Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem całkiem ten Ałmaz. Hans nie schodzisz z obrotów widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może nie nowy (bo troche przeleżał w szafie czekając na dawce werku) ale nabytek :)

Jest to mój pierwszy transplant.

Rakieta - Proletariusze wszystkich krajów łączcie się.

 

 

Jestem z niej bardzo zadowolony co prawda musialem kupic narzedzia na jebaju i dawce i jeszcze zdekompletowac inny zegarek i kupic pasek,

ale za sam zegarek dałem 15,50 +6zl wysylka.

Przez te wszystkie zabiegi jestem z nim nieslychanie zwiazany emocjonalnie :)

Koniec ględzenia...

To również moje pierwsze forumowe zdjęcia :)

 

rakieta1.jpg

 

 

 

rakieta2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna dość współczesna rakieta. Zdjęcia też niezłe ale wklejaj trochę większe, żebyśmy my też mogli się lepiej nacieszyć :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia specjalnie pomniejszałem (myślałem że raczej dostanę reprymendę za zbyt duże a nie zbyt małe :)

 

Właśnie finalizuję zakup jeszcze współcześniejszej Rakiety od spartasongo (wygląda na to że to ta sama linia ale już rosyjska a nie radziecka).

Zanim ją zrobię pewnie też trochę to potrwa (wymiana koperty konieczna i jakiś wyczesany pasek).

Już się nie mogę doczekać - zegarek łączy moje hobby zegarkowe i atomowo-historyczne.

Jak wkleję zdjęcia powiem więcej.

 

Breitling dziękuję za miłe słowa :)

Edytowane przez profaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profaner bardzo fajna rakiea. Masz rację, takie zegarki przy których człowiek się narobi, nabiega i na koniec przywraca do życia cieszą najbardziej przynamniej mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

święte słowa aronus

 

Ta rakieta była tania i kupiona troche dla hecy, w niezłym stanie.

Podszedłem do tego że jak się uda to fajnie jak nie to trudno.

Udało się i okazało się że to mega czad tak coś zrobić samemu.

Nie chciałem w nią ładować kasy ale jak się udało stwierdziłem że pasek Pattini musi być:)))

Teraz właściwie stała się zegarkiem numer 1 na moim nadgarstku hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imag0579v.jpg

Kupiłem z myślą, że to jednak oryginał choć nie mam 100% pewności czy to oryginał ponieważ gdzie bym nie szukał w internecie to znajduje sprzeczne informacje. Czy można gdzieś znaleźć informacje jak ten zegarek powinien wyglądać?

Aczkolwiek i tak cieszy jak diabli i tak :D

Edytowane przez Breitling

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś u nas na forum? "ruskie w kosmosie" tam są fotki twojego szturmana - gratuluję zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że był to najbardziej pożądany model radzieckiego zegarka wraz z wostokiem precyzyjnym z dolną sekundą, którego chyba nikt nie ma :D

 

Ciekawe ile wyprodukowano tych szturmańskich

 

W galerii kilka jego fotek dodałem

Edytowane przez Breitling

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile wyprodukowano tych szturmańskich

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Z bardzo ciekawego artykułu pisanego w cyrylicy który znajduje się TUTAJ wynika tylko że te zegarki były produkowane w dużych ilościach, lecz nie trafiały do sprzedaży. Zegarkami tymi honorowano absolwentów "военного летного училища" czyli akademi wojskowej dając im je razem z dyplomami. Tą uczelnię ukończył Gagarin i stąd u niego wziął się ten zegarek.

Chyba że miałeś szczęście i trafił ci się 1 z 10 szturmańskich - które jak głosi legenda i kwity z Pierwszej Moskiewskiej Fabryki Zegarków - zostały specjalnie stworzone do lotów w kosmos (o ile dobrze zrozumiałem to chodziło o przerobienie osi balansu żeby zegarek chodził dobrze w stanie nieważkości? wyeliminowanie pływania balansu?).

I ciekawostki z podlinkowanej strony. Gagarin po locie stwierdził że jego zegarek chodził z dokładnością co do sekundy.W muzeum w Rosji jest szturman przekazany przez Gagarina dla potomnych - lecz fachowcy z muzeum nie potwierdzają że jest to ten sam który poleciał z nim w kosmos ponieważ model jest z 1953 roku a Gagarin ukończył szkołę i dostał zegarek w 1957 roku.Plotka głosi że miał on 2 sztuki szturmanskich. A na koniec takie info:w 1993 roku na serwisie aukcyjnym Sotheby's za 25 875 dolarów sprzedano zegarek Gagarina który był z nim w kosmosie. Najciekawsze jest to że był to zegarek robiony przez Pierwszą Moskiewską Fabrykę Zegarków ale nie szturmanski tylko Rodina (Родина).

Jakby ktoś był chętny to mogę cały artykuł przetłumaczyć w wolnym czasie. Pozdrawiam i zazdroszczę Ci tego szturmana czy był on w kosmosie czy nie. Grzesiek.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imag0579v.jpg

Kupiłem z myślą, że to jednak oryginał choć nie mam 100% pewności czy to oryginał ponieważ gdzie bym nie szukał w internecie to znajduje sprzeczne informacje. Czy można gdzieś znaleźć informacje jak ten zegarek powinien wyglądać?

Aczkolwiek i tak cieszy jak diabli i tak :D

 

Świetny. Gratuluję. Pytanie, czy zajmował się nim p. Henryk Karpiak z ul. Wschodniej? Pokazywał mi kilka tygodni temu taki zegarek, mówiąc, że konkretny egzemplarz ma werk od Pobiedy.

Edytowane przez JustynaB

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, wielkie dzięki za przetłumaczenie części artykułu. Czytałem z ogromnym zaciekawieniem, tyle fajnych rzeczy w nim się znajduję. Gdybyś w wolnym czasie przetłumaczył więcej to sądzę, że nie tylko ja bym czytał z ogromną chęcią. Jeszcze raz dzięki :)

Justyna, tak. Musiałem go mieć, jest świetny. Od dawna byłem w nim zauroczony. Kiedyś w dziwnych okolicznościach prawie kupiłem podróbkę jego, współczesną wesołą twórczość zegarmistrzów z Ukrainy. Dziś cieszę się, że nie doszło do tej transakcji.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak go masz!! Świetny zakup.Gratulacje. Szturmaniec to pozycja obowiązkowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny. Gratuluję. Pytanie, czy zajmował się nim p. Henryk Karpiak z ul. Wschodniej? Pokazywał mi kilka tygodni temu taki zegarek, mówiąc, że konkretny egzemplarz ma werk od Pobiedy.

Akurat z werkim do Szturmańca to nie ma problemu, bo on ma werk od Sportiwnego, różniący się tym od pobiedy że ma stopsekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza lodówka za bajońskie 3 dyszki :)

post-34697-0-16496700-1346238366_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy tu tylu gratulacji nie słyszałem. Dzięki wszytskim. Dodatkowo taki zakup cieszy. Dla takich chwil warto żyć :D

Byćmoże w przyszły piątek będę miał znów coś ciekawego, tym razem swiss made ale warte uwagi B)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowi koledzy, ostatnim moim nabytkiem jest dziwna ogromna Czajka, 17 kamieni na mechaniźmie 2609H.

Czy możecie wypowiedzieć o oryginalności tego modelu?

Szukałem po całym necie, m.in. ussrtime, netgrafik, ussr-watches.ru itp. i nic nie znalazłem.

Czy ktoś miał doczynienia z takową Czajką? Może widział jakieś fotki w internecie?

Zegarek męski, dość duży: wysokość 44 mm, średnica bez koronki 38 mm.

Czajka miała w swojej ofercie kilka męskich, ciekawych, ogromnych, dziwnych zegarków: Czajkę stadion, dwa ogromne kwarce 3050, i pare innych okrągłych olbrzymów z datą. Może macie jakieś katalogi Czajki?

Poniżej fotki, i porównanie wielkości z pozostałymi dwiema ogromnymi Czajkami.

 

p1180538.jpg

p1180539.jpg

p1180542.jpg

p1180543.jpg

p1180544f.jpg

p1180552w.jpg

p1180559.jpg

p1180545.jpg

kopiap1180547.jpg

Edytowane przez chopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa czajka... tez po raz pierwszy widzę ten model, na pewno nie jest pospolity... Jak większość zegarków z tego okresu - nie jest piękny, ale ciekawy za to - na pewno jest :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka lodóweczka wpadła :)

slaw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.