Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

HeY

 

Ostatnio nabyłem dwa takie zegarki. Wostok i Zim.

 

Wostok

 

wh0i.jpg
9vtn.jpg
jhbx.jpg
br83.jpg

 

Ził

h3b4.jpg
z1zx.jpg

9t9w.jpg

 

Pozdrawiam

Mishi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Ładne nabytki i już je widziałem w zapytaniach... W fajnym stanie udało Ci się je upolować Mishi... Szczegolnie Wostok bogato się mi widzi. Dobre foty robisz... Gratki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne nabytki i już je widziałem w zapytaniach... W fajnym stanie udało Ci się je upolować Mishi... Szczegolnie Wostok bogato się mi widzi. Dobre foty robisz... Gratki

HeY

 

Dzięki D@dik za miłe słowa. Foty przy dosyć słabym świetle były robione ale najgorzej chyba nie jest:) No podobno zegarki tylko leżały i ponoć nie były noszone. Wostok ma próbę AUI 2.5 czy to oznacza, że ma 2.5 mikrona grubości powłoki pozłacanej? Mam nadzieję, że nie naruszę regulaminu jeśli zapytam czy 35 zł na każdy z nich to dobra cena?

 

Pozdrawiam

Mishi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że nie naruszę regulaminu jeśli zapytam czy 35 zł na każdy z nich to dobra cena?

Ceny dobre, szczególnie za Wostoka. Osobiście nie pałam "miłością" do ZImów, ale Wostok jest piękny, klasyczny w bardzo dobrym stanie. Dbaj o niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że niektóre modele Zimów mają coś w sobie. Ten, wyglądałby całkiem ładnie, gdyby miał oryginalną kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek niczego nie podrabia - pokaż mi zegarek do którego choćby się upodabnia ??? Podróba jak sama nazwa wskazuje podrabia (upodabnia) się do oryginału ten niczego nie udaje jest jaki jest sam w sobie

Mechanzm tego zegarka pochodzi z kieszonkowego z czasów CCCP  dorobiona została koperta więc czym jest ???? oczywiście pasówką , współczesną dobrze wykonaną pasówką

W latach 1900- 1930 i pózniej też brano mechanizmy kieszonkowe dorabiano koperty i powstawały piękne pasówki - coś w tym złego???  

Dla mnie pasówka jak sam napisałeś to zegarek kieszonkowy z epoki wsadzony do koperty naręcznej, ewentualnie złożony z części różnych zegarków, ale też z epoki.

Ale nie wchodząc w polemikę odnośnie nazewnictwa, to moim zdaniem ten zegarek jest nieuczciwy, bo poprzez napisy i symbole na tarczy wprowadza nieświadomego kupującego w błąd, że jest to zegarek z czasów CCCP, a tak ewidętnie nie jest. Tarcza, koperta i wskazówki są współczesnej produkcji. Mechaznim raczej radziecki, chociaż ze względu na słaby sposób zdobienia głowy bym za to nie położył (możliwe, że już rosyjski). Nie twierdzę, że ten zegarek jest kiepski pod względem technicznym, ale wizulanie zrobiony tak, żeby oszukać kupującego nie znającego się na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AU 12.5 :)

HeY

 

Hehe widocznie nie dopatrzyłem a lupy nie mam a na oko to wiadomo co...

 

Pozdrawiam

Mishi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten, wyglądałby całkiem ładnie, gdyby miał oryginalną kopertę.

wąski ale, moim zdaniem, to jest orginalna koperta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest koperta od Zima, tylko moim zdaniem powinna być złocona, w taki kształcie, ale złocona. Mówię moim zdaniem, ponieważ nie udało mi się znaleźć tego modelu w dostępnych mi katalogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa. Ja mam podobne i w chromowanych i w pozłacanych :blink:

Obstawiałbym,  60:40 że powinna być pozłacana.

Tylko jakieś źródła podstawowe czyli najlepiej sensowne katalogi (których nie spotkałem) mogłyby rozstrzygnąć.

 

To jest koperta od Zima, tylko moim zdaniem powinna być złocona, w taki kształcie, ale złocona. Mówię moim zdaniem, ponieważ nie udało mi się znaleźć tego modelu w dostępnych mi katalogach.

 

A są w ogóle dostępne jakieś sensowne katalogi dot. Zimów?

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że moim zdaniem. :) Generalnie chromowana koperta wg mnie "gryzie się" z tarczą, ale tak jak napisał Gregorian bez katalogów nie rozstrzygniemy. A czy były katalogi? Na chłopski rozum powinny, skoro je produkowali. W każdym razie w katalogach udostępnionych przez Siergieja nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś kiedyś taki temat się przewijał i któryś z moich guru zegarkowych wypowiedział się, że zimy występowały w obu wersjach tych kopert :) (i ja też mam w takiej kopercie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś kiedyś taki temat się przewijał i któryś z moich guru zegarkowych wypowiedział się, że zimy występowały w obu wersjach tych kopert :) (i ja też mam w takiej kopercie)

Na warszawskim Kole (jakoś jesienią) gość miał na sprzedaż takiego ZiM-a zarówno w chromowanej jak i złoconej kopercie.

Ale życzył sobie...


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza poczta.Slava stan o wiele lepszy od fotek

post-67292-0-20732100-1390583883_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza poczta.Slava stan o wiele lepszy od fotek

 

Teraz lepiej :)

Widzę, że się idzie do Medison na WCB.

Na walkę Garcia - Burgos czy na "popular Polish knock-out artist, Artur Szpilka" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Dzisiejsza poczta.Slava stan o wiele lepszy od fotek

Zacna Sława  - gratulacje! BTW sobotnich walk.. też już szykuje się w telewizorni na występ naszego ziomka, co to kiedyś przeciwnikowi obiecał, że mu zrobi dziecko :D . Mam jednak obawy, że Jennings zrobi mu ...bliźniaki  :P

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacna Sława  - gratulacje! BTW sobotnich walk.. też już szykuje się w telewizorni na występ naszego ziomka, co to kiedyś przeciwnikowi obiecał, że mu zrobi dziecko :D . Mam jednak obawy, że Jennings zrobi mu ...bliźniaki  :P

Dobre geny.Szpilka-internowany+.Jennings-elektryk,dodatkowo czarny(porawnie African American)  ...bliźniaki idealne na prezydenta i premiera :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.