Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem fajny stary plakat Breitlinga (70/80):

 

post-44118-0-78790700-1345137178_thumb.jpg

 

Napis glosi:

 

Fachowcy od nieba nie dziaduja ze sprzetem B)

Edytowane przez parigot

Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój mocarny Colt - noszony od jakiegoś czasu, dziś pstryknięty :)

post-39577-0-32052900-1345452246_thumb.jpg

Edytowane przez origin1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje radę ;) jaki to rozmiar ?

 

Dziękuję w imieniu projektantów firmy Breitling ;)

 

Rozmiar to 44 mm. Na papierze sporo, choć np. przy mojej Omedze PO Big Size sprawia wrażenie raczej zegarka średniej wielkości (choć średnicę nadrabia grubością i pionowymi ściankami koperty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegarki...

 

Wielkim fanem tej marki stałem się od momentu, kiedy kilka lat temu poleciałem zwiedzać Londyn. Obok Muzeum Transportu znajduje się słynne Targowisko. Na tym targowisku siedział sobie Żyd, czyścił złoto a wśród całej tej sterty złota jakie miał na stole leżał on... Breitling. Chciał za niego 70 funtów, co momentalnie uruchomiło u mnie czerwoną lampkę. Niemniej jednak od tamtej pory uwielbiam Breitlingi i odkładam fundusz, który pozwoli mi kiedyś posiadać zegarek tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że nie kupiłeś Breitka od tego żyda - złapałby plusa że przekręcił goya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj link nie dziala...


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawy film. Niesamowite wrażenie robi firmowa grupa latająca na L 39 Albatross. Kiedyć na Discovery był o nich film - niesamowici piloci. Po obejrzeniu filmu Breitling SOH coraz bliższy staje sie mojemu sercu... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj SOH46 na gadzim pasku od Stacha B) :

 

 

post-44118-0-71990300-1350037625_thumb.jpg


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny stonowany taki. Całkiem nie typowy jak na Breitlinga, które w większości przypominają tak jak i Rolexy amulety cygańskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli te wszystkie Brajblingi i Rolniksy?

Prawdziwy Rolex czy Breitling ma nie wiele z tym wspólnego, chociaż jest kilka modeli zasługujących na to miano, chociażby Breitling for Bentley Mouliner Tourbillon w zlocie - jeden z najbardziej "cygańskich zegarków ever" lub po stronie Rolexa niektóre złote modele Daytony. :D

Edytowane przez parigot

Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Emergency to lekki "przerost formy nad treścią". Świetny zegarek, z doskonałym "pomysłem", niestety jakość (moc) nadajnika jest bardzo mizerna. W zasadzie wszystkie samoloty mają nadajniki awaryjne, które załączają się automatycznie, do tego można kupić niewielki, ręczny nadajnik, znacznie tańszy i skuteczniejszy od tego w Emergency.

 

Pozwalam sobie odkopać własny post, bo oglądając TV (zima :) ), muszę zrewidować wcześniejsze poglądy. Otóż miałem okazję obejrzeć kilka programów dokumentalnych, w których bohaterom zdarzało się mięć przykre przygody, w stylu wypadek na skuterze śnieżnym w samym środku lasu w Kanadzie. Rodzina/znajomi/współpracownicy, orientowali się po jakimś czasie i zgłaszali zaginięcie, jednak odnalezienie nieszczęśnika wymagało przeczesania sporej przestrzeni. Bohaterowie tych historii mówili, że słyszeli śmigłowiec ratunkowy ale nie byli w stanie go w żaden sposób wezwać/zwrócić na siebie uwagi. W takim wypadku ELT, nawet o słabej mocy, powinno być bez problemu odebrane ze śmigłowca lecącego nisko nad ziemią.Podsumowując - Emergency mógłby się przydać w takiej sytuacji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio "chodzą" mi po głowie jasne Brajtki na meshu - czy ktoś miał okazję na żywo zapoznać się z tymi dwoma modelami (jakie wrażenia):

breitlingidwa_zps2be9ec9c.jpg

Mam nadgarstek 18,5cm i zegarek 44mm to dla mnie max - jestem ciekaw jak "leżą".

Edytowane przez Norbert G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie skończyło się jednak zakupem jasnego 44 milimetrowego chrono-matica :)

zdjecie_zps81f8cc82.jpg

Edytowane przez Norbert G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie skończyło się jednak zakupem jasnego 44 milimetrowego chrono-matica :)

zdjecie_zps81f8cc82.jpg

 

gratulacje, kupiles go tam gdzie ci pisalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie (max wynegocjowałem tam 16%) a okazało się że w aparcie jest szt. na wyprzedaży za -30% :D

Mimo wszystko dziękuję ci za pomoc i informację :)

Edytowane przez Norbert G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie (max wynegocjowałem tam 16%) a okazało się że w aparcie jest szt. na wyprzedaży za -30% :D

Mimo wszystko dziękuję ci za pomoc i informację :)

 

no to super, ze sie jeszcze taniej udało !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Airwolf sprzedany..pobyt w klubie argumentuję jednak wczoraj nabytym navitimerem :) Jestem nim oczarowany..

 

97669617.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

I tyłeczek..

 

40062515.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tę markę uwielbiam, posiadałem jeszcze do niedawna poniższy, nadal mam ochotę na Seawolf Avanger'a i Heritage 46 ;)

 

 

img03561g.jpg

 

 

 

img03421q.jpg

 

 

 

img03141d.jpg

Edytowane przez Yaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.