i większy mimo wszystko prestiż. Tylko jest pytanie czy to powinno kosztować 900 pln wiecej. Z drugiej strony autor przedstawionego przez Ciebie porównania i tak uważa że cena za Seiko jest niesłychanie niska a za Orienta w sam raz .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jakie są ceny za Odrą a ceny na allegro :angry:

Jeśli było by to porównywalne to ok ale fakty są trochę inne.

Za różnicę można kupić całkiem fajny zegarek.

Więc Seiko dla mnie odpada a szkoda bo sumo jest wart grzechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie obu

http://watchlords.fo...-diver-shootout

Seiko czy orient?

Orient ma szafir + wskaźnik... i 900zł w kieszeni B)

a Casio Riseman ma tyle elektroniki, że mikrofalówka wymięka i też 900zł w kieszeni między Orientem

ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi

 

autor podaje różnicę 100$

Sumo kiedyś też kosztowało poniżej 1600zł

teraz ~600$ też nie da takiej kwoty jak podajecie, a że Europa traktowana jest po macoszemu i trzeba ponosić koszty sprowadzenia to już inna bajka

jednak fakt, że przy tym kursie waluty i 344E za Orienta u sąsiadów, wart jest grzechu...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie kupił bym sumo ale 2400zł

To za dużo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ps. A PAW-1500 ma o 1/3 elektroniki więcej od Rycha i mikrofalówka to Pikuś Pan Pikuś B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Casio Riseman ma tyle elektroniki, że mikrofalówka wymięka i też 900zł w kieszeni między Orientem

ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi

 

autor podaje różnicę 100$

Sumo kiedyś też kosztowało poniżej 1600zł

teraz ~600$ też nie da takiej kwoty jak podajecie, a że Europa traktowana jest po macoszemu i trzeba ponosić koszty sprowadzenia to już inna bajka

jednak fakt, że przy tym kursie waluty i 344E za Orienta u sąsiadów, wart jest grzechu...

Porównywaliśmy tutaj Sumo i M-Forca - uważam że zegarki jak najbardziej porównywalne . Na tych dwóch się skupiliśmy jako ewentualne zakup przez Kolegę Maka.

Nie rozpatrywalismy Risemana nie bardzo rozumiem co ma mieć w tym przypadku ten przykład i do tego jeszcze elektronika.

600 $ dzisiaj daje ok 2050 pln ale dochodzi niestety ewentualne cło i podatek. Nie znalazłem Sumo poniżej 2000 pln w Europie w miarę z pewnego źródła.

M-Force kupiłem z europejskiej dystrybucji za 349 EUR - tak wiec wyszedł ok 1500 pln i tez sprzedawca musiał ponieść koszty sporowadzenia - cena u nas ok 2300 pln . Są jeszce dostawcy z Włoch którzy cenią sobie za M-Forca ok 1100 pln - tylko jakoś nie chciałem ryzykować z Włochami - może niepotrzebnie.

Podsumowywując M-Force wart wydanych przezemnie pieniedzy. Sumo także bym bardzo chętnie kupił jeżeli byłby troche tańszy.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a u Ciebie w Oriencie koronka po wyjęciu też lata na wszystkie strony i masz luzy na bezelu?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a u Ciebie w Oriencie koronka po wyjęciu też lata na wszystkie strony i masz luzy na bezelu?

Jakieś WADY?

Może warto rozwinąć temat!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł a u Ciebie w Oriencie koronka po wyjęciu też lata na wszystkie strony i masz luzy na bezelu?

 

Bazel nie ma żadnych luzów , do tego dzwięk ma bardzo przyjemny.

W moicm modelu bazel ma wcięcie które ułatwiają jego przestawianie.

 

Koronka faktycznie bardziej wychyla się niż w innych moich zegarkach z zakręcaną koronką , jednakże nie jest tez tak że lata bezwładnie.

Do tego koronka jest duża i poręczna. Na koroncje logo Orienta jest bardzołądnie wykonane.

 

Co do minusów to tak jak juz napisałem ,luma - gorsza niż w Seiko ale w tej klasie zegarków nie znajdzie się lepiej świecących od Seiko .

Minusem tez jest wg. mnie wygląd dekla - tylko logo z nazwa modelu i marki . Tu można było coś wymyśleć ciekawszego.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazel nie ma żadnych luzów , do tego dzwięk ma bardzo przyjemny.

W moicm modelu bazel ma wcięcie które ułatwiają jego przestawianie.

 

Koronka faktycznie bardziej wychyla się niż w innych moich zegarkach z zakręcaną koronką , jednakże nie jest tez tak że lata bezwładnie.

Dzięki, czyli z bezelem różnie, a koronka ma większy luz (coś jak w starym vostoku amphibia).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli z bezelem różnie, a koronka ma większy luz (coś jak w starym vostoku amphibia).

 

Bardzo trafne porównanie do Amphibii. Właśnie porównałem zachowanie koronki w tych dwóch zegarkach . Koronka po wyjęciu zachowuje sie bardzo podobnie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wady luźna koronka.

Coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wady luźna koronka.

Coś jeszcze?

 

W porównaniu do Sumo tak jak już pisałem : luma słabiej świeci , mniejszy prestiż - ja więcej punktów nie widzę .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło sie Małe Orient vs Seiko :D

A z zalet Orient ma przewagę nad Seiko bo ma:

1. Szafir

2. Wskaźnik

3. Cenę

Coś jeszcze?

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Orient ma lepsza Branzolete ze względu na jej szerokość, do tak dużych zegarków jest to plus.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.