Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam swoje wypociny.

Nowe nabytki  po naprawie, amfibia oraz komadirski. W Amfibii dołożona szpilka sekundnika, wskazówka sekundnika z trupka wostoka oraz wskazówka minutowa też z tego samego trupka. Z komadirskim było ciężej bo kotwica i balans wymieniony oraz czekam na koronkę z alledrogo oraz komplet wskazówek.

 

W drodze do mnie są kolejne dwie amfibie do naprawy:)

post-84779-0-48619000-1446541258.jpg

post-84779-0-73672000-1446541258.jpg

post-84779-0-95286600-1446541258.jpg

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komandir faktycznie jest dziwny, ale to chyba przez to, że jest mocno styrany i przełożony do innej koperty (bo jak wiadomo z katalogów ta tarcza występowała w kopercie od Amfibi, chociaż może w komandirach też ;) ).

 

post-82362-0-20046400-1440145431_thumb.j

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety 'komandir' jest poskładańcem... w starym, sowieckim modelu koperty (z dekielkiem od innego wostoka) -  noworus fatalnie wygląda!  w dodatku wskazówki pochodzą prawdopodobnie od innego noworuskiego egzemplarza w żółtej kopercie


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Komandir mocno sfatygowany , na koronce miał piach zmieszany z olejem. Chyba ktoś pielił nim grządki.  Koperty nie zmieniałem bo z taką go kupiłem.Ale może być że zmieniona. Pozatym ktoś musiał przy nim majstrować bo nie wiem jak fachowo się te częśći nazywają ( koronka wchodzi w dwie metalowe zębatki, które się zazębiają) to ta kształtem przypominająca wieżę z szachów była odwrotnie i miała brak jedego zęba co wskazuje na siłowe kręcenie. Wymieniłem z innego wostoka i gra. Ale szkło też do zmiany bo te jest mocno porysowane

 

 

Rozumiem że nowo rusy nie mają made in CCCP?

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozumiem że nowo rusy nie mają made in CCCP?
generalnie tak, ale nie trzymałbym się sztywno tej zasady :)

 

Co do komandirskich, to te z sowieckich czasów zawsze były na werkach z tarczą kalendarza. Te co pokazał @Mike S , są już noworuską 'mutacją' amfibii z napisem "komandirskije" na tarczy


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Te co pokazał @Mike S , są już noworuską 'mutacją' amfibii z napisem "komandirskije" na tarczy

 

 

Aj tam od razu noworuską  :P , mógł to być 91' ale równie dobrze 93'  ^_^ . Mój ma "caenaho b cccp" na tarczy  ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj tam od razu noworuską  :P , mógł to być 91' ale równie dobrze 93'  ^_^ . Mój ma "caenaho b cccp" na tarczy  ;) .

W katalogach z 1993 roku pomimo rozpadu cccp są zegarki z  napisem "sdielano w cccp". Tarcze z magazynów trzeba było jakoś wykorzystać :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek złożony już w nowym systemie, ale tarcza jeszcze komunistyczna  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezcenny dla mnie dzisiejszy nabytek bo  poljot  ś.p Dziadka. Odnalazł się po latach niebytu. Nie noszony od 1997 a ile wcześniej go Dziadek nosił to nie wiem ale sporo. I tu pytanie dla wyjadaczy ile lat może on mieć? Jest on do gruntownego czyszczenia szczególnie tarcza. Ogólnie po nakręceniu działa.

post-84779-0-43650000-1446563760_thumb.jpg

post-84779-0-67077600-1446563789.jpg

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to lata 60te, to jest Poljot de Luxe w stalowej kopercie, tarcza bardzo zmęczona i rzadka. Ciężko będzie ją doprowadzić do jako takiego wyglądu, ale jak linie są widoczne to już sukces. Tylko ich nie zmyj przy pucowaniu tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Bahuone - stalowy Pomjot de luxe. Poszukiwany model. Produkcja to koniec lat 60tych albo lata 70 te. Tarcza nadaje sue raczej tylko do renowacji, mycie zawsze kończy się kiepsko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku niekoniecznie mycie się źle kończy. Często tak bywa, ale ja trochę tarcz odczyściłem z wykorzystaniem 'indiańskich' metod i wyszło w porządku. Kolega Hipek ma bardzo duże doświadczenie w czyszczeniu tarcz - jedną od Bałtyka mi odratował, sobie odratował Rakietę Samolot więc myślę, że będzie mógł powiedzieć coś więcej w tym temacie, albo chociaż pokierować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Bahuone - stalowy Pomjot de luxe. Poszukiwany model. Produkcja to koniec lat 60tych albo lata 70 te. Tarcza nadaje sue raczej tylko do renowacji, mycie zawsze kończy się kiepsko. :)

 

Zaciekawiło mnie stwierdzenie o poszukiwanym modelu. Mała ilość wypuszczonych czy zostało już takich niewiele? Może jakiś inny powód jest? Wydawało mi się, że pozłacane są poszukiwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ale ta rakieta samolot to chyba był w malowaniu z tego co pamiętam?

Hipek - jak to było? ;)

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie stwierdzenie o poszukiwanym modelu. Mała ilość wypuszczonych czy zostało już takich niewiele? Może jakiś inny powód jest? Wydawało mi się, że pozłacane są poszukiwane.

Poszukiwane są właśnie te w stalowych kopertach a do tego ten wzór tarczy też do częstych nie należy :)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebolski, tutaj chodzi o to, że te tarcze występowały tylko w stalowych kopertach, a w tamtym czasie stalowa koperta byłą bardziej ceniona niż złocona. Pomijając rzadkość, to do teraz pozostało ich mało w dobrych stanach, a jak się pojawiają to ceny potrafią iść nawet 300+. Dużo zależy czy to cyrlica czy eksportowy :)

 

Ja mam takiego. 4npvnwtvq19rehwn.jpeg

 

@Kwiatek zgadza się, Hiperk tarcza w swojej Rakiecie odnawiał, ale też czyścił różne inne i ma w tym pokaźne doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To prawda Hipek bardzo ładnie robi tarcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebolski, tutaj chodzi o to, że te tarcze występowały tylko w stalowych kopertach, a w tamtym czasie stalowa koperta byłą bardziej ceniona niż złocona. Pomijając rzadkość, to do teraz pozostało ich mało w dobrych stanach, a jak się pojawiają to ceny potrafią iść nawet 300+. Dużo zależy czy to cyrlica czy eksportowy :)

 

Ja mam takiego.

 

@Kwiatek zgadza się, Hiperk tarcza w swojej Rakiecie odnawiał, ale też czyścił różne inne i ma w tym pokaźne doświadczenie.

Dla mnie zegarek ma wartość bezcenną a tym bardziej sentymentalną więc sprzedaż nie wchodzi w grę. Ale cieszę się wiedząc,że ten model jest tak unikalny :) Jutro daję go do renowacji i zapytuję jaki pasek do niego pasuje. Czy zakupić jakiś fajny NATO czy może coś bardziej dystyngowanego.

Edytowane przez rk7000
Cytujemy bez zdjęć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Panowie, jak byście mogli pokazać Rakietę Samolot taką odnowioną , to był bym wdzięczny :)

28a8d2e7850fb229c9bb10827f2e9684.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zegarek ma wartość bezcenną a tym bardziej sentymentalną więc sprzedaż nie wchodzi w grę. Ale cieszę się wiedząc,że ten model jest tak unikalny :) Jutro daję go do renowacji i zapytuję jaki pasek do niego pasuje. Czy zakupić jakiś fajny NATO czy może coś bardziej dystyngowanego.

Nato nie bardzo  - zegarek jest bardziej  klasyczny  niż sportowy. 

Odnośnie renowacji tarczy  - daj znać jak to wyjdzie. Jestem w posiadaniu zegarka w podobnym stanie do Twojego i raczej nie ma szans na zdobycie oryginalnej tarczy.

Zakup ładnego egzemplarza też nie jest łatwy chociaz znam jednego kolegę Który ma dwa takie  :angry:  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.