Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

Jaki jest orientacyjny koszt przełożenia samego mechaniz

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest orientacyjny koszt przełożenia samego mechanizmu z datownikiem z jednego zegarka Rakieta do drugiego identycznego.

Mam możliwość nabycia identycznej jak moja Rakiety. Moja Rakieta ma kopertę i tarczę w idealnym stanie ale jest niesprawna, a próbując ją naprawić "zabiłem" mechanizm na amen. Mogę niedrogo nabyć ten sam model zegarka (który kopertę i tarczę ma znisczoną) ze sprawnym mechanizmem i chodzi mi o przełożenie mechanizmu do mojego z zadbaną kopertą. Czy polecilibyście jakiegoś zegarmistrza w Krakowie i ile taka usługa by kosztowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machanizm został przełożony, zapłaciłem 40 zł u zegarmistrza z Rynku 28 w Krakowie. I warto było bo "chodzi" fantastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo, powinien wziąć max 25 zł, nie jest dużo roboty z taką wymiana.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację, ale teraz coraz więcej jest bateryjkarzy, a zegarmistrzowie którzy jeszcze zostali (a jest ich coraz mniej) cenią się bo wiedzą, że w noszeniu zegarka mechanicznego jest sporo nieracjonalności więc piłują nas "amatorów" co wydają przez sentyment na zegarek kilka razy tyle ile wynosi jego wartość rynkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateryjkarze bateryjkarzami, ale i cwaniaczków tez nie brakuje.

Miałem niedawno taka przygodę własnie przy przekładaniu mechanizmu.

Kupiłem na Allegro Blonexa z uszkodzonym włosem, a więc poszedłem do nieznanego z nazwiska zegarmstrza (nigdzie nazwy zakładu ani nazwiska własciciela nie było) na ul Targowej, chyba 50 w Warszawie i zleciłem przełożenie takiego samego mechanizmu z zegarka "na straty". Zegarmistrz ponformował mnie, że ponieważ ma duzo części, to może sam stary balans znajdzie i podpasuje, a niezaleznie od tego, co zrobi cena nie powinna przekroczyć 25 zł.

Po jakiś 6 tyg, bo 3 -krotnie przesuwał termin , miało byc po tygodniu, okazało się, że istotnie wstawił tylko balans do Blonexa (podmiana mechanizmów nie była potrzeban) i przedstawił rachunek na...96 zł, z takimi (nie zamawianymi) pozycjami, jak np. 2 teleskopy po 3 zł/szt. Ponadto jakoby wykonał czyszczenie obu zegarków .Wielkie niezadowolenie okazał, gdy kazałem teleskopy zdemotowac, bo kupuję je na Lelechowskiej po 0,50zł/szt.

Rachunek 90 zł zapłaciłem na zasadzie, trudno, mam chociaz oczyśzczone 2 proste sowiecko/polskie zegarki.

Tymczasem w domu, oczywiście złaałem za lupe, aby podziwiać czyste wnętrze. Tymczasem pod lupa zoaczyłem odciski palców, brud i kłaczki kurzu, a wiec zgłosłem reklamację i dowiedziałem się, ze tak może byc po czyszczeniu i oliwieniu, anawet, że to normalne :roll:

Po wielkej awanturze z łaski p. zegarmistrz traktując mnie jak naciągacza zwrócił 20 zł, a więc statecznie skasował nie 96 zl, a 70 za usługę, która wycenił na 25.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

A wystarczyło się przejść kawałek w bok na Ząbkowską 11 do Pana Jerzego Rosiaka (zakład przeniesiony z Ząbkowskiej 14) i miałbyś to zrobione za około 40-50 pln (sprawny balans plus czyczczenie i smarowanie).

Jak ktoś powie, że przyszedł "z internetu" z KMZiZ-u to jeszcze i czegoś ciekawego sie dowie i jakąś poradę można dostać co do wyboru jakiegoś "staruszka " na ręke lub na jakąś nie typową naprawę się umówić.

pzdr.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi pg.

Doczytałem się, że bywasz w sklepie na Lelechowskiej. A rzut beretem stamtąd, na rogu Białobrzeskiej i Częstochowskiej, jest b, sympatyczny warsztat (spokrewniony z Time-Polem zresztą) gdzie z pewnościa potraktowanoby Cię inaczej.

I pewnie byś jeszcze coś kupił...

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam oba polecane warsztaty i nie wchodząc w szczegóły potwierdzam o nich dobra opinię.

Ale...lepsze jest wrogiem dobrego :wink:


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.