Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hendrix89

G. Gerlach Dywizjon 303 - II ETAP

Rekomendowane odpowiedzi

Taktic, Ty naprawdę wierzysz, w to, co piszesz?

...

 

Ja np straciłem zainteresowanie dla tego projektu z chwilą, kiedy się okazało, że będzie to zegarek G.GERLACH z małym, angielskim napisem.

Jeśli straciłeś zainteresowanie do projektu, to po co Ci wiedzieć, czy ja w coś wierzę czy nie wierzę?

Równie dobrze możesz pytać, czy wierzę w Boga, albo w reinkarnację :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja wybralem Polska wersje? Angielska jest po prostu nudna, i przynajmniej tu w USA nie bedzie miala jakiego kolwiek wiekszego znaczenia (wiec sie z toba nie zgadzam Tactic). Nie zrobisz dla miedzynarodowcow "Conversation Piece" z anglojezycznego zegarka o nijakim (sorry Gerlach) jeszcze pochodzeniu. Moim zdaniem tylko jesli ktos zobaczy cos czego nie rozumie, podejmie dyskusje na temat co to takiego jest tam napisane i dlaczego, czy to w pracy, czy to w barze. A ludzie za graniaca wola gadac, niz tylko PACZEC ;):lol: i samemu sie domyslac o co chodzi. Polacy sa troche inni, bo wola po cichu przeczytac i nie zawracac ludziom gitary (tylko taka obserwacja) ... Polski napis bedzie mial, moim zdaniem, wlasnie taki starter do rozmowy o tym o co z tym zegarkiem chodzi, inaczej, przynajmnie tutaj, to beda myslec "gosc ma jakis normalny zegarek z Walmartu o jakims dywizjonie USAF - pewnie z Vietnamu" :P

 

No ale taka rozmowa juz tutaj byla :)

 

Zgadzam, ze kazdy ma jakies inne podejscie z wlasnej perspektywy, wiec to glosowanie jest jak najbardziej prawidlowe i potrzebne, bo tylko wiekszosc glosow moze byc fair :)

 

Ja kupie czy tak czy siak, bo akurat cele mam inne i kupuje to dla siebie z powodow sobie mi znanych, ale jesli chodzi o wybor jezyka, to nadal ja bym chcial po Polsku. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupie czy tak czy siak, bo akurat cele mam inne i kupuje to dla siebie z powodow sobie mi znanych...

No ja też raczej tak czy siak.. nie jestem z tych, co tupią nużkami z byle powodu :D

Jedyne co próbuję przedstawić, to że nie ma tu dobrych i złych facetów jak w filmie kowbojskim, to nie wybór między dobrem i złem, niebem i piekłem... tylko po prostu cele są inne.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać dlaczego głosowałem za angielska wersją. Nie ze względu na to że "świat ma to zobaczyć i zrozumieć co tam jest napisane a wzbudzi to jego zainteresowanie " ( analogicznie dla wersji polskiej byłoby - "świat ma to zobaczyć i nie zrozumieć co jest tam napisane, co wzbudzi jego jeszcze większe zainteresowanie"). Przyjąłem natomiast, że zegarek jest swojego rodzaju rodzaju repliką przedmiotu z wydarzeń z alternatywnej historii (modny temat w s-f). Gdyby przepisy dotyczące się służbowych zegarków RAF-u były trochę inne i zezwalały na opisywanie jednostek na tarczy, to tak właśnie mogłoby to wyglądać ;).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W duzej mierze zgadzam sie Infected Control. To ze będzie pa angielsku nie znaczy ze będzie ciekawsze, czy bardziej zrozumiale :)

Co do nazwy członu nazwy "Mysliwski" ktorzy tak nie trawia i maja skojarzenia z kielbasa.

Jakis czas temu byla rozmowa o alternatywnym napisie Dywizjon 303


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu byla rozmowa o alternatywnym napisie Dywizjon 303

Tomtom, ale gdzie tu wtedy zgodność z jakąś „prawdą historyczną”? Jeśli chcielibyśmy w tym względzie być maksymalnie wierni, to tylko 303 Polish Fighter Squadron.

Już 303 Dywizjon Myśliwski jest mniej pewne, bo pojawia się nieporównanie rzadziej w dokumentach, a już Dywizjon 303 to dla mnie jest jedynie tytuł książki A. Fiedlera ;)

 

Tarant - ciekawe podejście, ale coś w tym jest. Ja to czuję trochę podobnie, tzn, z wersją angielską ten zegarek jaby roztaczał aurę tamtych dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech w takim razie głosowanie wszystko powie. Niech będzie demokratycznie wybrana wersja językowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makaron ja nie chce by znów robić ankietę pod Dywizjon 303"", ot dałem sygnał ze była taka myśl.

To ze rzadziej nie znaczy ze mniej prawdziwie, wiec nie pisz glupot czy tez półprawdy bo to tylko twoje czy pewnej grupy zdanie.

 

Czekamy na wyniki..ktoś na bieżąco liczy?


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makaron ja nie chce by znów robić ankietę pod Dywizjon 303"", ot dałem sygnał ze była taka myśl.

To ze rzadziej nie znaczy ze mniej prawdziwie, wiec nie pisz glupot czy tez półprawdy bo to tylko twoje czy pewnej grupy zdanie.

 

Czekamy na wyniki..ktoś na bieżąco liczy?

Tomtom, nie zacietrzewiaj się tak, to nie są ani głupoty ani półprawdy. Za chwilę nazwiesz mnie kłamcą. Poczytaj, co pisze choćby Taktic, bo mądrze napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie forum /mam nadzieję B) / ,polska inicjatywa,polskie napisy.

 

Jeżeli bym brał udział w głosowaniu na chińskim forum,i zegarek był poświęcony żółtej rzece ,to byłby napis

黃河


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie forum /mam nadzieję B) / ,polska inicjatywa,polskie napisy.

 

Jeżeli bym brał udział w głosowaniu na chińskim forum,i zegarek był poświęcony żółtej rzece ,to byłby napis

黃河

taaa, a zegarek koniecznie z polskiej stali, z polskim mechanizmem :P i nie inaczej, jak biało-czerwony. Bo inaczej „to się nie liczy” :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma cię na liście ale za to chciałeś powiedzieć parę mądrych słów w sprawie która cie nie dotyczy :lol: daruj sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, a zegarek koniecznie z polskiej stali, z polskim mechanizmem :P i nie inaczej, jak biało-czerwony. Bo inaczej „to się nie liczy” :lol:

 

 

Róbta jak chceta B)

Napisałem jak ,ja to widzę .

A,że Ty masz pole do pośmiewiska z innych ,to już twój problem.

nie ma cię na liście ale za to chciałeś powiedzieć parę mądrych słów w sprawie która cie nie dotyczy :lol: daruj sobie

 

Wspaniale,że Ty jesteś na liście.

Mam nadzieję ,ze się nie będziesz wypierał nazwiska B)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli straciłeś zainteresowanie do projektu, to po co Ci wiedzieć, czy ja w coś wierzę czy nie wierzę?

Równie dobrze możesz pytać, czy wierzę w Boga, albo w reinkarnację :D

 

Brak odpowiedzi również jest odpowiedzią ;)

Raz jeszcze przepraszam za zaśmiecanie wątku


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypierać nazwiska ? ty się dobrze czujesz chyba nie wiesz co piszesz i lepiej zamilcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypierać nazwiska ? ty się dobrze czujesz chyba nie wiesz co piszesz i lepiej zamilcz

Zacytuje Ciebie"daruj sobie" :lol:

Pasuje? :angry:


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w ogóle twój sposób komunikacji mi nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w ogóle twój sposób komunikacji mi nie pasuje

Trudno.Ilu ludzi ,tyle charakterów.

Ja szanuje Twój i inne poglądy innych użytkowników.

Wyraziłem tylko swoje skromne zdanie co do napisu.

 

Jak zauważyłeś nie jestem na liście.

 

Głos macie WY.

Zrobicie wszyscy wedle swego sumienia.

Powodzenia :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumienie dotyka trochę innych obszarów niż napis na zegarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumienie dotyka trochę innych obszarów niż napis na zegarku

Tak,tak masz rację oczywiście :)

Ale też trza pamiętać o generalnej zasadzie

 

ja13_images.jpg


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem was.

Oddajemy głosy i tylko to się liczy. Każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale czy musicie urządzać tu piekiełko? Szanujcie się nawzajem i uszanujcie inny punkt widzenia niż wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, sympatycznie, żadnego chamstwa, itp, jak widzę...

A co do głosowania to 23-21 dla Polskich napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu przyznaję Ci rację pisz co chcesz reagować nie zamierzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:"Polskie forum /mam nadzieję B) / ,polska inicjatywa,polskie napisy.

 

Jeżeli bym brał udział w głosowaniu na chińskim forum,i zegarek był poświęcony żółtej rzece ,to byłby napis

黃河 "

 

 

 

 

 

Dmn ja szanuję każdy punkt widzenia dlatego nie argumentuję za żadną ze stron,natomiast cytat powyżej pozostawiam bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie wersję napisów sa moim zdaniem poprawne. Może nawet bardziej correct jest wersja angielska - w końcu ten dywizjon był częścia RAFu. Posiadał jednak cechy, które wyrózniały ten i inne dywizjony. Zachowały one swoją odrebność, a piloci podkreślali swoją polskość co widac choćby po pieczęciach.

 

Dlatego glosuję za wersją polską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.