Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

Guest Kwiatek

Ja się nie znam. A jest jakiś inny do porównania?!

Ja tylko w numerze seryjnym widzę jedną cyfrę do góry nogami :P

Ja się nie znam. A jest jakiś inny do porównania?!

Ja tylko w numerze seryjnym widzę jedną cyfrę do góry nogami :P

Ale która to? Bo ja nawet tego nie zauważyłem...:-(

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Patrzę i patrzę, okiem amatora i tyle tylko widzę, że jako jedyna na sekundę na 9

Patrzymy i ani o deko nie zbliżamy się do rozwiązania :P

Owszem jest to dość trudna zagadka ale nikt nawet nie zwrócił uwagi na sposób mocowania wałka w tych mechanizmach.

Wczesne zegarki (1930-34, oznaczenie na werku Moskwa CCCP) z 1GCzZ miały tzw. amerykański wałek czyli mocowany w kominku.

Późniejsze już standardowo że śrubka tiretu (teraz widać na zdjęciach? :D ) Ten pokazany przez @marcur ma wczesne oznaczenia ale ma też wałek mocowany standardowo - nie spotkałem się z czymś takim do tej pory nawet na zdjęciach.

Albo jest to jakaś wersja przejściowa o której nigdy nie słyszałem albo to robota sprytnego zegarmistrza. Narazie jestem skłonny uznać ta pierwsza wersje.

Dziękuje wszystkim którzy zmierzyli się z wyzwaniem :)

Patrzymy i ani o deko nie zbliżamy się do rozwiązania :P

Owszem jest to dość trudna zagadka ale nikt nawet nie zwrócił uwagi na sposób mocowania wałka w tych mechanizmach.

Wczesne zegarki (1930-34, oznaczenie na werku Moskwa CCCP) z 1GCzZ miały tzw. amerykański wałek czyli mocowany w kominku.

Późniejsze już standardowo że śrubka tiretu (teraz widać na zdjęciach? :D ) Ten pokazany przez @marcur ma wczesne oznaczenia ale ma też wałek mocowany standardowo - nie spotkałem się z czymś takim do tej pory nawet na zdjęciach.

Albo jest to jakaś wersja przejściowa o której nigdy nie słyszałem albo to robota sprytnego zegarmistrza. Narazie jestem skłonny uznać ta pierwsza wersje.

Dziękuje wszystkim którzy zmierzyli się z wyzwaniem :)

A widzisz. Wiedzy mi brakło. Niby widziałem że to inna śrubka ale nie sądziłem że ma to jakieś znaczenie. Większy łepek czy mniejszy ? Co za różnica wydawało by się... :huh:

Śrubka albo jest albo jej nie ma - jak zobaczyłem ten mechanizm to wiedziałem że śrubki nie powinno być a jest.

Wrzuce temat Krisowi i Pmwasowi - może ktoś się już spotkał z takim cudem :)

Hmmm... 7 kamniowy typ1 z 1GCzZ. Późniejsza wersja z jednoczęściowym wałkiem. Trochę wczesny jak na naręczny - mozna obejrzeć z drugiej strony?

Tak myślę i myślę i nie pamietam, czy widziałem wersję ze śrubka tiretu i starymi oznaczeniami. Ciekawe tez, czy główna płyta ma taki sam numer seryjny...

Edited by pmwas

Miłego dnia!

Jako że Grzegorz ostatnio Pobiedy kupował nówki sztuki w jakimś sklepie to mi odstąpił te marne stany :wub::D

Taaa...marne stany ,

Hmmm... 7 kamniowy typ1 z 1GCzZ. Późniejsza wersja z jednoczęściowym wałkiem. Trochę wczesny jak na naręczny - mozna obejrzeć z drugiej strony?

Tak myślę i myślę i nie pamietam, czy widziałem wersję ze śrubka tiretu i starymi oznaczeniami. Ciekawe tez, czy główna płyta ma taki sam numer seryjny...

Proszę bardzo, aczkolwiek te zdjęcia już były:

post-101972-0-87097100-1528620553.jpg

post-101972-0-96260700-1528620570_thumb.jpg

Chodzi raczej o drugą stronę mechanizmu, pod tarczą :)

https://czasowe.simdif.com/

Ja nie pamiętam bo nie widziałem :)

Pytałem Wojtka, nie widzial.

Trzeba porównać numery na płytach i obejrzeć mechanizm od strony tarczy :)

marcur zgodził się odstąpić mi ten zegarek (za co jestem mu ogromnie wdzięczny) wtedy zobaczymy co jest w środku :D

Edycja

Śliczna Pobieda :)

Edited by rk7000

Takiego jeszcze nie widziałem, więc się pochwalę co kupiłem za 30zł:

IMG 20180610 123514 HDR 1528626951655

life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Takiego jeszcze nie widziałem, więc się pochwalę co kupiłem za 30zł:

Świetny zegar, wiem bo mam. W tej cenie bajka. A u mnie w końcu jakieś bliźniaki.

f83a6cfea3114ec1a42e6fc32117af5e.jpg

Guest Wojciech1500

12004413_IMG_0894.JPG

Taka Rakieta trafiła na sesje :) 

Rakieta i u mnie, wymaga naprawy ale stan jest super :wub:

Czy był model Rakiety z taką tarczą j.w., ale w kopercie pozbawionej tego złotego, ząbkowanego ringu?