Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Taki Wostok:

post-61474-0-35498900-1370544983_thumb.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Uwielbiam ten model Wostoka. Mam taki w srebrnej kopercie i drugi bez datownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki prezencik od babci :) Mówi, że nie działa po nakręceniu okazało się że chodzi tyle tylko że babcia nie słyszy. Zaria na 16 kamykach. Ktoś wie kiedy były produkowane ? Babcia mówi, że nigdy nie była z nim u zegarmistrza a chodzi po tylu latach bardzo punktualnie.

post-59104-0-94035600-1370545453_thumb.jpg

post-59104-0-71266700-1370545462_thumb.jpg

post-59104-0-79266800-1370545471_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki prezencik od babci :) Mówi, że nie działa po nakręceniu okazało się że chodzi tyle tylko że babcia nie słyszy. Zaria na 16 kamykach. Ktoś wie kiedy były produkowane ? Babcia mówi, że nigdy nie była z nim u zegarmistrza a chodzi po tylu latach bardzo punktualnie.

Znam ten model ;)

 

Lata 50-te. Jeśli nie ma rubinu na centralnym kole to nawet wczesne 50-te, a jak ma to pewnie trochę późniejsze. Raczej przed początkiem 60-tych. Ten, który przeszedł przesz moje ręce miał rubin na centralnym kole w przeciwieństwie do złotej Zarii na tym werku, którą Moja Babka kupiła jakoś tuż po śmierci wujka Joe albo i przed ;)

 

O ile dobrze pamiętam ten mój miał bite złocenie AU 25, czyli nietypowo grubo ;)

Edytowane przez kwisatzhaderach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znam ten model ;)

 

Lata 50-te. Jeśli nie ma rubinu na centralnym kole to nawet wczesne 50-te, a jak ma to pewnie trochę późniejsze. Raczej przed początkiem 60-tych. Ten, który przeszedł przesz moje ręce miał rubin na centralnym kole w przeciwieństwie do złotej Zarii na tym werku, którą Moja Babka kupiła jakoś tuż po śmierci wujka Joe albo i przed ;)

 

O ile dobrze pamiętam ten mój miał bite złocenie AU 25, czyli nietypowo grubo ;)

dzięki za info. Tutaj bransoleta jest AU25. Koperta nie wiem bo bransoleta kawałek złocenia w tym miejscu akurat wytarła i widać jedynie kawałek napisu AU. Czyli jest możliwe że koperta też AU25 ? były jakieś inne grubości złoceń w tych kopertach ?

Edytowane przez llcoolm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień jest czarny czy brunatno-brązowy?

Pierścień jest brunatno-brązowy i trochę wyblakły. Dalej nie wiem czy tak powinno być :(


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz rzadkość.Były wersje brunatne ale wypełnienie wskazówek też takie musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie tak ciekawego paska, a właściwie klamry w temacie zegarków rosyjskich i radzieckich może trochę trącić prowokacją :);).

Bardzo fajny, jakieś namiary?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieszczenie tak ciekawego paska, a właściwie klamry w temacie zegarków rosyjskich i radzieckich może trochę trącić prowokacją :);).

Bardzo fajny, jakieś namiary?

Przeszukaj forum , pamiętam że twórca tego cuda pokazywał kiedyś zdjęcia z etapów produkcji i inne modele , rewelacyjne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, choć łatwiej byłoby otrzymać info od @mswilk :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich na forum. :)

 

I jednocześnie mój ostatni nabytek. Komandirski lata 70'. B)

 

komandirski.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Tutaj bransoleta jest AU25. Koperta nie wiem bo bransoleta kawałek złocenia w tym miejscu akurat wytarła i widać jedynie kawałek napisu AU. Czyli jest możliwe że koperta też AU25 ? były jakieś inne grubości złoceń w tych kopertach ?

Myślę, że jest to 12,5 mikrona, dawniej większośc damek tak byla kryta. Puncę walili często kolo koronki!


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył, że nie złocono koperty cieniej niż bransolety. A 12,5 mikrona to nie do pomyślenia było w latach 50-tych. Skoro bransoleta ma AU 25 (ta moja miała tyle na 100%) to i koperta jest taka (tam na kopercie faktycznie mogło być tylko samo AU, a może i nic nie było). Tu zegarek i bransoleta to nierozłączny komplet, więc sama punca na bransolecie może dotyczyć całego zegarka.

 

Ten mój egzemplarz był mocno używany (przez dwa pokolenia), a jedyne prześwity w powłoce były delikatne na spodzie bransolety, a na kopercie pomimo wielu rys, w ani jednym miejscu nie było widać mosiądzu ;) To zegarek z naprawdę dobrych czasów dla radzieckich zegarków. Nawet tan malutki werk powinien mieć szlify i być ładnie opisany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, choć łatwiej byłoby otrzymać info od @mswilk :)

Zobacz tutaj :http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42004-klamerki/page__st__60 , masz tam dzieła STARUSZKA , on robi te klamry . Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten model Wostoka. Mam taki w srebrnej kopercie i drugi bez datownika.

Posłałem Ci na maila ten model z datą i bez daty w wersji złoconej. Ja posiadam ale nie uwielbiam:)


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień jest brunatno-brązowy i trochę wyblakły. Dalej nie wiem czy tak powinno być :(

 

Dokładnie tak. Rzadko spotykany. Chętnie przyjmę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Rzadko spotykany. Chętnie przyjmę :)

Jak rzadki to nie oddam i już. Będzie u mnie na ręku świecił rzadkością - tylko wypełnienie wskazówek zmienię na brunatne. Dzięki za opinie a co powiecie na to?

 

 

Witam.

Podejrzewam że jak wszyscy zbieracze rozpuściłem wici o swoim hobby wśród znajomych. Część z nich zapamiętała i przyniosła jakieś zegarki a część do dziś niesie lub nie pamięta. Otóż wczoraj zadzwonił do mnie jeden z dobrych kolegów i poinformował że znalazł w domu jakiś zegarek i może mi go oddać. Zaopatrzyłem się po drodze w sklepie (wiadomo w jaki napój) i udałem się do "Karola".

Po chwili rozmowy pokazał mi co znalazł i co chce mi dać. Pudełko wyglądało tak:

58601953.jpg

Pomyślałem sobie - następna amfibia w kolekcji. Otworzyłem pudełko:

48470920.jpg

Zegarek oczywiście nie chodzi. Patrzę a tu tarcza taka sobie, wskazówki bez wypełnienia, luma wala się pod szkiełkiem ale jak mówią - darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. W mojej pustej głowie zaczynają chodzić trybiki - bezel ładny - przełoży się do drugiej amfibii, koperta w dobrym stanie, koronka prawie nówka więc też znajdzie się dla niej miejsce.

52042061.jpg

Nagle mnie tknęło i pomyślałem że może udało mi się trafić 300m... Odwracam i.....

95955007.jpg

Niestety, nie z moim szczęściem. Ale ale, coś mnie w tym deklu zastanowiło. Jest na nim jakiś napis którego nie powinno być. Kolejny zegarek z dedykacją? Nie:

51511211.jpg

To oznaczenia Marynarki Wojennej. Banan na mojej twarzy coraz większy ale trybiki zasuwają że MW raczej na deklu nigdy nie widziałem - nawet na forum - a raczej na kopercie. Więc myślę sobie ot, ktoś podmienił dekiel. Oglądam dalej i :

23882389.jpg

Hura, nie podmienił. jest komplet.

Przypadkowo stałem się posiadaczem - chyba nawet jednym z nielicznych - amfibii z grawerką MW.

Nie wiedziałem co ten zegarek robił na Podlasiu. Ale po zdjęciu dekla już wiem:

51010429.jpg

14745183.jpg

On po prostu rdzewiał.

Pozdrawiam.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na ciekawy egzemplarz, więc gratulacje! Pamiętaj dodać do forumowego spisu amfibii.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczę co za fart ,,, zegarek z MW to moje marzenie bo interesuje się historia MW no i tez służyłem na ORP Warszawa

 

gratuluje i bardzo zazdroszczę


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem takiej oto Mołni :D

post-60883-0-61700700-1370703265_thumb.jpeg

post-60883-0-11496200-1370703264_thumb.jpeg


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa "jajka" mi wpadły. Złocony na chodzie (i to bardzo dobrym), drugi całkowity trup

post-61474-0-83532700-1370728791_thumb.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Taki poljocik kupiony dziś okazyjnie na giełdzie:

7c6e7a58297c7f9bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem takiej oto Mołni :D

post-60883-0-61700700-1370703265_thumb.jpeg

post-60883-0-11496200-1370703264_thumb.jpeg

Mołnia jak zawsze milusia. :D gratulacje :D

Nie przestaje mnie zadziwiać mnogość wariacji na jej temat :D a i Poljociki uratowane od zapomnienia cieszą oko ;)

Natomiast zegareczki naznaczone "MW" to ciekawy kawałek historii i prawdziwa gratka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.