Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hendrix89

G. Gerlach Dywizjon 303 - II ETAP

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej. Co Ci przeszkadza, że każda ze stron dostanie dokładnie to czego chce?

Czy naprawdę uważasz, że sprawiedliwość polega na tym, że połowa osób+2 jest zadowolonych, a reszta im się podporządkowuje. Czy sytuacja, kiedy wszyscy by byli zadowoleni jest niesprawiedliwa?

Taktic a zapomniałeś już jak było ze średnicą koperty? gdzie bodajże 1 czy 2 głosy przeważyły że ma być 40mm zamiast 42mm. Taka sama sytuacja, i tam jeszcze głosowały osoby które pewnie nie chciały nawet kupić tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrała wersja polska i używanie Taktic stwierdzeń, że połowa osób będzie niezadowolona jest nadużyciem...

Mnie nie chodzi o to żeby ludzi dzielić, tylko godzić.

Gdyby wygrała wersja angielska, to dokładnie dzisiaj walczyłbym jak lew o Kolegów którym zależało na polskiej wersji, żeby zrobić dodatkową limitację w wersji polskiej.

Wiadomo, że nie będziemy robić dwóch wersji jeśli podniesie to koszty przedsięwzięcia. Ale jeśli jest taka możliwość bez podnoszenia kosztów... to naprawdę, przecieram oczy i nie wierzę... Komu, i dlaczego to przeszkadza?

 

 

Taktic a zapomniałeś już jak było ze średnicą koperty? gdzie bodajże 1 czy 2 głosy przeważyły że ma być 40mm zamiast 42mm.

Dwie inne koperty, a co za tym idzie inne tarcze, wskazówki, dekle, koronki itd... to jest zupełnie inna sytuacja pod względem kosztów. To jest nieporównywalne, bo to są po prostu inne zegarki.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie dyskusji, żartobliwie, dodam, iż dziwnie to wygląda jak niektórzy zwolennicy polskiej wersji językowej nawet nie potrafią jej bez błędu ortograficznego poprawnie zapisać ;). Bo u zwolenników angielskiej staje się to zrozumiałe ;).

 

Tactic ma sporo racji w tym co pisze. Ja też czuję się nieco rozczarowany wynikami głosowania. 303 w tym momencie nie jest już "moim wymarzonym". Nie do takiego zegarka szukałem czcionek...

Jeżeli nie ma szans na podwójną wersję językową to trudno, urok demokracji. I tak gorsza w tym zegarku będzie koronka ;).

 

Czekam na numerki;).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o to żeby ludzi dzielić, tylko godzić.

Gdyby wygrała wersja angielska, to dokładnie dzisiaj walczyłbym jak lew o Kolegów którym zależało na polskiej wersji, żeby zrobić dodatkową limitację w wersji polskiej.

Wiadomo, że nie będziemy robić dwóch wersji jeśli podniesie to koszty przedsięwzięcia. Ale jeśli jest taka możliwość bez podnoszenia kosztów... to naprawdę, przecieram oczy i nie wierzę... Komu, i dlaczego to przeszkadza?

 

Nikomu nie przeszkadza zapewne ale dodatkowe robienie listy kto woli jaki język to dodatkowy czas (na tym forum bardzo dużo czasu) - głosowało trochę ponad połowa osób - reszta nie wyraziła opinii - teraz trzeba by czekać na odp reszty (nie wszyscy śledzą wątek na bieżąco)

W końcu po długim czasie uzyska się odp od wszystkich (zapewne po zapytaniach na PW czy maila) i co jak wyjdzie 60-40 za jednym językiem? a minimalna ilość tarczy z 1 nadrukiem na jaką zgodzi się fabryka to 50?

Przewiduję około miesiąca zanim temat by w końcu został rozstrzygnięty - jeżeli wg Was warto to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie przeszkadza zapewne ale dodatkowe robienie listy kto woli jaki język to dodatkowy czas (na tym forum bardzo dużo czasu) - głosowało trochę ponad połowa osób - reszta nie wyraziła opinii - teraz trzeba by czekać na odp reszty (nie wszyscy śledzą wątek na bieżąco)

Ok, przynajmniej to co piszesz wydaje się konstruktywne. A nie na zasadzie: nie bo nie ;)

 

i co jak wyjdzie 60-40 za jednym językiem? a minimalna ilość tarczy z 1 nadrukiem na jaką zgodzi się fabryka to 50?

Z ekonomicznego punktu widzenia, to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

Producent i tak zrobi około 100 zegarków (podejrzewam że 99 sztuk)

Początkowe założenie było takie, że robimy 50 tarcz za pomocą jednej matrycy.

Moje założenie jest: robimy 100 tarcz za pomocą dwóch matryc.

Ekonomicznie to samo.

Właściwie nie ma znaczenia w jakich proporcjach. Niezależnie w jakich proporcjach będzie, to nadal będzie 100 tarcz za pomocą dwóch matryc.

Jaką kto wersję zadeklaruje (np przy wpłacie drugiej raty), taką mu się odbije B)

 

 

Ewentualne rozbicie na dwie osobne limitacje, to tylko bzdurny konwenans, godny jakiejś "śwajcarskiej kłality", a nie zegarka który się robi dla czystego fanu.

Można normalnie, najzwyczajniej w świecie zrobić jedną limitację 99/99, a kwestię który numer jaką będzie miał wersję językową (i ile których będzie) pozostawić losowi.

Świat się od tego nie zawali :D A wszyscy będą mieli fun B)

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. Gerlach zrobi nam te dwie wersje, jeśli rzeczywiście tego chcemy ;)

Z ich strony jest tylko jeden warunek: zrobimy DWIE limitacje, każda po 55. Możemy sie jak sądzę zastanowić, czy liczba 55 sztuk ma jakieś odniesienie w historii Dywizjonu, czy może np 56.

 

Ktoś jest przeciw? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ich strony jest tylko jeden warunek: zrobimy DWIE limitacje, każda po 55.

Tak ja napisałem wyżej, dla mnie to konwenans godny języka krówki milki :D

Powinna być jedna limitacja z dowolnym wyborem wersji (wręcz losowym)... Ale jak se chcecie :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic wydaje mi się, że niektórzy forumowicze maja problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Od jakiś 3 dni próbujemy używać logicznych, prostych, pozbawionych jakiegoś chorego drugiego dna argumentów, że możemy WSZYSCY być zadowoleni z projektu. To co piszesz wyżej jest tak jasne i oczywiste, że nie trzeba byc z mensy żeby to zrozumieć. Skąd u Kolegów którzy wygrali stosunkiem głosów połowa + 2 takie zacietrzewienie przeciw 2 wersjom? Nie moge tego zrozumieć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ceny?

No i w takim wypadku ja chce byc dopisany do drugiej wersji :unsure: jak zmiany, to zmiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ceny?

No i w takim wypadku ja chce byc dopisany do drugiej wersji :unsure: jak zmiany, to zmiany ;)

cena bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w takim wypadku ja chce byc dopisany do drugiej wersji

Dopisać, to by Cię dopisali, bo by wyszło parenaście sztuk więcej, więc: Ty, wszyscy ludzie z listy rezerwowej... i jeszcze parę osób B)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Ja glosowalem na Polska wersje ze wzgledow na preferencje. Ale jesli beda dwie wersje, chcialbym je miec obydwie B)

 

edyta: musze to troche za mocne slowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także mimo ze głosowałem za PL, to chętnie kupie dwie wersje.


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie wersję napisów – ok – może być !!

 

A może w takim razie powrócimy do koloru tarczy ja byłem za ciemną może znajdzie się jeszcze kilka osób chętnych na taką tarczę ??? ;) ;) ;)

 

Czy my z taką dyskusją nie strzelamy sobie w stopę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tubiss ale jak bedzie nowy kolor tarczy, to znow dojda dwie wersje :/

JA nie wiem czy to dobry pomysł, choc to moje zdanie.


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie chłopy, jaka liczba była by fajna? Wstępnie ustalilem z Fundacją 2x55

TomTom tu się z Tobą wyjątkowo zgodzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie chłopy, jaka liczba była by fajna? Wstępnie ustalilem z Fundacją 2x55

TomTom tu się z Tobą wyjątkowo zgodzę ;)

 

Moze by zrobic po63 ... 126 / 2 :) - o z tego zdjecia tutaj.

 

Dywizjon_303_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na liście rezerwowej, łapię się czy nie? z wielką chęcią przytulę wersję angielską. Jeżeli tak to proszę o dane do przelewu

 

 

 

Pzd be-ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak robimy zmiany, to ja poproszę wersję 42mm i lumę na wskazówkach i indeksach. Ponadto można zrobić ciemną tarczę. Wtedy na pewno wezmę dwa albo i trzy :blink:

 

A tak na poważnie proponuję zamknąć dyskusję na ten temat. Ja się pogodziłem, że będzie wersja z polskimi napisami. Proponuję takie podejście również innym.

 

Ostateczna decyzja powinna należeć do prowadzących projekt tj. do Hendrixa i MacArona


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko zapytam - czyli teraz trzeba znaleźć osoby chętne na 110 sztuk? i w przypadku gdy 60 osób będzie chciała angielskie napisy to 5 będzie się musiało obejść smakiem?

no to wróżę lekkie opóźnienia ;) ale to Wasza decyzja :)

 

Taktic zapewne piłeś do mojej poprzedniej wypowiedzi w której faktycznie może przesadziłem z emocjami ale nastroiły mnie do tego posty Burnsa ;)

Ja ogólnie mam pozytywne nastawienie a do tego projektu szczególnie dlatego staram się poruszać niektóre tematy ;)Tak jak np przy zakręcanej koronce co przede mną zdaje się nikt tego nie zauważał :)

Kibicuję temu projektowi mimo, że akurat go nie kupię ;)

 

 

Osobne limitacje dotyczące tylko zmiany napisów zalatują mi trochę limitacjami zegarków rosyjskich i uważam ten pomysł delikatnie mówiąc za nie trafiony.

Faktycznie miejsce na dwie limitacje byłoby przy drugiej czarnej tarczy ale to już lepiej nie rozgrzebujmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę WSZYSTKICH o wypowiedzenie się, bo widzę tu aktywnych może z 5 osób. Chciałem, żeby większa ilość osób byla zadowolona (łącznie ze mną), ale jak się okaże, że z tych niecałych 30 osób głosujących na wersję angielską, 25 będzie przeciw robieniu dwóch wersji, to nie będziemy robić.

Ja osobiście chętnie wziąłbym angielską, ale z polską też się pogodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic zapewne piłeś do mojej poprzedniej wypowiedzi w której faktycznie może przesadziłem z emocjami

Trzeba po prostu zachować rozsądek, co się da, a czego się nie da bez powiększania kosztów.

Ludzie proponują czarną tarczę.

Łatwo powiedzieć.

Jak już czarna tarcza, to chyba nie po prostu negatyw, bo to by było żałosne. Więc przy czarnej luminescencja, prawda? A to już nie tylko zmiana matrycy, to zmiana techniki wykonania. Zmiana wskazówek również na luminescencyjne. Bo chyba nie niebieskie? Kto to zrobi za darmo? Nikt.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Bez przesady Panowie.

 

Głosowałem na 40 mm i wygrał. Inni w tamtym głosowaniu przegrali i większość przyjęła ten werdykt.

Głosowałem na angielski i nie udało się. Ale nie mam zamiaru z tego powodu rezygnować.

Ale zawsze głosowaliśmy na JEDEN projekt. I tak powinno pozostać. Nie prowadziliśmy wariantów od początku, więc wydaje mi się, że taka zmiana na koniec jest trochę bez sensu. I co będą dwie limitki XX/55? Jestem przeciwny.

 

Edyta: A tak BTW, głosowanie po wpłacie zaliczek było trochę bez sensu, teraz każdy uważa, że mu się należy, bo wpłacił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli byłaby możliwość dwóch tarcz to ja jestem jak najbardziej za :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.