Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukas_op

taki wrócił od majstra, po naprawieniu złamanej ośki...

Naprawił czy wymienił?

 

Bo ja szukam kogoś kto mi zrobi nowy czop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm trudne pytanie, twierdził, że to sporo roboty, bo musi nabic nową oś, więc chyba naprawił....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tarcza jak z papieru milimetrowego do rysunku technicznego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpadły dwa Urale .

Jeden żyję ale drugi to już gorzej .

Ten po lewej na drugim zdjęciu to stary nabytek .

 

bwaa77qdev9q.jpg

 

46kwnd384frp.jpg

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o to mój niedawny nabytek kupiony na allegro "sprawny, na chodzie", ale po przetestowaniu spóźniał się z kilkanaście minut na dobę z tego co pamiętam i miał krótką rezerwę chodu. Poszedł do zegarmistrza (Wojnar na rynku głównym w Krakowie), szybko sprawdził i stwierdził, że do przeczyszczenia i naoliwienia bo mechanizm suchy jak pieprz, a dodatkowo ślady korozji. Również w górnym rejonie tarczy taki jest jakby zaciek, ale niestety już nie do wyczyszczenia, lepiej zostawić. Po odebraniu używam. Jeszcze go testuję, sprawdzam dokładność itp. Rezerwa chyba jeszcze nie najlepsza, ale dokładność spoko, około kilku sekund na dobę, niestety spóźnionych, ale zostawię to na razie. Mam wrażenie, że dokładniej chodzi jak go używam cały czas i sam się nakręca, niż jak leży i nakręcam manualnie na wieczór, albo jak sobie przypomnę. A na zdjęciach od lewej: oryginalna bransoleta z jaką go kupiłem (Czy one z takimi były czy były sprzedawane same bez niczego?), pasek aktualny z allegro by używać na co dzień do wszystkiego, pasek który kupiłem od razu u zegarmistrza, nic ciekawszego dla mnie nie było, a lubię minimalizm, no i inne wersje kolorystyczne zakupów allegrowych na inne okazje.

 

Zawsze chciałem mieć coś takiego, teraz zobaczę w praktyce jak będzie mi się go używać. Za dzieciaka miałem kiedyś jakiegoś ruska od Babci, ale gdzieś przepadł, a jak bym poszukał to znajdę tylko resztki po skróceniu bransolety i kwit od zegarmistrza ze sprawdzenia. Mam 25 lat i ciekawe czy wygląda on w miarę by nosić na co dzień do luźnego stroju (na sportowo) :)

 

PS. Chciałbym się upewnić, czy ten dekiel jest odkręcalny? Chciałbym zrobić dokładne zdjęcia mechanizmu i całego zegarka na przyszłość ;)

post-106811-0-33610400-1543690039_thumb.jpg

post-106811-0-74413300-1543690044_thumb.jpg

post-106811-0-01681300-1543690049_thumb.jpg

Edytowane przez Paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Poljot. Jak sama nazwa wskazuje jest on raczej odpowiedni do bardziej oficjalnego ubioru. Moim zdaniem będzie się kłócił ze sportowymi ciuchami - nie ten typ.

Trzeba dodać, że zegarek ma około 50 lat i warto o niego dbać, bo stan jest naprawdę niezły. Zegarki radzieckie były sprzedawane bez pasków, ani bransolet. Każdy dopierał coś według swego gustu. Ta bransoleta to wyrób obecny, ale nawet niegłupio może wyglądać z zegarkiem. Mimo to osobiście nie zakładałbym bransolety na dłużej, bo po prostu po pewnym czasie zedrze warstwę złota z uszu. Mam kilka podobnych Poljotów i jednak najlepiej prezentują się na skórzanych paskach.

Co do dekla - tak, jest on zakręcany (należy odkręcić pierścień a następnie wyjąć dekielek). Wewnątrz siedzi werk Poljota 2415 -->> http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Poljot_2415

 

Miłego noszenia! :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki piękny Wostok już tyle razy wystawiany na alle i nikt nie chciał za nieduże pieniądze, więc wziąłem i cieszę się niezmiernie jego urodą :wub:

post-49869-0-77606800-1543745325_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny :) szkoda, że go nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, bo to widzisz coś co inni nie widzą... A zdjęcie z aukcji pewnie nie oddawało jego urody...

Oczywiście :) a lata "pracy w terenie" pozwalają wychwycić niedostatki i plusy zegarków na aukcjach których nie widać. Ma być potencjał! :D I jest! A tu ledwo szkło zmatowione było...

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wostoków w tej kopercie nie zbieram ale taki stan trudno odpuścić. Szlify mnie urzekły. Miedzianka zwyczajna ale urokliwa. 61bdaba4f529348be55f525ecf58add5.jpgab1aa758ba475287d5fb4bb2b4cba263.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś tak zaszalałem.I jutro będe w pracy na czas.post-96028-0-98909900-1543760701_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek :)

 

Niby podobne, a jednak każdy nieco inny :)

post-68064-0-49552600-1543760727_thumb.jpg

post-68064-0-37218100-1543760831_thumb.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Miedzianka zwyczajna ale urokliwa.

 

Grzegorz, to może podzielisz się Miedzianką? Chętnie przygarnę  :)


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.