Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy nabytek Pobeda, niestety nie znam roczników swoich zegarków. Jeszcze jutro może coś pokażę, bo wróci od zegarmistrza mój ostatni nabytek.

 

Gratuluję fajnego zegareczka. Akurat w przypadku tej Pobiedy nie powinno być problemu z określeniem rocznika - powinien być wybity na mechanizmie wraz z kwartałem produkcji :P (np. 3-55 oznacza trzeci kwartał 1955 roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!. Poszperałem w internecie i znalazłem swoją Pobede na tej stronie, była produkowana w latach 50 - 70. http://www.ussrtime.com/start.html pozycja 0384. Teraz szukam Poljota na innych i Vostoka, który dzisiaj do mnie wpadnie od zegarmistrza. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błonie - zamieniłem się z kumplem za Casio:

d77280687d7e183amed.jpg

9ab0a085d6024caem.jpg

Muszę go koniecznie dać do odnowienia bo bardzo mi się ten zegarek spodobał. BTW dobre chyba te mechanizmy były bo chodzi bardzo ładnie.

Dostałem jeszcze Poljota pozłacanego, zdjęcia później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki!. Poszperałem w internecie i znalazłem swoją Pobede na tej stronie, była produkowana w latach 50 - 70.

 

Nie zupełnie. Na tej stronie podzielono po prostu zegarki na wyprodukowane przed i po 1970 (nie wiem skąd akurat taki a nie inny podział). Taka Pobieda jak twoja jest raczej mniej więcej z lat 1950-1960.

 

Kosh> Super to Błonie :-) Nie wiem czy oddawałbym do renowacji bo w sumie stan jest dobry - a wiadomo - po renowacji to już nie to samo. Mechanizm podstawowy 2409 raczej przeciętny, ale na pewno trafiają się bardziej lub mniej dokładne egzemplarze, więc pewnie akurat miałeś szczęście :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu już starczy zegarków. Oto ostatni.

 

IMG_4116.jpg

 

IMG_4121.jpg

 

IMG_4124.jpg

 

Co do Pobedy, to wocio19 miałeś racje, moja jest z 4-go kwartału 1955 r. Renowacja moim zdaniem jest potrzebna mam zaprzyjaźnionego mistrza zegarów i czyści mi je i naprawia jak trzeba a działający i wyczyszczony zegarek to cos pięknego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy oddawałbym do renowacji bo w sumie stan jest dobry - a wiadomo - po renowacji to już nie to samo. Mechanizm podstawowy 2409 raczej przeciętny, ale na pewno trafiają się bardziej lub mniej dokładne egzemplarze, więc pewnie akurat miałeś szczęście :-)

Niee, tarczy nie mam zamiaru odnawiać, chcę tylko wymienić szkiełko bo jest mocno zniszczone i przeczyścić cały zegarek. Nie wiem nawet czy będę oddawał kopertę do chromowania, w sumie muszę się nad tym poważnie zastanowić. Koronka na pewno zostanie ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty moim zdaniem też nie powinieneś "robić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Poljocik... Szkiełko nie wiem dlaczego chcesz wymieniać (jak są tylko ryski to polerka wystarczy) a co do regulacji to o ile wiem, nic nie da - jest po prostu do przeczyszczenia. Ale myśle warto bo ładny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzc-1985

Zdarza wam się czasem przez przypadek wygrać aukcje na allegro??

 

Kurcze czasem zalicytuje ot tak podczas przeglądania a potem ni z gruszki ni z pietruszki staje się posiadaczem !!

 

w taki sposób właśnie nabyłem !!

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=207358896

 

:D:D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-3565-0-86072800-1330661750.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzc-1985
mi nawet dosc czesc :wink:

 

dzisiaj w kilka minut (na liczniku aukcji bylo 10 wizyt i kup teraz) udalo mi sie ustrzelic takiego komandira, nie powiem, chcialem go miec i jest:

post-0-0-80381600-1330661751.jpg

 

Ile kolega zapłacił ?>> bardzo ciekawy ten model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

Gratuluję wygranych aukcji. Ja mam mniej satysfakcji, gdyż k43 (2 wpisy wyżej) z datownikiem zdobyłem opcją "kup teraz". Za to radości dostarcza chód tego zegarka - w 5 dni zrobił +4sek! Mimo, że w tym czasie zdarzyło mu się w kurzu i upale kopać rowy! To lepszy wynik niż kwarcowego łucza koleżanki :D Ale oczywiście obserwuję dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzc-1985

Ja tam nigdy nie sprawdzam dokładności chodu bo i tak tego samego zegarka nie nosze dłużej niż jeden dzień !! No chyba że robi +/- 15 minut na dobę to go tam trochę ruszę a jeżeli nie to mi to nie przeszkadza! :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_W bardzo ładny. Ja tam wole podotykać zanim kupie :-) Bazary mnie tylko ratują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazary piękna rzecz, ale nie wszędzie są dobre. Niestety u nas w Poznaniu często wracam z nich z pustymi rękami, bo po prostu nie ma nic co nadawałoby się do kupienia. Przyznam jednak, że niekiedy jak "sypnie" nowym towarem to cała gotówka zostaje wymieniona na zegarki. To jednak rzadko się zdarza więc na codzień zostaje Allegro.

 

edit: ups... kolejny paskudny błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bazary piękna rzecz, ale nie wszędzie są dobre. Niestety u nas w Poznaniu często wracam z nich z pustymi rękami, bo po prostu nie ma nic co nadawałoby się do kupienia. Przyznam jednak, że niekiedy jak "sypnie" nowym towarem to cała gotówka zostaje wymieniona na zegarki. To jednak żadko się zdarza więc na codzień zostaje Allegro.

 

Dokladnie mam to samo to Wocio, odwiedzam targ w tychach u rodzicow, gielde w myslowicach (drozej czasem niz na allegro!), gielde w Bytomiu i oprocz spotkania sie z Dipsy007 albo pogadania z niekorymi znajomymi sprzedawcami wracam z pustymi rekami :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a co myslicie???? - te zegarki się niedługo skończą - bo jeszcze 3 laa temu - nikt ich nie chciał za 1, niejdenokrotnie zalicytowac - a niektóre te co tak nie szły, osiagaja teraz w pojedynke cene 30 zł

 

...pamietam jak kupowalem de luxy za 10 zł, a teraz :shock:

 

to samo widze u nas n

targach i giełdach staroci

 

....jak ide do zegarkowego dziadka to mowi że już coraz mniej... i to drastycznie mniej...

 

kiedys jak do niego przyszedłem brałem za 100 zł 12-15 zegarkow i były to świetne zegarki

 

teraz trafia sie jakas fajna stara sztuka (jak niegdys) rzadko i wokol ludzie maja podstawowe modele z konca lat 80

 

...na giełdach towarzystwo cwane i oprucz aburdalnych cen i małej podaży nie ma tego co kiedyś

 

owszem zdarzaja sie wyjątki i wyjątkowe sorty - tak jak to bywa zawsze, ale zwykli smiertelnicy nie dostepuja takich atrakcji - tylko my wytrawni pasjonaci :wink:

 

a swoja droga poprzez zbieranie zegarkow wyrabia się

 

rozmownosc, umiejetnosc dialogu z różnymi formami ludzkimi, osiaga się duży stopien śmiałości, a umiejetność targowania persfazji i sprytu kupczego wyrabia się z kazdym zakupionum modelem

 

...dochodzi poznawanie ciekawych ludzi co potrafia zalatwic nie tylko zegarki

 

itd. itp


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie
...dochodzi poznawanie ciekawych ludzi co potrafia zalatwic nie tylko zegarki

Chodzi Ci o ludzi, co potrafią załatwić innych ludzi? :-)

Trochę takich po bazarach się rzeczywiście kręci :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

No tak wocio,teraz juz wiem dlaczego w Poznaniu nie da sie kupic zadnego sensownego zegarka :D grasujesz po bazarkach i dla mnie figa z makiem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.