Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Estados1

Jaki sport uprawiają zegarkowi maniacy?

Rekomendowane odpowiedzi

A Wy tak na pusto ? Byśta coś wkleili :)

Piotrek, za wiele z tamtych czasów nie mam, ale znalazłem jedno z placu boju haha

poniżej ja sprzed lekko 20 lat, po dość udanych (jak sądzę mistrzostwach polski) :D  :D  :D

 

44113856874830653721.jpg


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, za wiele z tamtych czasów nie mam, ale znalazłem jedno z placu boju haha

poniżej ja sprzed lekko 20 lat, po dość udanych (jak sądzę mistrzostwach polski) :D  :D  :D

 

44113856874830653721.jpg

jaka dyscyplina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka dyscyplina ?

 

Sądząc po zdjęciu to sprint na 0,5 litra w kategorii do 10% :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Na wspominki mnie wzięło :)  swego czasu trenowałem lekką atletykę, a tak dokładniej 10-bój i skok wzwyż.

Z tego co pamiętam, to nawet całkiem nieźle mi szło :D

 

Byc dobrym w 10 dyscyplinach... ,,szacuken,, z ,,zoltanem,,  :D

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dziś 1,5h na boulderowni....

 

ała... gdzie są moje palce?  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

Skoro piszesz o "bulderowni" - Bloco czy Crux? Co fajnego udało Ci się zrobić? :)

W sumie zaintrygowałeś mnie tym wpisem - z tego co pisałeś, wspinasz się od niedawna, a z własnego doświadczenia wiem, że osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze wspinaniem, z reguły trudno namówić na wspinanie nad materacem - wszyscy chcą "na sznurek" :P

Edytowane przez k2cl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze baldy są na małych w Janówku ;)  szkoda że grota już nie ma niestety a kilka klasyków tam kiedyś powtórzyłem :(

a Szymon to pewnie na Obozowej ładował jak go znam  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

@ up

Skoro piszesz o "bulderowni" - Bloco czy Crux? Co fajnego udało Ci się zrobić? :)

W sumie zaintrygowałeś mnie tym wpisem - z tego co pisałeś, wspinasz się od niedawna, a z własnego doświadczenia wiem, że osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze wspinaniem, z reguły trudno namówić na wspinanie nad materacem - wszyscy chcą "na sznurek" :P

 

Od niedawna to delikatnie powiedziane. 

Kiedyś (parę lat temu) byłem na ściance ze 2-3 razy, potem nic, nic, nic i teraz jak poszedłem ze znajomymi z łódki (bo dwie osoby się wspinają regularnie i zaproponowali żebyśmy się przeszli z nimi załogą), to było jakoś ze 2 tygodnie temu, to stwierdziłem, że mi się podoba. 

 

Byłem w Bloco.

Jakoś kosmicznych osiągnięć nie miałem, bo wiadomo... czego wymagać przy takim doświadczeniu. 

Ale zrobiłem chyba wszystkie żółte i pomarańczowe drogi i jedną albo dwie niebieskie mi się udało.

 

Dziś byłem na Obozowej i udalo się zrobić drogę 5b z rysą i kilka innych piątek. Na 5c odpadłem na przewieszeniu (może jakbym podszedł wcześniej, a nie jako do którejś z kolei, to bym wlazł, ale też byłoby ciężko,  a tu jeszcze zmęczony już byłem). No i kurde... chyba trzeba buty kupić, bo w trampkach to jednak jest czasem walka o kontakt z czymkolwiek, bo niestety, ale się ślizgają...

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon laczki kup koniecznie, w trampkach nie ma co się męczyć, a forma od razu skoczy do 6+  :)

i na ściance nie mówi się zmęczony tylko zbułowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Szymon laczki kup koniecznie, w trampkach nie ma co się męczyć, a forma od razu skoczy do 6+   :)

i na ściance nie mówi się zmęczony tylko zbułowany ;)

 

Zbułowany, to chyba jak Ci się wypieką przedramiona. ;)

Mi się nie wypiekły... bardziej o same palce chodziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, przy wspinaniu (i po nim) powinieneś czuć raczej przedramiona, a nie palce...

 

Jak na świeżo upieczonego wspinacza wyniki masz całkiem ładne - żółte przystawki na Bloco z założenia mają być łatwe (i do robienia w trampkach przez osoby, które pierwszy raz w życiu przyszły się powspinać), ale pomarańczowe nie zawsze są już tak banalne. Skoro i niebieskie zaczynasz robić - będzie dobrze :)

 

Buty - cóż, jeśli chcesz się wspinać, uważam, że absolutnie warto je kupić. To o tyle istotne, że już od początku będziesz mógł korzystać ze stopni i wyrabiać sobie prawidłowe nawyki (tudzież kształtować technikę). Odradzam natomiast najtańsze "wynalazki" z Decathlonu - może i przypominają wyglądem buty wspinaczkowe, ale na tym kończą się podobieństwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Hm, przy wspinaniu (i po nim) powinieneś czuć raczej przedramiona, a nie palce...

 

Jak na świeżo upieczonego wspinacza wyniki masz całkiem ładne - żółte przystawki na Bloco z założenia mają być łatwe (i do robienia w trampkach przez osoby, które pierwszy raz w życiu przyszły się powspinać), ale pomarańczowe nie zawsze są już tak banalne. Skoro i niebieskie zaczynasz robić - będzie dobrze :)

 

Buty - cóż, jeśli chcesz się wspinać, uważam, że absolutnie warto je kupić. To o tyle istotne, że już od początku będziesz mógł korzystać ze stopni i wyrabiać sobie prawidłowe nawyki (tudzież kształtować technikę). Odradzam natomiast najtańsze "wynalazki" z Decathlonu - może i przypominają wyglądem buty wspinaczkowe, ale na tym kończą się podobieństwa :)

 

 

 

Dzieki :)

 

Z tymi przedramionami, to nie tak, ze ich nie czułem w ogóle, ale nie to było głównym problemem w tym przypadku.

 

A technikę koniecznie muszę, bo teraz techniki jest 0 i jadę bardzo siłowo. Fakt że tej siły trochę mam jak się okazuje, ale jednak trzeba popracować, żeby więcej sensu to miało.

Okazało się że mam sekcję wspinaczkową w pracy i już  pytałem o treningi. Chyba dołączę ;)

 

A jak obejrzałem ten filmik, to zwiątpiłem we wszystko O_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, i słynna już waga robiona na płytkich mono na tablicy BM2000 :)

Jeśli nie znasz tej chwytotablicy, zobacz sobie, jaką głębokość mają te chwyty... Jeden Beastmaker 2000 wisi na Warszawiance, drugi był kiedyś na Bloco (teraz po wstawieniu nowego campusa wylądował chyba gdzieś na zapleczu), na Obo wisi z tego co pamiętam "łatwiejsza" wersja, czyli BM1000 (między innymi bez dziurek na jeden palec).

 

Weź pod uwagę, że Hojer to sportowiec ze ścisłej czołówki, i to raczej z gatunku tych "bardziej siłowych" zawodników (ostatnio na zawodach Pucharu Świata raz za razem odrywał chwyty od panelu :P ).

 

Skoro masz możliwość chodzenia na sekcję - korzystaj. Gdy stawiasz pierwsze kroki we wspinaniu, fajnie mieć kogoś, kto podpowie Ci kilka rzeczy - zwłaszcza, jeśli należysz do osób, które już od początku mogą rekompensować siłą braki techniki. O ile na samym początku może się wydawać, że to niezłe rozwiązanie, z czasem taka "nabyta niechęć do techniki" mocno utrudni Ci życie...

 

 

Tak nawiasem mówiąc trzeba będzie kiedyś zorganizować jakieś klubowe spotkanie na panelu lub w skałach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za starych czasów było takie powiedzenie: "prawdziwa siła techniki się nie boi" :)

 

a co do spotkania ja się piszę, można zacząć od ściany, chętnie bym się wybrał na nowy panel Makak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzenie "prawdziwa siła techniki się nie boi" modne jest i dziś, ale osobiście uważam, że dla początkujących nie jest to najlepsze rozwiązanie. Jest jednak pewna różnica pomiędzy sytuacją, w której ktoś postanawia zrobić jakieś miejsce "na szmatach" (gdyż jest na tyle silny lub traktuje to jako element treningu), a przypadkiem, gdy ktoś robi tak balda lub drogę, gdyż inaczej nie potrafi ;)

 

Makak nie jest wcale nowy - działa od ponad roku (choć oficjalnie dopiero od listopada :P ). Nie mam nic przeciwko, żeby się tam wybrać, bo wspinanie ciekawe (przede wszystkim - drogi są naprawdę długie), tyle że to kompletny "koniec świata". Dojazd to z punktu widzenia niezmotoryzowanych to po prostu koszmar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Taaa, i słynna już waga robiona na płytkich mono na tablicy BM2000 :)

Jeśli nie znasz tej chwytotablicy, zobacz sobie, jaką głębokość mają te chwyty... Jeden Beastmaker 2000 wisi na Warszawiance, drugi był kiedyś na Bloco (teraz po wstawieniu nowego campusa wylądował chyba gdzieś na zapleczu), na Obo wisi z tego co pamiętam "łatwiejsza" wersja, czyli BM1000 (między innymi bez dziurek na jeden palec).

 

Weź pod uwagę, że Hojer to sportowiec ze ścisłej czołówki, i to raczej z gatunku tych "bardziej siłowych" zawodników (ostatnio na zawodach Pucharu Świata raz za razem odrywał chwyty od panelu :P ).

 

Skoro masz możliwość chodzenia na sekcję - korzystaj. Gdy stawiasz pierwsze kroki we wspinaniu, fajnie mieć kogoś, kto podpowie Ci kilka rzeczy - zwłaszcza, jeśli należysz do osób, które już od początku mogą rekompensować siłą braki techniki. O ile na samym początku może się wydawać, że to niezłe rozwiązanie, z czasem taka "nabyta niechęć do techniki" mocno utrudni Ci życie...

 

 

Tak nawiasem mówiąc trzeba będzie kiedyś zorganizować jakieś klubowe spotkanie na panelu lub w skałach :D

 

Ja nie mam niechęci do techniki. Ja po prostu na razie tej techniki nie mam (jak juz wspominałem... byłem na ścianie kilka razy w życiu, z czego połowę kilka lat temu), a jakoś trzeba leźć do góry :D

Jak zacznę śmigać na zajęcia z trenerem, to będę starał się chodzić bardziej ekonomicznie ;)

 

A ustawić się można kiedyś na jakieś wyjście (chociażby na bouldery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trener z pewnością zadba o to, żebyś nie robił wszystkiego na rękach :) Tak z ciekawości - na którym z obiektów zakład pracy organizuje Wam zajęcia? Wiesz może, kto je prowadzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Trener z pewnością zadba o to, żebyś nie robił wszystkiego na rękach :) Tak z ciekawości - na którym z obiektów zakład pracy organizuje Wam zajęcia? Wiesz może, kto je prowadzi?

 

 

Z tego co wiem, to najbliższy cykl zajeć będzie "W pionie". Ale nie wiem czy zajęcia nie są na różnych obiektach. W najbliższym czasie planowany jest też jakiś trening w Bloco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowowiejska... cóż, specyficzne wspinanie :P "Trening na Bloco" brzmi dużo bardziej zachęcająco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Nowowiejskiej też chyba jest pakernia z tego co pamiętam, no i to ścianka klubowa KW, ciekawe kto będzie prowadził zajęcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

No to jeestem po moim pierwszym treningu na sekcji wspinaczowej. Dobrze było! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś szczegóły? Wylądowaliście "w piwnicy", czy na górze, na głównej ścianie? Kto prowadzi zajęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Jakieś szczegóły? Wylądowaliście "w piwnicy", czy na górze, na głównej ścianie? Kto prowadzi zajęcia?

 

Zajęcia prowadził Marek Walicki no i na głównej ścianie byliśmy. Całkiem ciekawe z mojej perspektywy ćwiczenia. Na pewno trochę oduczą mnie używania siły na rzecz techniki ;)

 

Przykładowo było ćwiczenie polegające na wchodzeniu na ścianę, ale z zastrzeżeniem, że rąk używamy tylko do wysokości barków - mocno zmienia to tok myślenia podczas wspinania się taką metodą.

Edytowane przez Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.