Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ALAMO
Wostok który mi chodził po głowie, udało mi się go kupić w idealnym stanie ale podczas czyszczenia uszkodziłem ten pierścieni z podziałką. Zastanawiam się czy ją odnawiać jeśli tak to jaką metodą? Już ktoś może się bawił w taka odnowę? Myślałem o kalkomanii lub malowaniu przez rapidograf lub inaczej.

Jeszcze tak sprawdzam w internecie i nie wiem czy są to oryginalne wskazówki. Ale to może tu moje wątpliwości zostaną rozwiane lub nie.

Oto on.

 

Wskazówki są OK.

Jeśli był idealny, to po coś w nim grzebał :(?!?

Najprostsza i doraźna metoda to pomalować ubytki pisakiem permanentnym, takim do płt CD - będzie opalizowało, ale na pierwszy rzut oka nie będzie widać. Druga metoda - farba modelarska dobrana kolorem. Wymaga odrobiny wprawy i ostrożności, ale efekt jest lepszy.

Ja ubytki na brzegu białej tarczy pokrywałem tez korektorem. Dawał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Szczerze mówiąc czarno widzę (ale tylko w przenośni :( ) to odmalowywanie tarczy. W miejscach, gdzie zadrapania wchodzą na podziałkę, moim zdaniem sprawa jest patowa. Nie wiem jaką szatańską precyzją trzeba by dysponować, żeby pokrywając pierścień warstwą, odtworzyć również kreseczki - równo i na tyle dokładnie, by nie było widać różnicy. Ja bym zostawił tak, jak jest (ewentualnie "pokolorował" tylko w najprostszych miejscach) i rozpoczął polowanie na dawcę\zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Najnowszy nabytek, mój pierwszy Poljot de Lux Automatic

 

Jestem, najogólniej rzecz biorąc, zdegustowany! Nie lepiej było sobie Delbane kupić... :lol:;):huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Jestem, najogólniej rzecz biorąc, zdegustowany! Nie lepiej było sobie Delbane kupić... ;);):lol:

 

Chciałem, ale nie było Delbany de Lux Automatic, to Poljota wziąłem :huh:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel błyscy się jak psu... wiadomo co :lol: Gratuluje ślicznego nabytku. Ja w swojej kolekcji nie mam jeszcze żadnego deluxa :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dekiel błyscy się jak psu... wiadomo co ;) Gratuluje ślicznego nabytku. Ja w swojej kolekcji nie mam jeszcze żadnego deluxa ;)

To poważne niedociągnięcie w kolekcji :lol: Ja mam tylko jednego i to w stali nierdzewnej czyli też będę musiał parę de luxów dokupić :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano leży mi na sercu. Ale w najbliższym czasie nie planuję zakupów :huh: W ostatnich dwóch tygodniach wydałem cały mój budżet zegarkowy (Aviator i dwa stare chrono) i nawet po sprzedaniu 24h Szturmańca i czarnego Orienta zegarkowy budżet jest na minusie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ano leży mi na sercu. Ale w najbliższym czasie nie planuję zakupów ;) W ostatnich dwóch tygodniach wydałem cały mój budżet zegarkowy (Aviator i dwa stare chrono) i nawet po sprzedaniu 24h Szturmańca i czarnego Orienta zegarkowy budżet jest na minusie ;)

 

Wszyscy tak mówią, a potem jak tylko nadarzy się okazja kupują ;):huh::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Tomirek, jakie dwa stare chrono?? przegapiłem coś :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Chciałem, ale nie było Delbany de Lux Automatic, to Poljota wziąłem :huh::lol:

 

Wyrzuciłeś pieniądze w błoto.. A koledzy świetnie znający się na rzeczy ostrzegali! Ale ty nie, oczywiście nie posłuchałeś! No to teraz masz! Zobacz sam, jak się świeci! Widział kto żeby się tak prawdziwy zegarek świecił po 30 latach!? Na prawdziwym to złoto się brązowe robi! Każdy wie, że złoto powinno być brązowe! Z Czernobyla jest, ot co ;) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomirek, jakie dwa stare chrono?? przegapiłem coś :huh:

 

Na jednego czekam (dziś powinien dojść), a drugi to Szwajcar i mam go mniejwięcej od tygodnia - cena była więcej niż okazyjna więc kupiłem, . Jak będę miał oba to może wrzucę foty porównujące radziecką i szwajcarską myśl techniczną :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Aaa, mówisz o tym Roamerze?? Całkiem fajny :huh: A ten drugi to co to będzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Roamerek mi się w bardzo korzystnej cenie trafił. Żal byłoby nie kupić. Drugiego pół godzinki temu przyniósł listonosz. :huh: Wieczorkiem wrzucę foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest pierwsze radzieckie chrono. Zastanawiam się tylko dlaczego nie ma na nim made in CCCP :rolleyes: Czy to dlatego, że sądząc po cyrylicy to wersja na lokalny, radziecki rynek? Koperta w doskonałym stanie, tarcza poza jednym ubytkiem zielonego indeksu na godzinie 4 również. Przyciski tradycyjnie powycierane ale jak zegarek pojdzie na przegląd to poproszę o ich pochromowanie.

 

Na fotkach ze swoim szwajcarskim kuzynem, którego kupiłem mniej więcej w tym samym czasie.

 

qa3045_poljot01.jpg

 

ce1120_chrono_02.jpg

 

re1628_Chrono01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką ciekawostkę dzisiaj nabyłem ... co prawda nie CCCP... nasza rodzima produkcja ... Unitra Warel Eltronik Unitron 11

 

 

Proszę zrób zdjęcia z różnych stron :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ba jakże by mogło być inaczej, a co z pozostałymi pachami znalazły nowych właścicieli?(prosimy fotki)

 

jeden z pasków ma takiego właściciela, nota bene nowy nabytek

 

post-3565-0-25617500-1331227382.jpg

 

i w ujęciu z zestawem do niego pasującym

 

post-3565-0-89624400-1331227384.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeden z pasków ma takiego właściciela, nota bene nowy nabytek

 

tu byly zdjecia slicznej rakiety:)

 

eeee, z rozszcepiona wskazowka sekundowa ;)

 

a tak powazniej - baardzo mi sie podoba piekna tarcza i wskazowki, to jakis rzadki model czy jest szansa taki upolowac za rozsadne pieniadze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z pasków ma takiego właściciela, nota bene nowy nabytek

 

Krzysiek obserwowałem tą aukcję i czułem w kościach, że będzie Twój ;) Jest piękny, ot tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja do ostatniej chwili myślałem, że będzie mój, bo tylko tej wersji kolorystycznej mi brakuje do kompletu. ;)

 

Fajny, gratuluję!


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) też zaszalałem bo snajper był na sporo więcej ustawiony, ale cii.... :)

 

eeee, z rozszcepiona wskazowka sekundowa ;)

 

a tak powazniej - baardzo mi sie podoba piekna tarcza i wskazowki, to jakis rzadki model czy jest szansa taki upolowac za rozsadne pieniadze?

 

W kwocie 50pln można kupić taki z jasną tarczą też super wyglądający.

Z czarną tarczą i srebnymi indexami jest rzadszy, wcześniej tylko raz widziałem go na allegro i ubiegł mnie RProch, nie licząc składaków, tzn bebechy, tarcza i wskazówki jak w powyższym, koperta z innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Panowie :) też zaszalałem bo snajper był na sporo więcej ustawiony, ale cii.... ;)

W kwocie 50pln można kupić taki z jasną tarczą też super wyglądający.

Z czarną tarczą i srebnymi indexami jest rzadszy, wcześniej tylko raz widziałem go na allegro i ubiegł mnie RProch, nie licząc składaków, tzn bebechy, tarcza i wskazówki jak w powyższym, koperta z innego

Z jasną tarczą mam dwa pozłacane (z czego jeden po tacie) i dwa chromowane,

z czarną mam jeden pozłacany

i od długiego czasu szukam chromowanego z czarną tarczą.

Chyba rzeczywiście jakaś rzadsza wersja. Tym bardziej fajnie, że trafiłeś na taki dobry stan.


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czarną tarczą i srebnymi indexami jest rzadszy,

 

Tak myslalem, tym bardziej gratuluje! Chociaz zauwazylem, ze gdy jakis zegarek podoba sie na formu - to jakby wiecej sie go pojawia na allegro, tak np. jak w przypadku rakiety, ktora ostatnio wygrala - wczesniej nie widzialem ani jednej takiej, a ostatnio juz kilka podobnych bylo - nie wiem, czy faktycznie forum ma wplyw na allegro, czy ja po prostu zwracam uwage na inne zegarki ;)

 

a slicznotke skopiowalem do galerii i bede sobie ogladal - szkoda ze tylko na zdjeciach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne są te rakiety... Czarną widzę pierwszy raz. Gratulejszyn Krzysiek ;)


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.