Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek :D mam pytanko: Czy idzie sie pozbyc w mało inwazyjny i niedrogi sposób sladów od wskazówek z tarczy? Takich jak widze na Twoim Poliocie? Mam taki zegareczek i strasznie mnie irytują te slady...

 

Jeśli tarcza ma taki szlif albo, co gorsza, gilosz, to zapomnij - efekt moich wysiłków widać. A szklanej szczotki boję się użyć.

 

Poliocik po polerce szybki, jednak nie wiem jak sie dobrać do tarczy.. Jak ja wyczyscic? Bo woda z mydłem nie daje rady... Macie jakies "inne" sposoby?

 

To wygląda na wżery. Co gorsza powierzchnia ma teksturę - nie mam patentu.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość z00h

Klimat sie zrobil jak na spotkaniu rodzinnym po latach. Moze warto wydzielic podforum Slavomaniakow? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początek krótko o sobie.Pięko zegarów mechaniczych a w szczególności radzieckich wzieło początek od zegarka komunijnego.Pamiętam że był to Poljot z budzikiem na 18 kamieniach(ostatnio był idntyczny na Allegro).Słuzył mi dzielnie do momętu aż przydażył mu się straszny wypadek-zeslizgnięty z paska uderzył z całą siłą o dwie ściany a następnie o podłogę.Niesamowite ale ten zegarek działał dalej tylko sekundnik opadł na tarczę.Pamietam że sprzedałem go jakiemuś zegarmistrzowi za grosze (młodośc i głupota idą jednak ze sobą w parze) za które kupiłem sobie oczywiście wszechmodnego wtedy kwarca.I tak bujałem się z tymi kwarcami aż do tej gwiadki na którą żona kupiła mi(ja sobie wybrałem) taki oto zegarek:

 

obraz008kt9.th.jpg

 

Od kiedy go dostałem powróciła uśpiona gdzieś miłośc do zegarków mechanicznych.Przez pierwsze parę dni największe wrażenie robił na mnie "płynący" sekundnik ,tak po prostu siedziałem i gapiłem się w niego a zona pukała sie w głowę a od kiedy znalazłem to forum czytam go kiedy tylko mogę (najwięcej czasu poświęcam oczywiście zegarkom zza wschodniej granicy).

Jako że jestem z Wawy to już oczywiście wybrałem się na warszawską giełdę staroci i zakupiłem radzieckiego Wostoka.Jak tylko będę miał chwilę to pochwalę się i nim.

PS

Zobaczymy czy dobrze zrozumiałem wskazówki co do wklejania zdjęć!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Poljot. Czy mógłbyś powiedzieć kilka słów na temat koperty? Czy jest to grubo pozłacana koperta (w co niestety wątpię) czy też napylane złoto?

W każdym razie zegar wygląda rasowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przydażył mu się straszny wypadek-zeslizgnięty z paska uderzył z całą siłą o dwie ściany a następnie o podłogę.

 

zeslizgnal sie i przypierniczyl w dwie sciany :D to albo waskie pomieszczenie bylo, albo przylozono do zeslizgniecia odpowiednio duza sile F :wink:

ps. nie przejmuj sie, tez tak mialem ze wpatrywalem sie w forum i zona mi stukala w glowe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przydażył mu się straszny wypadek-zeslizgnięty z paska uderzył z całą siłą o dwie ściany a następnie o podłogę.

 

zeslizgnal sie i przypierniczyl w dwie sciany :D to albo waskie pomieszczenie bylo, albo przylozono do zeslizgniecia odpowiednio duza sile F :wink:

ps. nie przejmuj sie, tez tak mialem ze wpatrywalem sie w forum i zona mi stukala w glowe :wink:

 

"No to, wysoki sundzie, z renkom nasyrcu było tak: una jak te kapuste śtrugała, tak sie omyskła i na ten nóż padła. I tak całe cydzieści dwa razy."

:D

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A tak w ogóle", to miałem dziś egzaminy, i dzięki temu po raz pierwszy od miesiąca znalazłem się na wolności przed 15. No więc dyr-dyr na barachołkę przy Banacha. A tam - jak po kombajnie: u jednego handełesa - zdechła Pobieda, u drugiego Poljot "tonneau", ale jak po pocałunku z pociągiem podmiejskim. Reszta - puchy. Nawet u znajomego Azera tylko wiaderko złomu i Seiko kwarc za stówę. Wygolone do czysta - zeszły nawet najstraszliwsze "półkowniki", taka moda sie rozpętała. Mówią, że nie mają z czym w sobotę na Koło jechać.

 

edit: wyhaczyłem pół bransoletki na przedłużki - i tyle mojego.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładny Poljot. Czy mógłbyś powiedzieć kilka słów na temat koperty? Czy jest to grubo pozłacana koperta (w co niestety wątpię) czy też napylane złoto?

W każdym razie zegar wygląda rasowo.

 

 

Koperta gróbo pozłacana nie jest bo to chyba 5 mikronów . A tak wogóle co sądzicie o tym zegarku - może ktoś ma jakieś doświadczenia.

A dla ciekawych:

 

http://www.allegro.pl/item165967161_zegare..._gwarancja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przydażył mu się straszny wypadek-zeslizgnięty z paska uderzył z całą siłą o dwie ściany a następnie o podłogę.

 

zeslizgnal sie i przypierniczyl w dwie sciany :D to albo waskie pomieszczenie bylo, albo przylozono do zeslizgniecia odpowiednio duza sile F :wink:

ps. nie przejmuj sie, tez tak mialem ze wpatrywalem sie w forum i zona mi stukala w glowe :wink:

 

 

A żebyś wiedział, że aby ten zegarek spadł z paska mój brat wykonał ruch taki sam jak ruch wyrzucenia piłki przed siebie (jakbyś rzucał w dal)

 

Co do pomieszczenia to była to klatka schodowa wcale nie taka mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygolone do czysta - zeszły nawet najstraszliwsze "półkowniki", taka moda sie rozpętała.

 

Właśnie, czy to tylko moja obserwacja, czy faktycznie moda się rozpętała? Jak patrzę na dzisiejsze ceny i te sprzed 1,5 roku kiedy kupowałem moje pierwsze starocie to mam wrażenie, że zyskałem na tych zegarkach co najmniej tyle ile mógłbym zyskać na akcjach najlepszych spółek giełdowych! Na Allegro ceny nadal szaleją - tendencja utrzymuje się jeszcze od świąt. Na szczęście jeszcze zdarzają sie przeoczone "sierotki", na które można zapolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

heh

u mnie to samo

roczek temu nówke Amfibie za 20 miałem bez targów

a teraz 40 i zajechany komandir :D

koperta do wymiany i nie wziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój Wostok zakupiony ok 2 tygodnie temu za 13 zł.Musialem niezle napocic się aby wypolerować szkło

czy mechanizm 2414 A jaki siedzi w tej maszynie to dobry radziecki produkt?

 

 

post-5869-0-17795800-1330643128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

sowiecki

jeszcze

--mam ten model świetny jest

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygolone do czysta - zeszły nawet najstraszliwsze "półkowniki", taka moda sie rozpętała.

 

Właśnie, czy to tylko moja obserwacja, czy faktycznie moda się rozpętała? Jak patrzę na dzisiejsze ceny i te sprzed 1,5 roku kiedy kupowałem moje pierwsze starocie to mam wrażenie, że zyskałem na tych zegarkach co najmniej tyle ile mógłbym zyskać na akcjach najlepszych spółek giełdowych! Na Allegro ceny nadal szaleją - tendencja utrzymuje się jeszcze od świąt. Na szczęście jeszcze zdarzają sie przeoczone "sierotki", na które można zapolować.

 

Powiem wam tyle. Niektórzy jeżdżą na zakupy do Londynu. Inni do Paryża. A je w kwietniu jadę na zakupy do Lwowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam tyle. Niektórzy jeżdżą na zakupy do Londynu. Inni do Paryża. A je w kwietniu jadę na zakupy do Lwowa

 

 

do Lwowa po zegarki? :shock:

bylem we Lwowie w 93 i nie wiem czemu, pdobalo mi sie to miasto. trudno to okreslic, bo w sumie nie bylo tam wszedzie tak kolorowo, raczej szaro, ale mimo wszystko miasto ma swoj urok.

jak pojedziesz koniecznie porob zdjecia miasta i zapodaj na forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, czy to tylko moja obserwacja, czy faktycznie moda się rozpętała?

 

U Głowackich ponoć terminy po pół roku...

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

tak ni z gruchy i nie z pietruchy - zagubiłem link do dystrybutora pasków k.reda podawany niegdys na forum

 

moze ktoś przypomniec - planuje kupic setkę :)


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat cos licho sie rozwija, nikt nic nie kupuje? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przesadzał - coś się zawsze trafi, nie licząc wymian... z ostatniego tygodnia ...

 

post-18-0-92416900-1330643445.jpg

 

...wocio! fajny 23 AUTOMATIC?

 

 

23la6.jpg


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

fajne te zegarki Jan ... ja dziś dostałem mojego komandira co go licytowałem na allegro .... i miał wstawioną zwykłą szybkę , "wodonieszczelną" ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

 

tak ni z gruchy i nie z pietruchy - zagubiłem link do dystrybutora pasków k.reda podawany niegdys na forum

 

moze ktoś przypomniec - planuje kupic setkę :)

Daj znać jak będziesz kupował, sam też kilku potrzebuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan - przecież wiesz, że fajny... Az se nogawki pośliniłem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albatrose, ten Blonie nowy jest? ma przeciorana tarcze nieladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.