Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

witia

Roczniak prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjątkowo wredna do określenia na odległość sztuka ( jak dla mnie ) 0033, 0035 i 0038 "

Oczywiście Uhrenfabrik Herr

Biorąc pod uwagę, że stoi pod kloszem okrągłym 0033 odpada.

 

A 30 min /h to wydaje mi się, ze to nie sprawa włosa.

 

Dodałeś nowe zdjęcie, ale i okulary nic nie pomogły... ;) czy tu jest komplet zębów ?

post-32-0-25950600-1336157021_thumb.jpg


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje brudne i porysowane okulary, to brakuje prawie całego zęba na 12 i fragmentów dwóch sąsiednich :wacko:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ząbki są w komplecie - ale jak by ich nie było to i tak nie problem. Dla mnie problemem jest brak doświadczenia w identyfikacji i brak katalogów. Identyfikacji się nauczę (mam nadzieję) a katalogów nie kupię bo nie stać mnie na to (a i po co, to jest 3 roczniak przywracany do życia i nie wiem czy nie ostatni - oby nie). Zajmuję się tym co kocham - na tyle na ile mnie stać. Dlatego dużo trudniej jest mi się uczyć, bo jeśli nie kupię jakiegoś zegarka to nie mam szansy innej na zdobycie doświadczenia. Wmawiałem sobie że kupię zegar - naprawie a potem sprzedam szybciej nabędę doświadczenia (nic z tego nie potrafię się rozstać z żadnym z nich, mimo iż nie przedstawiają sobą żadnej wartości dla mnie są bezcenne). Wielkie dzięki za pomoc amatorowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, podręczniki też mówią sprzeczne rzeczy. Wygląda, że będziesz musiał wypróbować 3 włosy.... Nie jest to aż taki majątek, a pozostałe może się przydadzą.:)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, podręczniki też mówią sprzeczne rzeczy. Wygląda, że będziesz musiał wypróbować 3 włosy.... Nie jest to aż taki majątek, a pozostałe może się przydadzą.:)

 

Raczej nie sprzeczne a różne i nie wiemy dlaczego.

Dziadka chyba chwilowo "wyleczyliśmy " z chęci pisania.. Problem w tym, ze chyba posługuje się ACI a tam nie ma wyszczególnionego tego PIERWSZEGO roczniaka, o który kolega pytał.

Zrobili uogólnienia w ACI - wniosek - nie polecałbym raczej jako jedynej książeczki.

 

Różnice pomiędzy danymi U1 i moimi są natomiast bardzo ciekawe ( wg mnie ).

Istnieje pewna teoria, o której wspomniałem wcześniej, że te dane nie są błędne. Mianowicie, że są to dane o włosach produkowanych równolegle do okresu wydania książki.

Można spróbować doprecyzować problem, ale potrzebna jest pomoc - chyba raczej na NAWCC

 

Jaka podana jest grubość włosa płyty 1162 w wydaniach Terwilligera :

 

5 ( z 1965 ) - ?

6 ( z 1972 ) - 0,0035'' / 0,089 mm

7 ( z 1974 ) - ?

8 ( z 1978 ) - ?

9 ( z 1984 ) - ?

10 ( z 1991 ) - 0,0038" / 0,097mm.

 

Co do drugiego roczniaka niestety sama płyta nie daje jednoznacznej odpowiedzi - potrzeba by więcej szczegółów . Na tej płycie robiło zegary kilka firm i jeszcze były różne wersje.

Ale spokojnie można zamówić dwa rodzaje włosów - obskoczy się oba roczniaki ( włosy są po 3 szt pakowane ) - resztę pozostałą włosów sprzedać na allegro a za zysk ( nie mówiąc o tym, że włosy do roczniaków wyjdą za darmo ) postawić piwo kolegom z forum .

 

PS tak na boku -i mamy przykład ze zdjęciami jak trudno robi się je odpowiednio. Najpierw coś mi się nie podobało w przekładni chodu, dodane zdjęcia - przekładnia wskazań wydawała się uszkodzona ( na szczęście nie tylko mnie ;) bo by zaraz wyszło, że mam zwidy ). Ale na to chyba nic nie poradzimy - potrzeba wprawy i wiedzy by to robić w sposób odpowiednio ilustrujący mechanizm.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawić piwo kolegom z forum .

 

PS tak na boku -i mamy przykład ze zdjęciami jak trudno robi się je odpowiednio. Najpierw coś mi się nie podobało w przekładni chodu, dodane zdjęcia - przekładnia wskazań wydawała się uszkodzona ( na szczęście nie tylko mnie ;) bo by zaraz wyszło, że mam zwidy ). Ale na to chyba nic nie poradzimy - potrzeba wprawy i wiedzy by to robić w sposób odpowiednio ilustrujący mechanizm.

W kwestii piwka bardzo chętnie, nad jakością zdjęć w przyszłości popracuję. :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi roczniak po wymianie włosa chodzi na włosie 0038", udało się go wyregulować na maxymalnie rozchylonych kólach balansu . Mój jest następny w kolejce, uczę się wstawiać zęby w bębnie zcięte 2 szt obok siebie. Zaopatryłem się w mnóstwo literatury, w związku z tym prace praktyczne zwolnią. Zdam relacje jak uruchomię go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a czy mógłbyś jeszcze podać, jaką wielkość ma amplituda na wahadle przy tej grubości włosa. To znaczy, ile stopni wychyla się wahadło (mniej więcej oczywiście). Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a czy mógłbyś jeszcze podać, jaką wielkość ma amplituda na wahadle przy tej grubości włosa. To znaczy, ile stopni wychyla się wahadło (mniej więcej oczywiście). Pozdrawiam

Witaj, około 190 stopni osiem razy na minutę. Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie (po urlopie)

Mój roczniak jest już wyczyszczony naoliwiony i sprawny "ale nie do końca". Amplituda wahadła około 180 - 190 stopni 11 - 12 razy na minutę. Powinienem teraz zmniejszyć wagę wahadła? czy dać cieńszy włos? Jeszcze nie kumam tej zależności. Pozdrawiam Kolegów i życzę udanego urlopu, mój był zbawienny i bardzo udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie (po urlopie)

Mój roczniak jest już wyczyszczony naoliwiony i sprawny "ale nie do końca". Amplituda wahadła około 180 - 190 stopni 11 - 12 razy na minutę. Powinienem teraz zmniejszyć wagę wahadła? czy dać cieńszy włos? Jeszcze nie kumam tej zależności. Pozdrawiam Kolegów i życzę udanego urlopu, mój był zbawienny i bardzo udany.

 

 

Czekaj! A jak trzyma czas? Czy mozna, na tym co jest, wyregulowac dokladnosc? Jaka to dokladnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszy 15-19 minut na godzinę w pełnym zakresie regulacji. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszy 15-19 minut na godzinę w pełnym zakresie regulacji. :(

 

 

To faktycznie duzo :lol: .

Co zrobisz zalezy od Ciebie. Mozna zmienic wlos albo..zwiekszyc wage kulek - zobacz czy jest miejsce pod slona kulek i dodaj cos np nakretki o te samej wadze, jakies blaszki itd.

Sposob troche nie porzadny ale ...tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...

zanim zaczniesz coś kombinować z włosem i wahadłem najpierw napisz kto go czyścił i regulował :rolleyes:

Jak śpieszy to najpierw MUSISZ mieć pewność, że wychwyt jest dobrze ustawiony.

Często bywa tak, że nierówne koło wychwytu powoduje ( po to by chodził w ogóle ) rozsunięcie palet przez osobę nie dbająca o solidne zrobienie.

Nie zarzucam partactwa - czasami niewiedza a czasami... no różnie bywa.

No i chodzi, tylko siła popychająca kotwicę jest za słaba i "za krótka" .

 

15-19 min to za duża rozbieżność na błąd włosa - wg mnie. Wahadła nie ruszaj, chyba, że jest posądzenie, że nie jest od niego :rolleyes:


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "kulki" wahadła są pełne czy puste ? I ile ono waży ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulki są pełne, ciężkie - wagę sprawdzę w poniedziałek. Co do oryginalności wahadła to pewności nie ma, Kolega Dziadek wspomniał o tym w temacie na poprzedniej stronie. Koło wychwytu jest na bank proste. Czyszczenie i oliwienie robię sam a co do palet, to nie tykałem ich ponieważ w pierwszym roczniaku który przywracałem do życia z tym miałem najwięcej pracy. Sprawdzę w poniedziałek czy jest dobrze. Cieszę się iż temat "żyje", za co wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy kulki wahadla sa nie dokonca wypelnione, np w polowie i mozna tam znalezsc miejsce na dodatkowe obciazenie.

To rozwiazanie ma swoje plusy; szybkie, tanie, oraz bardzo latwo wrocic do poprzedniego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło wychwytu jest na bank proste. Czyszczenie i oliwienie robię sam a co do palet, to nie tykałem ich ponieważ w pierwszym roczniaku który przywracałem do życia z tym miałem najwięcej pracy. Sprawdzę w poniedziałek czy jest dobrze. Cieszę się iż temat "żyje", za co wielkie dzięki

 

Witia - co to znaczy "proste" ? Chyba piszemy zupełnie o czymś innym .:rolleyes:

Dochodzę do wniosku, że nie da rady pomagać w takich sytuacjach przez internet. :(

Najwyraźniej chcesz zrobić szybko, by było prosto i działało.

Ja tak nie potrafię, wg mnie to trzeba dobrze, możliwe precyzyjnie i w odpowiedniej kolejności.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Mariusz - użyłem nie tego sformułowania, miało być równe (nie wytarte, wyrobione) a nie jak napisałem proste. Palet jak pisałem wcześniej nie ruszałem, obserwowałem wczoraj czy "dobrze zbija" i tu nie mam wątpliwości jest OK. Po dołożeniu znacznej ilości ołowiu wahadło pracuje wolniej, jeśli będzie pracował dobrze (czego jeszcze nie mogę stwierdzić) odleję kulki o tej masie ponieważ w tej chwili osłonek nie założę.

Najwyraźniej chcesz zrobić szybko, by było prosto i działało.

Ja tak nie potrafię, wg mnie to trzeba dobrze, możliwe precyzyjnie i w odpowiedniej kolejności.

Nigdzie mi się nie spieszy, :) lecz jeśli czegoś nie jestem pewny to wolę sprawdzić dwa razy niż pisać nieprawdę. Wasze sugestie są bezcenne więc jeśli piszecie że coś może być nie tak - to ja sprawdzam czy tak nie jest, bo nie mam na tyle doświadczenia ażeby od razu powiedzieć że wychwyt pracuje OK i palety ustawione są dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Szanownych Forumowiczów. Próby z dociążaniem wachadła nie powiodły się gdyż po większym dociążeniu ołów nie zmieściłby się w osłonce. Zegar zwalniał w miarę dociążania lecz nie wystarczająco. Zamówiłem włos 0.003" - idzie na nim prawidłowo. W tym przypadku Kolega Dziadek miał racje z doborem włosa należą Mu się OGROMNE wyrazy Szacynku. Wielkie dzięki za pomoc Wszystkim zaangażowanym - doświadczenia zdobyte przy okazji przywracznia do życia tych dwóch roczniaków są wielkie. Wydaje mi się iż prucz doboru częsci (brak katalogów) z roczniakami nie będę miał już problemów (dzięki Wam oczywiście). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz, to pewnie dziadek miał rację :D

 

Możesz zrobić zdjęcie roczniaka działającego tak by było widać jak wysoko wisi wahadło nad podstawą ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz, to pewnie dziadek miał rację :D

 

Możesz zrobić zdjęcie roczniaka działającego tak by było widać jak wysoko wisi wahadło nad podstawą ?

W 10 wydaniu może jest błąd ?. Różnica w chodzie jest wielka, na 0,003" wahadło robi około 260 stopni 7,5 sekundy jedno zbicie (8 razy na minutę)i jest w zakresie regulacji wahadła (spieszy się i późni regulując kulami), na włosie 0,0038" jedno zbicie około 5 sekund (12 razy na minutę) bardzo się spieszy.

sorki za błędy

post-42933-0-98890100-1343198516_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 10 wydaniu może jest błąd ?.

 

Może jest błąd, ale pamiętaj to książka producenta włosów .

Może źle zidentyfikowaliśmy po płytach ( raczej nie ), albo model "pośredni" i identyfikacja tylko z płyty jest błędem.

Może ktoś wymienił sprężynę w bębnie i się zmieniły parametry, albo sprężyna straciła swoje właściwości ... może, może, może ...

 

Ale skoro można roczniaka ustawić tak, że będzie dokręcał wahadło do 360 stopni na oryginalnych elementach ( poprzez odpowiednią regulację - nie koniecznie do końca właściwą ;) ), a jak sam napisałeś nie ruszasz wychwytu, bo to problem, to powiedzmy sobie szczerze - dopasowałeś włos do stanu i ustawień zegara.

 

Via forum nie rozstrzygniemy tych wątpliwości.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.