Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

Gratuluję nabytków Chopin! Pobieda najbardziej mnie zauroczyła, a i Sława w kwarcu bardzo ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie kumam, albo jestem za stary?

Za dobrych czasów, dla każdego prawdziwego rusofila (już nie obecnych na tym forum Karol Kłósek, Jacek., RProch, Jan89R, Slavny Hans, Kadarius itd) zdobycie drewnianej rakiety było niczym zdobycie mt everest, a potem ekstaza.

Obecnie dla forumowiczów bardziej fascynująca jest bardzo średniej jakości w średnim stanie technicznym pierwszy lepszy zegarek - czy to już schyłek działu radzieckiego?

ja chyba odpuszczam, czas się pożegnać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie kumam, albo jestem za stary?

Za dobrych czasów, dla każdego prawdziwego rusofila (już nie obecnych na tym forum Karol Kłósek, Jacek., RProch, Jan89R, Slavny Hans, Kadarius itd) zdobycie drewnianej rakiety było niczym zdobycie mt everest, a potem ekstaza.

Obecnie dla forumowiczów bardziej fascynująca jest bardzo średniej jakości w średnim stanie technicznym pierwszy lepszy zegarek - czy to już schyłek działu radzieckiego?

ja chyba odpuszczam, czas się pożegnać

 

[Krzysiek_W] już dawno to zaobserwowałem, że właśnie tak dzieje na naszym forum. W dziale nabytki więcej achów i ochów jest przy zwykłych zegarkach, nawet niekiedy szrotach, z których nic się nie da zrobić.

Ja rozumiem, że ją zegarki jednostkowe i tutaj trzeba się nad nimi pochylić ale wpadać w zachwyt przy średniakach to tego już za bardzo też nie kumam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Czegoś tu nie kumam, albo jestem za stary?

Za dobrych czasów, dla każdego prawdziwego rusofila (już nie obecnych na tym forum Karol Kłósek, Jacek., RProch, Jan89R, Slavny Hans, Kadarius itd) zdobycie drewnianej rakiety było niczym zdobycie mt everest, a potem ekstaza.

Obecnie dla forumowiczów bardziej fascynująca jest bardzo średniej jakości w średnim stanie technicznym pierwszy lepszy zegarek - czy to już schyłek działu radzieckiego?

ja chyba odpuszczam, czas się pożegnać

Podejrzenia o schyłek działu radzieckiego są może trochę przesadzone ;-) bo i rakieta i te średniaki to dalej radzieckie zegarki. Fakt może ostatnio w nowych nabytkach białych kruków jakby mniej... Ja to widzę trochę inaczej, bo jestem nosicielem zegarków, a nie prawdziwym kolekcjonerem ;-) Nie wiedziałbym na jaką okazję tę rakietę ubrać ;-) a tak niech zostanie gratką dla zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast płakać nad upadkiem działu B) , któryś z bardziej doświadczonych kolegów zrobiłby zestawienie białych kruków ( niekoniecznie kompleksowe )w celu zaznajomienia z nimi takich ignorantów jak np. ja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja w poniedziałek odkupiłem od Kolegi jego komunijną Pobiedę Samarę z dolną sekundą ma 50lat, dałem wczoraj do zegarmistrza bo się zacinała. Zegarmistrz po otwarciu koperty był zdumiony tym iż zegarek jeszcze jest na chodzie (nic nie oliwione i czyszczone)mimo takich zaniedbań będzie uratowany. Tarcza mosiężna w stanie idealnym, jest piękna ręcznie malowana tak stwierdził fachowiec (Gość już w starszym wieku a zakład prowadzi na Bielanach już 45lat)jutro odbieram.

 

Pzd be-ja

 

 

Dziwi mnie że ktos może sprzedac taka pamiatkę , dużo pewnie na tym nie zarobił a wartośc sentymentalna jest nieobliczalna. Z drugiej strony tak jak napisałeś u Ciebie odzyje i odzyska stary blask. Tak więc ostateczny wynik jest na plus , chociaz ja bym takiej pamiatki nigdy nie sprzedał - tylko przygniatająca wiekszość osób z tego forum by tego nie zrobiła :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb29 ludzie nie takie pamiątki sprzedają , a co jeszcze gorsze wyrzucają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie kumam, albo jestem za stary?

Za dobrych czasów, dla każdego prawdziwego rusofila (już nie obecnych na tym forum Karol Kłósek, Jacek., RProch, Jan89R, Slavny Hans, Kadarius itd) zdobycie drewnianej rakiety było niczym zdobycie mt everest, a potem ekstaza.

Obecnie dla forumowiczów bardziej fascynująca jest bardzo średniej jakości w średnim stanie technicznym pierwszy lepszy zegarek - czy to już schyłek działu radzieckiego?

ja chyba odpuszczam, czas się pożegnać

 

Moim zdaniem wpadanie w zachwyt nad drewniakiem już minął, trochę osób już tą rakietę posiada a zdobycie jej nie jest takie trudne (wystarczy mieć kasę i tyle). Co innego gdyby ktoś wyskoczył tu ze slavą kamertonową , slavą 114YH lub rakietą 3031. Wtedy to można się zachwycać.

Tez uważam że posądzanie dział o upadek poziomu jest przedwczesne.

pozdrawiam i nie podawaj się. Dużo osób liczy na to ze pozostaniesz tutaj


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasdzie warto być bardziej precyzyjnym i pomóc tym którzy zaczynają (każdy kiedyś zaczynał) przygodę z zegarkami. Może warto zrobić listę czy piramidę modeli radzieckich? Top of the top. Co Wy na to? Nikt chyba tego jeszcze nie zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu trafiła się jakaś perełka.

Radość z zakupu przyćmiona grą na dwa fronty sprzedającego i zrobił się niesmak...

post-23779-0-18501100-1336820551_thumb.jpg

post-23779-0-52285700-1336820567_thumb.jpg

Dopiero teraz zauważyłem, drewniaka, także Nekroskop duże gratulację!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna ta Pobieda tarcza wygląda na idealną w połączeniu z tym szerokim paskiem zegarek prezentuje się rewelacyjnie

 

ps tez muszę sobie takiego poszukać

 

Gratuluję nabytków Chopin! Pobieda najbardziej mnie zauroczyła, a i Sława w kwarcu bardzo ciekawa.

 

Dzięki za miłe słowa :)

Ja byłem bardzo zdziwiony, że pod kompletnie zniszczonym szkiełkiem i zrytej kopercie była czysta tarcza:) Zegarkowi należy się jeszcze czyszczenie, może kiedyś wymiana koperty.

 

Czegoś tu nie kumam, albo jestem za stary?

Za dobrych czasów, dla każdego prawdziwego rusofila (już nie obecnych na tym forum Karol Kłósek, Jacek., RProch, Jan89R, Slavny Hans, Kadarius itd) zdobycie drewnianej rakiety było niczym zdobycie mt everest, a potem ekstaza.

Obecnie dla forumowiczów bardziej fascynująca jest bardzo średniej jakości w średnim stanie technicznym pierwszy lepszy zegarek - czy to już schyłek działu radzieckiego?

ja chyba odpuszczam, czas się pożegnać

 

 

Wydaje mi się że jest wiele pospolitych radzieckich zegarków, których piękno powinno być docenione. Pamiętam kiedyś wypowiedz kolegi Tomirka, który twierdził, że czarna kama jest najpiękniejsza na świecie i nie zamieniłby jej na żaden inny. Każdy by chciał mieć w swojej kolekcji takie perełki i jest to do zrealizowania. Oczywiście, że ciężko dziś upolować taką drewnianą rakietę i należą się za nią koledze gratulacje. Tego typu białe kruki coraz rzadziej widać na aukcjach i nie każdy również może sobie na nie pozwolić z racji ceny.

Chciałbym aby na forum pojawiły się konkursy na najpiękniejszy zegarek oraz ciekawe działy dotyczące tych najbardziej rzadkich sovietow.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym aby na forum pojawiły się konkursy na najpiękniejszy zegarek oraz ciekawe działy dotyczące tych najbardziej rzadkich sovietow.
Popieram pomysł Chopina w 100%. Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje starych wyjadaczy to fakt. Byli dla mnie inspiracją gdy zaczynałem kolekcjonować zegarki. Są i teraz.

Skoro jednak przestali się udzielać trzeba sobie jakoś radzić. Wszyscy kiedyś zaczynaliśmy i zawsze znalazł się ktoś kto posłużył dobrą radą.Nie zniechęcajmy nowych kolekcjonerów.

Piramida prestiżu... Pomysł dobry i zły. Za chwilę nawrzucamy tam nieosiągalnych kamertonów ,kosmonautów i innych niedostępnych pozycji i piramida będzie tylko poglądem na nieosiągalne kruki. Bardzo spodobał mi się za to pomysł rzucony jakoś czas temu na "zegarek miesiąca". To z pewnością da nowym zbieraczom pogląd na to co jest warte szczególnego zainteresowania. Tym sposobem można by wybierać spośród comiesięcznych zwycięzców "zegarek roku". Będzie dobra zabawa , rywalizacja i z pewnością rozrusza to ten dział.

Co do drewnianej Rakiety. Co najmniej 4 osoby w Polsce już ją mają więc ma prawo niektórym spowszednieć ;)

Wiecie jaki jest mój najcenniejszy zegarek w kolekcji?? Wcale nie drewniana Rakieta ,Drużba ,Sławy lodówki ,Kosmos ,Sputnik ,Toczmech ,Gagarin czy inne.

Jest nim ta stara, zniszczona , z nieoryginalnymi wskazówkami Ruhla po moim dziadku :)

post-23779-0-95504500-1337341834_thumb.jpg

I jak tu być obiektywnym?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ta Ruhla mnie wgniotła w ziemie :). W tym miesiącu zagłosuję jednak na forumowego limitowanego Pilota z Moscow Classic. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie drewniana Rakieta ,Drużba ,Sławy lodówki ,Kosmos ,Sputnik ,Toczmech ,Gagarin czy inne.

Ale, żeś mnie tą listą zdrażnił :angry:;) A jeżeli chodzi o jakąś piramidę prestiżu zegarków radzieckich to jest to kompletnie bez sensu, bo każdy ma swoją i całe szczęście. Każdy też ma inny gust, który ewoluuje i zmienia się.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje to nie zadna nowość - to normalka. Już od dawna piszu, ze zwykły Komandirek z łodzią podwodną wywoła o wiele większy aplauz niż Pabieda '46, a co jest rzadsze - hmm... , pomyślmy chwilkę :). Są zegarki, za które "laik" nie da dwóch złotych, a dla niektórych są prawdziwym skarbem. Faktem jednak jest, ze dzia nieco podupadł ostatnio...

 

A zatem, żeby rozruszać choć ciut, ciut...

 

...taki łoczyk - ładny, wczesny cal.66 do kolekcji :)

 

prim20.jpg

 

prim23.jpg

 

Nie jest to może nic wielkiego, ale fajny :). Wciaz poluję na łdnego, wczesnego rusa z 1GCzZ, ale póki co bezskutecznie, więc chociaż taki Primek :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że do teraz nie mam żadnego Prima w kolekcji? Mobilizujesz mnie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki budzik, za Grants'a z Lidla (z promocji ;) :wink: ) się trafił :D:mrgreen:

 

000_0638.JPG

Edytowane przez bartek.siwiec

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzenia o schyłek działu radzieckiego są może trochę przesadzone ;-)

 

mam odniesienie do tego co było i trochę upada całość... brakuje tych przeze mnie wymienionych, oraz wielu innych, Astrogatora itd

 

 

A może zamiast płakać nad upadkiem działu B) , któryś z bardziej doświadczonych kolegów zrobiłby zestawienie białych kruków ( niekoniecznie kompleksowe )w celu zaznajomienia z nimi takich ignorantów jak np. ja .

 

 

Moim zdaniem wpadanie w zachwyt nad drewniakiem już minął, trochę osób już tą rakietę posiada a zdobycie jej nie jest takie trudne (wystarczy mieć kasę i tyle). Co innego gdyby ktoś wyskoczył tu ze slavą kamertonową , slavą 114YH lub rakietą 3031. Wtedy to można się zachwycać.

Tez uważam że posądzanie dział o upadek poziomu jest przedwczesne.

pozdrawiam i nie podawaj się. Dużo osób liczy na to ze pozostaniesz tutaj

 

 

W zasdzie warto być bardziej precyzyjnym i pomóc tym którzy zaczynają (każdy kiedyś zaczynał) przygodę z zegarkami. Może warto zrobić listę czy piramidę modeli radzieckich? Top of the top. Co Wy na to? Nikt chyba tego jeszcze nie zrobił?

 

 

Dzięki za miłe słowa :)

Ja byłem bardzo zdziwiony, że pod kompletnie zniszczonym szkiełkiem i zrytej kopercie była czysta tarcza:) Zegarkowi należy się jeszcze czyszczenie, może kiedyś wymiana koperty.

 

 

 

 

Wydaje mi się że jest wiele pospolitych radzieckich zegarków, których piękno powinno być docenione. Pamiętam kiedyś wypowiedz kolegi Tomirka, który twierdził, że czarna kama jest najpiękniejsza na świecie i nie zamieniłby jej na żaden inny. Każdy by chciał mieć w swojej kolekcji takie perełki i jest to do zrealizowania. Oczywiście, że ciężko dziś upolować taką drewnianą rakietę i należą się za nią koledze gratulacje. Tego typu białe kruki coraz rzadziej widać na aukcjach i nie każdy również może sobie na nie pozwolić z racji ceny.

Chciałbym aby na forum pojawiły się konkursy na najpiękniejszy zegarek oraz ciekawe działy dotyczące tych najbardziej rzadkich sovietow.

:)

 

Użyjcie proszę wyszukiwarki, na forum kilka lat temu był konkurs na najładniejszy radziecki zegarek KMZiZ i był on w kilku etapach, rzeczywiście wtedy była to super zabawa, dział się kręcił.

 

Piramidy nie ma co tworzyć, tak jak to słusznie kolega zauważył każdy ma swoją, poza tym ustalanie co jest perełką a co nie to też niejako subiektywna opinia, ale nie ukrywam też że wiedzę o pozycjach do zdobycie wielu "wyjadaczy" samemu szukało w sieci. Pamiętam jak spędzałem całe noce na przeglądaniu netgrafix, russiantime, pomagałem RProch'owi w russianwatches i wielu innych stronach, czytałem WUS, niemieckie, radzieckie, francuskie fora żeby jak najwięcej się dowiedzieć. Nie idźmy na łatwiznę biorąc i podając wszystko na tacy - na tym polega przyjemność kolekcjonowania żeby samemu dojść do wiedzy, wyłapując po jednym interesujacym zdaniu choćby raz na godzinę. Gdyby ktoś opisał wszystko o radzieckich zegarkach to należałby mu się wielu szacunek, ale jest to niemożliwe, zarówno pod względem ilości wymaganej pracy, jak i danych i dostępu do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek W masz rację , jeżeli chodzi o wyszukiwaniu informacji w sieci , ale odnoszę wrażenie że to forum jest również w sieci ;) , czyli tutaj także jest miejsce na zdobycie informacji , czyż nie ? Przy okazji , napisałem post , w którym podałem namiary na ciekawe strony z sowieckimi zegarkami . Miałem nadzieję na to , że inni podejmą temat , ponieważ jak wiesz zasoby internetu są niezmierzone i coś takiego ułatwiłoby zdobywanie wiedzy . Niestety temat " nie chwycił " , szkoda . Co do chodzenia na łatwiznę , nie o to mi chodzi , po prostu próbuję zbierać również aparaty fotograficzne , militaria , stare zdjęcia i kilka innych rzeczy , więc nie jestem w stanie siedzieć godzinami w sieci wyszukując jedno zdanie na godzinę o zegarkach , między innymi dlatego jestem na tym forum ( moim skromnym zdaniem jednym z najlepszych jakie znam ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Użyjcie proszę wyszukiwarki, na forum kilka lat temu był konkurs na najładniejszy radziecki zegarek KMZiZ i był on w kilku etapach, rzeczywiście wtedy była to super zabawa, dział się kręcił.

 

 

no to proponuje wznowienie konkursu . chętnie wezmę w nim udział

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...) ta stara, zniszczona , z nieoryginalnymi wskazówkami Ruhla po moim dziadku :)

post-23779-0-95504500-1337341834_thumb.jpg

I jak tu być obiektywnym?? :)

Na chodzie? Bo mają opinię nieodnawialnych :(

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek i kandydat na zegarek miesiąca ;)

2012-05-19%2008.14.26.jpg

 

Przepiękna ta Pobieda! Jeszcze takiej tarczy nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

To mój pierwszy post w tym dziale, bo stałem się posiadaczem zegarka produkcji radzieckiej. Jest "Kirow Stolicznyje".

Jest to moj pierwszy zegarek radziecki, rosyjski, a moja wiedza zegarkowa jest żadna. Zegarek był u zegarmistrza: wmiana szkiełka, dodany teleskop, czyszczenie, kasoanie luzów, polerowanie?. Nie było potrzeby wymiany żadnych elementów mechanizmu. Mimo to zegarek zatrzymuje się co kilka godzin. Lekko puknięty (pstryknięty rusza ponownie). Wskazówka minutowa zazwyczj zatrzymuje się na godz.1. Czyżby ocierała o tarczę?

Oto on :

1000439u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.