Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

huba_buba

Wykonanie Atlantica Extra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odebrałem z naprawy Worldmastera Extra. Fajnie wygląda ale dopiero w domu się zorientowałem że przy poruszaniu nadgarstkiem słychać jakby się coś poluzowało w środku. Otworzyłem dekiel, wszystko na swoim miejscu, zegarek cały czas poprawnie chodzi. Czy to normalne że słychać takie delikatne stukanie przy energicznym poruszaniu nadgarstka. Dźwięk występuje przy poruszaniu zegarkiem góra-dół w płaszczyźnie tarczy, na boki nie ma tego dźwięku. Czy to normalny objaw?

post-45739-0-49014000-1333786707_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wygląda mało fajnie, z oryginałem wile wspólnego nie ma ;)

 

Prawdopodobnie nie ma docisku werku do koperty, pokaż mechanizm popatrzymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mało fajnie, z oryginałem wile wspólnego nie ma ;)

 

Prawdopodobnie nie ma docisku werku do koperty, pokaż mechanizm popatrzymy.

Nie mam klucza, dorobię go jutro jak będę w warsztacie, nie chcę porysować dekla bo nie ma rysek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mało fajnie, z oryginałem wile wspólnego nie ma ;)

 

Prawdopodobnie nie ma docisku werku do koperty, pokaż mechanizm popatrzymy.

Skoro tak piszesz to pokaż taki model to porównamy, może nie widziałeś innego takiego extra, od dłuższego czasu przeglądam oferty i taki jaki ten udało mi się nabyć to był jedyny. Może ten tak ma że wygląda jak ręcznie pisany a pisanie z góry że nie ma nic wspólnego z oryginałem to lekko mówiąc przesadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeźba jakich mało!

garażowa dłubanina!


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może brakuje uszczelki w środku


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie ma pierścienia pozycjonującego werk na boki trzyma go wałek naciagu a góra dół obija się o kopertę. Natomiast tarcza malowanka - zupełnie jak na Wielkanoc.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzicie, że to malowanka i to źle wykonana, to niech ktoś zamieści zdjęcie takiego samego modelu do porównania, bo dla mnie nie jest to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne tylko że licytowało go 13 osób ;)

 

To o niczym nie świadczy. Wielokrotnie widziałem, jak kilkanaście osób licytowało ewidentną podróbkę zegarka.

Po prostu ludzi znających się na zegarkach nie jest dużo...

 

Tu masz od groma Worldmaster'ów: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/45030-pokazmy-swoje-worldmastery/


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzicie, że to malowanka i to źle wykonana, to niech ktoś zamieści zdjęcie takiego samego modelu do porównania, bo dla mnie nie jest to oczywiste.

 

 

Kolego, skoro sam nie widzisz, że napisy są zrobione niechlujnie i ODRĘCZNIE, nie przeszkadza Ci "jakość" wykonania "renowacji", to pozostaje tylko nosić i cieszyć się z nabytku ;), ale nie miej pretensji, kiedy ktoś, kto ma jakiekolwiek pojęcie nt. zegarków napisze Ci bolesną prawdę...

Ludzi naiwnych nie brakuje, a cwaniaków robiących na tym interes jest niestety coraz więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog, pokaż proszę koledze jednego z kilkudziesięciu ( czy już kilkuset?) Twoich Atlanticów - bankowo będziesz miał coś podobnego :)

 

Koledzy, huba jest nowym użytkownikiem który się naciął pierwszy raz, okażmy zrozumienie i współczucie i nakierujmy naszego nowego kolegę na odpowiednie tory!

 

Huba, poczytaj Wojtka http://atlantic.helwecja.com/ , a jeszcze lepiej zakup od niego płytkę z katalogiem zdjęć. Ta inwestycja szybko sie zwraca.

 

btw sam też zakupiłem pierwszego atlantica jako malowankę, i mnie też xylog prostował, dawał delikatnie do zrozumienia że nie pasuje ona do kolekcji dopóki jej nie sprzedałem ;)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Poprosiłem tylko o fotkę takiego modelu jeśli ktoś ma, aby porównać różnicę. Na ten konkretny model polowałem od jakiegoś czasu i nigdzie nie było takiego jaki miał mój ojciec. Dlatego wziąłem co było dostępne. Niestety ale takiego modelu nie mogę znaleźć a szkoda bo akurat ma dla mnie on szczególne znaczenie. Jestem nowy jak kolega zauważył i czytałem to co na helwecji jest dostępne już dawno. Akurat nie doszukałem się za wiele informacji prócz jaki jest tam mechanizm w tym konkretnym modelu AS1604. Dlatego proszę jeśli ktoś ma to niech wrzuci fotę do porównania a nie od razu gada "jaki szmelc kolega kupił". W środku akurat mechanika bez zarzutu tak twierdzi zegarmistrz więc ewentualnie cyferblat jest do poprawki o ile w ogóle to zrobię. Najbardziej mi obecnie przeszkadza to "latanie" w środku w płaszczyźnie tarczy i prawdopodobnie brakuje tego elementu przytrzymującego cyferblat, o czym świadczą okręgi przy środku tarczy, pewnie ktoś to naprawiał bo bez niczego takie okręgi nie powstały. Nie traktujcie każdego nowego jako naiwnego że kupił sobie Atlantica i szpanuje ;) Akurat mam już kilka 3 :) ale ten model EXTRA od dłuższego czasu był obiektem moich poszukiwań. Nie wygląda na mój gust tak źle, chcę po prostu porównać z takim samym jeśli ktoś ma.

Pozdrawiam i smacznego jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Poprosiłem tylko o fotkę takiego modelu jeśli ktoś ma, aby porównać różnicę.

 

Problem polega na tym, że nie wiadomo, jak Twój zegarek wyglądał w oryginale.

Po prostu widać tutaj twórczość renowatora, a nie oryginał. Tak naprawdę, to wcale nie wiadomo, co pierwotnie było napisane na tarczy i czy to był model EXTRA. Mnie np z tym logo i tym układem tarczy bardziej kojarzy się SUPER DE LUXE albo ORIGINAL. Wcale sie nie upieram, że nie było takiego EXTRA, bo nie jestem fanatycznym wielbicielem atlantików i wszystkich modeli nie znam. Natomiast prawda jest taka, ze odnawiacze nie zawsze starają się odwzorować oryginał. Czasami robią tak, jak im wygodnie. A Atlantic był bardzo płodny, jeśli chodzi o wzory tarcz, więc często jest problem ustalić, jak wyglądał oryginał..;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co denerwować. Nikt nie czyni zarzutu, że ten Atlantic jest nieoryginalny. Prawdopodobnie jest oryginalny. Tylko zarzut jest co do tarczy. Niezbyt udolnie, ręcznie zrenomowana. Model z takim wzorem cyfr, faktycznie chyba powinien mieć napis "Super de Luxe"... ale co się będziemy kłócić, może "Extra" też taka była...

Gdyby tarcza miała się zachować w dobrym stanie, to zachowałyby się również kropki luminancji. A tutaj luma została zmyta, napisy odmalowane.. ale lumy to już się nie chciało przywracać, albo "majster" nie miał takiej możliwości ;)

 

 

Najbardziej mi obecnie przeszkadza to "latanie" w środku w płaszczyźnie tarczy..

Na to pytanie nikt Ci w ciemno nie odpowie. Być może jak pokażesz wnętrze zegarka, ale i to nie jest pewne, bo na zdjęciu może być niewidoczna przyczyna.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz przeglądam w google pictures wyniki wyszukiwań dla super de luxe to wynika że blat jest od super de luxe a wskazówki w prima. W wyniku mamy extra ;) hahahaha. A tak na poważnie, zapamiętałem cyferblat ale nie nazwę Atlantica, stąd mam taki a nie inny. Dzięki za opinie i porady. Pozdrawiam wszystkich. Jak dorobię klucz do tego dekla to zamieszczę wnętrze, może coś mi jeszcze podpowiecie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba od razu dorabiać klucza. Wystarczy suwmiarka. ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba od razu dorabiać klucza. Wystarczy suwmiarka. ;)

Tak udało się otworzyć. Czy ktoś może zweryfikować czy te luzy to brak tego elementu o którym pisał kolega wcześniej?

post-45739-0-71473800-1333822660_thumb.jpg

post-45739-0-52879300-1333822680_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm trzyma się na wałku...

brakuje 2 śrubek mocujących mechanizm do pierścienia

sam na pewno widzisz te 2 miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm trzyma się na wałku...

brakuje 2 śrubek mocujących mechanizm do pierścienia

sam na pewno widzisz te 2 miejsca

Tak widzę nawet 4 dziury bez śrub. Po świętach idę porozmawiać delikatnie mówiąc z zegarmistrzem który go naprawiał, a taką ma chłop renomę w Łodzi a tu taka wtopa. Żenada. A tak przedłużał mi oddanie o tydzień a do wymiany miała być tylko koronka. Widać nie był szczery i coś zataił, bo tak nie wyglądał jak go kupowałem. Kolego możesz napisać których dokładnie brakuje? Tych na 8 czy na 10 czy na 2 czy na 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę nawet 4 dziury bez śrub. Po świętach idę porozmawiać delikatnie mówiąc z zegarmistrzem który go naprawiał, a taką ma chłop renomę w Łodzi a tu taka wtopa. Żenada. A tak przedłużał mi oddanie o tydzień a do wymiany miała być tylko koronka. Widać nie był szczery i coś zataił, bo tak nie wyglądał jak go kupowałem. Kolego możesz napisać których dokładnie brakuje? Tych na 8 czy na 10 czy na 2 czy na 4?

2. i 8.

 

który to zegarmistrz z Łodzi? też jestem z Łodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też był odnawiany pierwsze foto(praktycznie powstało coś z niczego-zrobiłem to tylko dla żony i teściowej bo koszty były straszne i ani razu nie był na ręce) ale nie wygląda chyba tak śmiesznie jak Twój. Robiony był jeśli mnie pamięć nie myli w Łodzi na Kilińskiego(ale głowy sobie za to uciąć nie dam)

 

Edit

Poza tym INCABLOC to chyba nie te lata? nie powinno być ANTIHOC?

Edit

ja chyba mam coś podobnego drugie foto.tylko mój jest oryginalny...

post-32776-0-97936500-1333826505_thumb.jpg

post-32776-0-04034300-1333827390_thumb.jpg


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. i 8.

 

który to zegarmistrz z Łodzi? też jestem z Łodzi...

Musimy się zgadać i porozmawiać o nabytkach i o szczegółach na które należy zwrócić uwagę. Nie chcę robić złej renomy bo facet może się zreflektować i naprawić błąd. Poinformuję zainteresowanych jak to się skończyło. Prawdę mówiąc co mam sądzić o gościu który przyjmuje zegarek ogląda po otwarciu i jest ok, ustalamy co do naprawy, później przychodzi termin oddania a tu zegarka nie ma, mija tydzień i niema nadal, przyjeżdżam po odbiór a tu stan taki jak widzicie. W dodatku w trakcie okazuje się że on oddaje go innej osobie bo nie wyrabia się ze zleceniami (tak mówił). Żenada. Takie mam wrażenie po naprawie w tym zakładzie abstrahując już od tej malowanej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym INCABLOC to chyba nie te lata? nie powinno być ANTIHOC?

 

To akurat jest zgodnie z prawdą - w tym AS1604 jest INCABLOC


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty przypadkiem nie kupiłeś na tej aukcji? -> http://193.23.48.135/atlantic-worldmaster-extra-21-jewels-i2196895591.html

Bo jeśli tak, to widać że tych śrubek mocujących już nie było, kiedy kupowałeś na allegro. Może żeście się źle dogadali z majstrem. Facet może założył, że ma tylko wymienić koronkę, a reszta go nie interesi ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.