Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chronofil

Repetier z chronografem - co jest w środku?

Rekomendowane odpowiedzi

Wisi sobie na Alle kieszonkowa Invicta - repetier z chronografem:

 

post-23302-0-14260500-1334351869_thumb.jpg

 

Werk wygląda tak:

 

post-23302-0-77015800-1334351905_thumb.jpg

 

Mam problem z identyfikacją tego mechanizmu. Wydaje mi się, że jest to Angelus (Stolz Freres), ale nie znalazłem takiego samego.

Czy moje domysły są słuszne? Z jakich to jest lat? Przełom XIX/XX?

Co sądzicie o tym egzemplarzu?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do datowania masz racje.

 

Co do firmy - moze sprobowwac szukac po numerze patentu nabitego na werku (2172 chyba)? Co prawda patent moze dotyczyc doslownie wszystkiego (np. wlosa breguetowskiego), ale moze da wskazowke, lub bezposrednia odpowiedz.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Paweł ten Waltham poza ceną chyba ze strony technicznej nie może się nie podobać, estetyka rzeczą gustu. Piękna sztuka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z identyfikacją tego mechanizmu. Wydaje mi się, że jest to Angelus (Stolz Freres), ale nie znalazłem takiego samego.

Wypatrzyłem tylko trochę podobnych dźwigni chronografu, czyli raczej daleko idące przypuszczenie, ale nie jest wykluczone...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie wskazówki :)

 

Co do firmy - moze sprobowwac szukac po numerze patentu nabitego na werku (2172 chyba)? Co prawda patent moze dotyczyc doslownie wszystkiego (np. wlosa breguetowskiego), ale moze da wskazowke, lub bezposrednia odpowiedz.

 

Odnośnie patentów udało mi się wygrzebać taką informację:

Patent CH-334 - Ch.Barbezat-Baillot (08.01.1889 - Perfection method of any kind of repetition mechanism movements)

Patent CH-12172 - Stolz Freres of ANGELUS (05.04.1896 - Régulatuer silencieux pour sonnerie de montres à répétition)

Wypatrzyłem tylko trochę podobnych dźwigni chronografu, czyli raczej daleko idące przypuszczenie, ale nie jest wykluczone...

 

Ano właśnie. Na jednym z for wygrzebałem dyskusję o repetierze Invicty z werkiem (podobno) Angelusa, z tym, że podobieństwo między nimi jest takie samo, jak między wszystkimi Murzynami ;)

 

To był taki werk:

 

post-23302-0-47639100-1334430100_thumb.jpg

 

Gdyby się komuś coś skojarzyło, to zapraszam.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.