Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wpadło mi w ręce 3 kg złomu - dosłownie ;) Wśród sterty przeróżnych rupieci wygrzebałem kilka ciekawych rzeczy, jedna z nich to taki oto Kirowski

 

post-54988-0-97584200-1352760507_thumb.jpg

post-54988-0-34136700-1352760526_thumb.jpg

 

Z tego co widzę na aukcjach, zegarek nazywają Krabem, a werk z 16 kamieniami to lata 60. Zegarek ma kompletnie potłuczone szkiełko i wygniecioną wskazówkę sekundnika. Jak go zobaczyłem wśród złomu, dobrze nie rokował, całe szczęście że miał z tyłu dekiel (pozostałe nie miały tyle szczęścia :(:( ). Wystarczyło trochę go ruszyć i działa! Oprócz tego że strasznie brudny, bardzo mi się podoba, przede wszystkim cyferblat i stalowe, wypukłe indeksy, które mimo lat wyglądają jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według paszportu takiej Mołni to" zegarek kieszonkowy mechaniczny model 3602 z dolną sekundową wskazówką,2 klasy na 18 rubinowych kamieniach,średnia dokładność chodu od minus 15 do 40 s/dobę,przy pełnym nakręceniu czas pracy nie mniej niż 39 g,średni okres pracy zegarka nie mniejszy niż 10lat"tyle pisze w paszporcie ,a poza tym lata 70,średnie wykończenie,ot pospolita choć ładna Mołnia.

 

Dzięki mechanik.

Mądrzejszy o te fakty muszę zabrać się za jej naprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne rzeczy kupujecie Panowie, ładne, a ja jakoś same składaki kupuję ;]

 

I otóż krążąc po alle zanabyłem takie oto cuś - w środku bardzo przyzwoity automacik 2627H, dekiel i mechanizm z logo poljota, koperta w stanie idealnym - ale tarcza... Nie wiem kto wpadł na pomysł takiej oto zamiany, w każdym razie automat chodzi doskonale, a tarczę jak kto ma właściwą to przyjmę :)

 

2012-11-10203012.jpg

 

2012-11-10203133.jpg

 

2012-11-10203546.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronsky warto zainwestować trochę pracy w ten zegarek. Krabik z tego co widzę w czerwonym wydaniu więc ten najbardziej poszukiwany. Tarcza nie jest zła a resztę opanujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedronsky warto zainwestować trochę pracy w ten zegarek. Krabik z tego co widzę w czerwonym wydaniu więc ten najbardziej poszukiwany. Tarcza nie jest zła a resztę opanujesz

Myślę że nie powinno być z nim większego problemu, przede wszystkim czyszczenie tarczy no i poszukanie drugiego szkiełka.

ps. Co znaczy "w czerwonym wydaniu"?

 

Yorki_man - ja trafiłem na coś podobnego, ale chyba nowsze wydanie, bo werk to 2616.2H (nie mogę go znaleźć w tym katalogu http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&6&2uswk).

 

Zegarek w stanie nie za ciekawym jeśli chodzi o werk - nie rusza, na osi balansu widzę że nie ma kamienia, nie było tylnego dekla, jest trochę rdzy. Koperta pozłacana ładna, tarcza idealna, szkiełko do polerki - jedno niewielkie pęknięcie.

Postaram się go doprowadzić do ładu bo myślę że to może być całkiem elegancki garniturowiec, ale chyba oddam najpierw do fachowca, do takiego werku z wachnikiem na razie boję się dotknąć B)

 

post-54988-0-38592100-1352838258_thumb.jpg

post-54988-0-85047700-1352838286_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starzy wyjadacze jak zwykle fajne nabytki:P

 

może ja się wkońcu zbiorę i pofotografuje nowe i nie nowe nabytki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie powinno być z nim większego problemu, przede wszystkim czyszczenie tarczy no i poszukanie drugiego szkiełka.

ps. Co znaczy "w czerwonym wydaniu"?

O ile dobrze widzę to ma czerwoną obwódkę nad tarczą?? Wychodziły one w kilku wersjach kolorystycznych. Tą najtrudniej można spotkać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo na stadionie posiedzieć :)

post-34697-0-89516600-1352991021_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yorki_man i Goral35 , po obejrzeniu waszych zdjęć pozostało mi tylko piwo wypić na pociechę . :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goral35: mnie się za to i tło podoba - takie sentymentalne... Sam zaś zegareczek i kolor tarczy - cudo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yorki_man graty, świetna Rakieta

goral35 super kolorek wyszedł na zdjęciu, zegarek też super.

 

 

Do mnie przybyła ostatnia paczka przed przerwą zakupową:

 

zimbiaygilosz2m8.jpg

 

poljotstadionsrebrny2m8.jpg

 

rakietaauoko1m8.jpg

 

wostokaukostkabialygilo.jpg

 

 

uczkwarcmedyczny3m8.jpg

 

slavalodowkamedyczna2m8.jpg

 

rakietaduaczarnastrzaka.jpg

 

rakietaautomatauczerwon.jpg

 

moskwaplecionkakirov2m8.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans Rakiety GENIALNE!!! Niektóre pierwszy raz na oczy widzę :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pochwale sie takim nabytkiem. Aviatka lata 30.

Jak macie cos na temat tego zegarka to prosze o info.

Pozdrawiam PAKA.

post-46036-0-93564900-1353102176_thumb.jpg

post-46036-0-69770200-1353102251_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slavny Hans, chciałbym taką paczkę dostać na Święta :) Super zegareczki. Czy dobrze myślę, że w tych rakietach dodatkowe skale służą do mierzenia pulsu tętniczego? Jeśli tak to na czym polega pomiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> ravask Widziałem ten zegarek na ebayu... moim zdaniem jest co najmniej podejrzany. Nie mam pojęcia, czy ta tarcza jest oryginalna, czy to radosna twórczość - może być malowanka. Mechanizm pochodzi sprzed 1937 roku (brak oznaczenia daty), koperta jest za to najpewniej późniejsza, bo nie ma zdobień (O ile wiem przed '37 rokiem wszystkie miały). Na koniec, co akurat jest mało istotne, mechanizm ma wymieniony balans wraz z mostkiem na późniejszy, złatoustowski (częsta metoda naprawy tych mechanizmów).

 

Slavny Hans - niektóre nabytki masz powalające!

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, zakupy - genialne! jeden lepszy od drugiego

graty i prośba - nie rób przerwy zakupowej :D

u mnie skromniutko, bo z kasą różnie, ale wróciły ze spa dwa ostatnie nabytki,

sportowiec z ładniutką tarczą:

 

 

img1568mv.jpg

 

oraz jeszcze fajniejszy - Błonie

 

 

img1561m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> ravask Widziałem ten zegarek na ebayu... moim zdaniem jest co najmniej podejrzany. Nie mam pojęcia, czy ta tarcza jest oryginalna, czy to radosna twórczość - może być malowanka. Mechanizm pochodzi sprzed 1937 roku (brak oznaczenia daty), koperta jest za to najpewniej późniejsza, bo nie ma zdobień (O ile wiem przed '37 rokiem wszystkie miały). Na koniec, co akurat jest mało istotne, mechanizm ma wymieniony balans wraz z mostkiem na późniejszy, złatoustowski (częsta metoda naprawy tych mechanizmów).

 

Slavny Hans - niektóre nabytki masz powalające!

 

 

PMWAS - dzieki za te informacje. Tak to ten z ebay. Koperta jest pozniejsza na pewno bo to sprawdzalem ale nie mialem pojecia o mechanizmie i tarczy.

To co napisales o tarczy nie pociesza. Najwarzniejsze ze dobrze pracuje.

Dziekuje jeszcze raz za twoja opinie.

Pozdr. PAKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans - twoje nabytki są powalające! Jak ja bym chciał mieć takiego medycznego Łucza!

 

Moje nabytki z ostatnich kilku miesięcy:

 

1. Slava lodówka NOS

p1180762.jpg

 

 

p1180766.jpg

 

 

p1180770.jpg

 

 

p1180775.jpg

 

 

 

2. Slava a la Cartier :)

 

p1180782l.jpg

 

 

p1180784.jpg

 

 

 

3. Czajka

p1180786.jpg

 

 

4. Poljot de luxe automat 29 kamieni

 

p1180788.jpg

 

 

5. Slava California

 

p1180790o.jpg

 

 

6. Mój ulubiony: Poljot nurek 23 kamieni automat:

 

p1180800.jpg

 

p1180796.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze gratuluję! Piękne!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek: MOŁNIJA z samolotem 4 kw 1950 r. . Zegarmistrz doprowadził ją do tego, że jest na prawidłowym chodzie. Wiem, że koronka jest nieoryginalna ale nie mam pojęcia jaka była wcześniej. Reszta prawdopodobnie OK.Jeśli ktoś może rozszyfrować CzCzZ to Czystopolski czy Czelabiński czasowyj zawod?

post-42128-0-11423100-1353178055_thumb.jpg

post-42128-0-34941300-1353178109_thumb.jpg

post-42128-0-60012100-1353178136_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czelabiński, oczywiście, choć bardzo często są brane za mechanizmy z Czystopola (ale czystopol po prostu tego mechanizmu nigdy nie robił!!!). Sam zegarek to najpewniej pasówka. Były spory, czy to oyginały, czy pasówki, ale stanęło na tym, że najpewniej jednak pasówki. Co nie zmienia faktu, ze lubiane i poszukiwane. mechanizm, który masz to po prostu mały klenjnocik - tak stare mechanizmy z Czelabińska pojawiaja się bardzo rzadko i niełatwo zdobyć egzemplarz z 1950 roku - gratulacje!

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.