Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Symbolem AU oznaczalo sie koperty zlocone od 5 do 20 najczesciej. Gdyby kopera byla zlota to byla by proba. Dodatkowo zlote zegarki nie maja dekli stalowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej AU będzie oznaczało złocenie do 5. grubsza powłoka byłaby już oznaczona jako AU 10, 20...


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canis dokladnie to mialem na mysli, tylko zle to zapisalem. Generalnie chodzilo o to ze AU to znak zlocenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej AU będzie oznaczało złocenie do 5. grubsza powłoka byłaby już oznaczona jako AU 10, 20...

Nie do końca tak jest...

 

Nie ma złocenia "do 5 mikronów", bo każda liczba przy au to tylko minimalna grubość powłoki więc zegarek z au5 może mieć miejscami powłokę dużo grubszą, ale nigdzie nie cieńszą niż 5. Więc w teorii zegarek który ma au5 z jednej fabryki może mieć grubszą powłokę niż z innej o powłoce au10.

 

Au w świeżym zegarku, znaczy, że na 100% jest pozłocony, a jak grubo to trudne pytanie, ja bym nie był pewien czy znaczy akurat mniej niż au5 czy dokładnie to samo, bo zdaje mi się, że o ile wostok znaczył zegarki au5/au10/au20 to rakiety były au/au10/au20, tzn wydaje mi się, że ze względów marketingowych zegarek au5 lepiej było i tak oznaczyć jako au, bo te 5 mikronów to w sojuzie trochę obciach i mniej niż dawali szwajcarzy w "atlanticzkach" i "delbankach" :-P

 

Z kolei AU na staruszku z lat 50-60tych oznacza niezawodnie 20-lub i 25 mikronów i przez skromność tak wielki naród się tym nie chwalił, bo w końcu oczywiste musiało być, że matka Rosja nie sdieła takiej badziewnej powłoczki au10 jak w "atlanticzku" i już na pewno nie będzie się chwalić cyferką jak gruba jest pozłotka bo to przecież i tak oczywiste, że najlepsza bo nasza krajowa :P (wybaczcie styl tego akapitu ale czytam właśnie "Demokratora" i jakoś nie mogę się z tego radzieckiego myślenia przestawić, co mnie trochę przeraża :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wieeelkiej pomocy kolegi Krzyśka_W nabyłem top mojej radzieckiej łiszlisty: Sławę medyczną w stanie NOS. Wielkie dzięki, Krzysiek! Muszę przyznać, że ten model to kolos wśród zegarków radzieckich. Do Sławy załączony jest kwitek. Może ktoś z Was Koledzy mógłby przetłumaczyć jego treść. Dla porównania zamieszczam też zdjęcie z Czajką medyczną.

post-38182-0-39565800-1348555503_thumb.jpg

post-38182-0-69741300-1348555511_thumb.jpg

post-38182-0-11746600-1348555520_thumb.jpg

post-38182-0-55229900-1348555527_thumb.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie czytałem w cyrylicy ale może mi się uda, idę kolejnymi liniami

Naręczny męski zegarek

Sława

Model:....

Kaliber mechanizmu..

26 kamieni (26 rubinowych kamieni)

Hmm - temperatura pracy ew. zakres pracy (to taka moja wersja)

+40

-10

Kurcze - długość chodu po jednorazowym nakręceniu - 42 godziny

Nr mechanizmu...

Data produkcji:

05.1989

Kontroler....

 

Tak na marginesie - gratuluję, piękny okaz

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wieeelkiej pomocy kolegi Krzyśka_W nabyłem top mojej radzieckiej łiszlisty: Sławę medyczną w stanie NOS. Wielkie dzięki, Krzysiek! Muszę przyznać, że ten model to kolos wśród zegarków radzieckich. Do Sławy załączony jest kwitek. Może ktoś z Was Koledzy mógłby przetłumaczyć jego treść. Dla porównania zamieszczam też zdjęcie z Czajką medyczną.

 

Tylko szczerze pozazdrościć i pogratulować naprawdę bardzo ciekawego zegareczka, nie wspominając że to jeszcze NOS z papierkami.

Wielkie gratki!

 

Pozdrawiam,

Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdzisiek chciałeś powiedzieć ŁADNYCH KILKA NOSKÓW!! Nieźle, nieźle. Gratuluję

KamilZlg nie jesteś pierwszą osobą uszczęśliwioną przez Krzyśka. Co my byśmy bez tego chłopaka zrobili?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaoszczędzilibyście trochę kasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm - temperatura pracy ew. zakres pracy (to taka moja wersja)

+40

-10

 

a to nie jest raczej zakres średniej dziennej odchyłki w chodzie? jest tylko napisane "średni dzienny chód", z tego co z ruskiego pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój najnowszy nabytek-wiem ze stan jako taki tanio nabyty i do tego były dwa ruskie na eksperymenty

post-51294-0-55523400-1348855539_thumb.jpg

post-51294-0-86490400-1348855554_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was Koledzy mógłby przetłumaczyć jego treść.

KamilZlg oto dokładne tłumaczenie :

 

Męski naręczny zegarek

Slava

Model:2428-261405

Kaliber mechanizmu 24

26 rubinowych kamieni

Średnia dobowa odchyłka chodu:

+40 sekund na dobę

-10 sekund na dobę

Czas chodu zegarka po całkowitym nakręceniu nie mniej niż 42 godziny.

Mechanizm numer 140476

data złożenia: 05. 1989

Kontroler: 27WP19


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mój najnowszy nabytek-wiem ze stan jako taki tanio nabyty i do tego były dwa ruskie na eksperymenty

 

Całkiem ładna pomimo podmęczenia Rosija - ładna, klasyczna linia, dobry werk. Małe acz delikatne czyszczenie tarczy mogło by dać dobry efekt - ale podkreślam - delikatnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KamilZlg oto dokładne tłumaczenie :

 

Męski naręczny zegarek

Slava

Model:2428-261405

Kaliber mechanizmu 24

26 rubinowych kamieni

Średnia dobowa odchyłka chodu:

+40 sekund na dobę

-10 sekund na dobę

Czas chodu zegarka po całkowitym nakręceniu nie mniej niż 42 godziny.

Mechanizm numer 140476

data złożenia: 05. 1989

Kontroler: 27WP19

 

Dzięki!


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsekwentnie, Rakieta z datownikiem. Tym razem chromowana koperta i jasna tarcza. Poniżej zamieszczam też dwa zdjęcia, które obrazują, jak mój zbiorek "pączkuje" :)

post-38182-0-79351100-1348988079_thumb.jpg

post-38182-0-48467300-1348988089_thumb.jpg

post-38182-0-31703700-1348988096_thumb.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po długiej przerwie, zupełnie przypadkowo zahaczyłem dzisiaj o bazarek i nie mogłem się jej oprzeć...

po krótkich negocjacjach i zbiciu i tak atrakcyjnej już ceny (jak za stan bliski idealnemu), w kieszeni wylądowało takie maleństwo"

 

raketaworldtime.jpg

 

bransa oczwyiście wyleci, ale póki co nie mam czym jej zdjąć a nie chcę zryć sobie koperty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Gratuluję wszystkim nabytków - niech cieszą oczy i nadgarstki. Widzę, że sezon rakietowy rozpoczęty ;-), a i mnie się ładna kosteczka trafiła:

 

IMGP5267.JPG

 

Koperta w niezłym stanie, tarcza i wskazówki idealne. Będę nad nią pracował, bo koronka jest dość smutna i serducho też śpieszy. Pasek też jest w wersji beta, bo zasługuje rakietka na coś lepszego. Pochwalę się potem w "reanimacjach". Cieszy mnie, że mam nową kosteczkę i w rzymskich indeksach do kolekcji. Zegarek to wcale nie maleńki: 35 z koronką szerokości i 41mm wysokości z uszami.

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapeth cudo :) I do tego jeszcze piszesz, że cena dobra. Pogratulować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Buczo85 , Mapeth cudo - to pierwsze co mi się nasunęło.

Gratulacje pięknej sztuki.

 

Pozdrawiam,

Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.