Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest to oryginalne określenie czy tylko ogólnie przyjete dla Pobied z hermetyczną kopertą i incablokiem. Ja się w każdym razie cieszę że udało mi się ją złapać. Żadko taką widuję na aukcjach.

hmm z moich skromnych doswiadczen z tymi werkami to wiekszosc petrdworcowych (raketa z subsekunda) sa z incablockiem, wszystkie wostoki z dolna sekunda tez. nie pamietam tych z 2 moskiewskiej, ale raczej bez incablocku. 

Ja czesto swoje pobiedy "poprawialem"  czyli robilem 1/2 deluxa przez przeszczep balansu z Wostoka wlasnie, duzotych werkow mi sie paleta z zalosnymi tarczami.

 

hermetyczna koperta znaczy zakrecany dekiel?

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale wszystkie " de luxy" które udało mi się zobaczyć były z 1.MFZ. Hermetyczna to ta z zakręcanym deklem. Moja to w ogóle jest pełna, nie ma tego ringu do szkiełka.

 Przydało by się żeby ktoś lepiej znający temat tu się wypowiedział.

 

edit: Z ciekawości przejrzałem moje Pobiedy z Petrodworza. Na pięć sztuk tylko jedna miała incablock. Większość mam z 1 i 2 MFZ i te nie posiadają incablocka.

 

5933785_IMGP0164.JPG

5933786_IMGP0167.JPG

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a to ciekawostka, jak bede przy swoich pobiedach we wrzesniu to az sobie sprawdze. ta koperta diablo przypomina koperty sportivnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pobiedach de luxe mamy rowniez uszczelnioną koronke, ktora jest wieksza niz w innych pobiedach. Mechanizm 2603 i chyba posiada wkladke antymagnetyczna.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kolejny na wish list ;)

 

czy to pomietolone cos to tulejka gwintowana pod koronke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

no to kolejny na wish list ;)

 

czy to pomietolone cos to tulejka gwintowana pod koronke?

Nie, tam nie ma gwintu. W koronce solidna gumowa uszczelka, koronka jest na wcisk.

Długi gładki lub (nie wiem jak to nazwać) z kilkoma pierścieniami tubus w kopercie.

Dodam jeszcze, że są dwa typy tych Pobied. W zależności od wielkości koperty - duża i mała Hermetica.

Dla niedowiarków - są w katalogu bodajże z 1957 roku :)

Dwa typy tubusów:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel na Uszatej jak najbardziej poprawny. Takie beczkowe były na 200m i 300m Uszatych.

 

Yupiii, dzieki za dobrą wiadomość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel na Uszatej jak najbardziej poprawny. Takie beczkowe były na 200m i 300m Uszatych.

Jacku a czy czasem te bezele nie szły do innych tarcz? Pamiętam jak Cytowałeś na CW odpowiedź Chasproma z watch.ru:

"W wolnym tłumaczeniu pierwsze zdanie: "Beczkowy" bezel szedł na Amfibie Ministry, Amfibie Uszate z końcówki produkcji, z tarczami z cyframi 3-6-9-12, Beczki oraz wczesne Komandiry Amfibie. "
Chyba że Masz jakieś nowe informacje.

post-27093-0-30412500-1472072640_thumb.png

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jacku a czy czasem te bezele nie szły do innych tarcz? Pamiętam jak Cytowałeś na CW odpowiedź Chasproma z watch.ru:

"W wolnym tłumaczeniu pierwsze zdanie: "Beczkowy" bezel szedł na Amfibie Ministry, Amfibie Uszate z końcówki produkcji, z tarczami z cyframi 3-6-9-12, Beczki oraz wczesne Komandiry Amfibie. "

Zgadza się, ale dwa posty później pojawiło się to:

http://czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=23010&start=15

Post nr 27. Z paszportu wynika, że beczkowy bezel był nawet na 3-setkach już od 1979 roku. A to nie była końcówka produkcji.

Tak więc wg mnie można przyjąć, że na Uszatych 200m, tych wcześniejszych i późniejszych również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

We wtorek taki ładny garniturowiec Kirowskie dotarł do mnie.

Muszę przyznać że zegarek w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach :).

 

Kirowskie 1

Kirowskie 2

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieda De Luxe vel Hermetica

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=130292&highlight=%D0%9F%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B9+%D0%B1%D1%8B%D0%BB%D0%BE

 

Bezel na Uszatej jak najbardziej poprawny. Takie beczkowe były na 200m i 300m Uszatych.

A orientujecie się może czy w pobiedach de luxe rozmiar tarczy jest taki sam jak w "normalnych" pobiedach, bo mam taką fajną de luxe:

Pob

Z tym, że tarcza do wymiany i nie wiem, czy w tych pobiedach jest inny rozmiar tarczy.
Przy okazji, jakby ktoś miał taką tarczę w lepszym stanie to chętnie kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy te Wostoki komandirskie sa jakies rzadsze bo kupilem i nic o nich nie wiem ? I taki kirowski sie trafil z idealna tarcza.

 

post-31975-0-10445700-1472125859_thumb.jpg

post-31975-0-22549400-1472125860_thumb.jpg

post-31975-0-11675500-1472125861_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Kirow w pięknym stanie się trafił:

DSCF2359.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie! teraz widzę, że parę postów wyżej kolega 7ara 7ony też trafił ładny egzemplarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Qba.

 

Widzę że Kirowski trafił nie tylko w mój gust :), trzeba przyznać że ma w sobie "to coś".

Gratuluję ładnego modelu i niech się nosi.

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

 

A orientujecie się może czy w pobiedach de luxe rozmiar tarczy jest taki sam jak w "normalnych" pobiedach, ...

 

Tak, z tym, że były dwa rodzaje kopert - mniejsza i większa.

Tak więc tarczę trzeba dobrać do koperty.

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMfCITet-GihdOehoVbw4FPy7mA01u_PTYM4Ub3/AF1QipOHOAHHx9MPC_gFCSH_dHpoyeJ0vUd3JgvzepQG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reanimowany jest , mam go w pracy bo wyregulować go muszę ale chętnie przytulę werk plus tarczę. W moim coś pompka do końca nie odbija się okazuje. wysyłam p.w :)

Tylko Pan nic nie wyrzucaj, jak swojego brązowego będę dalej robił, to może się uśmiechnę po części, bo nie wiem co jeszcze zepsuję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.