Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Wojciech Sława i Rakieta mistrzostwo! I jednego i drugiego widziałbym w swoich zbiorach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Bardzo dziękuje :) Zdarzają mi się jeszcze takie okazje nie raz bo mam znajomych handlarzy, którzy sprzedają mi conieco z pod lady, więc zawsze wracam z ciekawym łupem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slava po małym spa... no moim zdaniem wygląda pięknie :)

 

tak na marginesie, jak ktoś z Was ma jakiś model z tej serii to piszcie, dogadamy się, poszukuję takiej tylko z niebieską tarczą i chromowaną kopertą.

 

21dfc6d8a8d1b61emed.jpg

 

Zapraszam!

http://zegarkiradzieckie.blogspot.com/2014/03/slava-automat.html

 

Piękna ta Sławka... Urzekająca miedziana tarcza. nice!

Edytowane przez daktarin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Aaaa nie wiem czy się to liczy, ale gratis dostałem jeszcze taką damkę, zarie... może NOS?

 

aad3e15b7740b0a7med.jpg

 

A tak Rakieta po małym SPA się prezentuje, jeszcze coś z niej będzie, teraz tylko pasek 20mm i gotowa robota :)

 

fe5a61b7351fa725med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań już pokazywać tą Sławę bo niektórym kolegom żyłka pęknie ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziś coś takiego ... (jeszcze przed czyszczeniem, ech Ci ludzie nic nie dbają o zegarki)

 

Slava do roboty i porządnego czyszczenia (na tarczy znaki zodiaku i daty) oraz Zaria

post-62679-0-27849700-1396190248_thumb.jpg

 

no i jakby nie było czasomierze (troszkę inne niż zegarki, ale mam ich już kilka sztuk) jeden stoper z paszportem prawdziwy NOS

post-62679-0-02777100-1396190264_thumb.jpg

 

Wszystkie wymagają przeglądu u zegarmistrza...

Edytowane przez RTK-WGM

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat, wziąłem na handel co by z zyskiem zarobić ale im dłużej patrzę tym bardziej jestem przekonany, że zostanie razem. A jakie serce piękne :) chociaż oczyścić trzeba.

 

IMG_1104_zpscc5d10c4.jpg

 

IMG_1105_zps54d22b33.jpg

 

IMG_1106_zps913488be.jpg

 

IMG_1107_zpsb9f61838.jpg

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna, tylko buzia z 2M, a serce z 1M

Jakie powinno być w rym zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro buzia jest sygnowana 2M to serce też powinno mieć logo 2M

 

Jakie powinno być w rym zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło taki deluks się trafił do uratowania.

 

post-60538-0-84247400-1396197241_thumb.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna, tylko buzia z 2M, a serce z 1M

Mam identyczną sekwencję. Coś w tym chyba musi być. Wydaje mi się, że skoro obie fabryki miały jednego właściciela, ta była możliwa wymiana podzespołów. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ZSRR wszystko było możliwe, ale ja zawsze bardzo sceptycznie podchodzę do takich kombinacji. Choć możliwe, że kiedyś właścicielowi coś się stało z oryginalnym werkiem, a ponieważ tarcza była dobra zegarmistrz wymienił na taki jaki miał, w tym przypadku 1M. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Raczej składak, w moich wszystkich Pobiedach, a mam ich ponad 30 sztuk oznaczenia się zgadzają. Z pewnością to ofiara napraw przeprowadzanych lata temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że tarcza cudownie zachowana i te wskazówki  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sekwencję. Coś w tym chyba musi być. Wydaje mi się, że skoro obie fabryki miały jednego właściciela, ta była możliwa wymiana podzespołów. Co o tym sądzicie?

W zasadzie to wszystkie fabryki fabryki(nie tylko zegarków), w ZSRR miały jednego właściciela,a dokładnie to nie miały właściciela..Pewne skomplikowane mechanizmy były wysyłane do innych fabryk np.3017 z 1MCzZ byl dostarczany do 2MCzZ i do fabryki w Czelabinsku.ale to raczej wysoce skomplikowany mechanizm i tylko jedna sowiecka fabryka  była w stanie go wyprodukować.Przy tak prostym werku jak w Pobiedzie nie wydaje mi się aby taka operacja była potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też raczej skłaniam się ku poglądowi, że zarówno yorki, jak i ja mamy identyczne zegarki, kombinowane w ramach serwisu wykonywanego po opuszczeniu fabryki. Jednak niewielka wątpliwość pozostaje. Może na rosyjskim forum ktoś kiedyś natrafił na podobny temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waski i mayor - czy Wy serio chcecie żebyśmy z borewiczem na naszych komórkach wybrali, jak mawiał klasyk, memory 5 ??????

 

A tak serio - sam nie wiem co o tym myśleć, serducho ma cudne i stan świetny to brałem, zobaczymy czy mnie to dreczyć będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dręczy. Dlatego zabrałem głos w tej sprawie. A może któryś z Forumowiczów jest w posiadaniu wiadomego modelu Pobiedy i ujawni jakie ten egzemplarz ma serducho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję zupełnie z kosmosu więc chyba też składak, jeszcze się nad nim nie pochylałem więc nie szukałem po katalogach. Sorry za jakość.

post-58041-0-30186500-1396206865_thumb.jpg

post-58041-0-57731800-1396206876_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

waski123, Ty masz chyba wszystko OK! Na temat wskazówek się nie wypowiadam, ale pasują mi, do tego werk z tarczą się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie do końca, na tarczy masz 15k, a na werku 17k. Nie drążyłem tematu z tymi pabiedami "de lux" ale to chyba one były na 17k, tylko czy wobec tego tarcze miały 15k. Muszę w wolnej chwili poszperać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.