Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
vering

klasyczny zegarek mechaniczny

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum, zatem witam wszystkich forumowiczów.

Nieco się rozpisałem i niecierpliwych zapraszam od razu do meritum -> punkty 3 i 4.

 

1) Atlantic?

Na codzień nie noszę zegarka na ręce i przed lekturą forum nie słyszałem o większości marek z piramidy prestiżu.

Jednakże chcę nabyć zegarek mechaniczny - garniturowiec.

Zaglądnąłem do kilku salonów sieciowych i pierwszy model który zwrócił moją uwagę to Atlantic Worldmaster z czarną tarczą (art deco?) i bez złoceń.

Z początku oczywiści uznałem, że lepszy będzie automat, ale w praktyce okazało się, że modele nakręcane są nieco cieńsze co bardziej mi odpowiada.

Ponadto przy mechaniźmie automatycznym czuje latanie 'czegoś' w środku i troche mnie to denerwuje, choć to pewnie do przyzwyczajenia.

Ogólnie nie chcę, żeby zegarek zwracał uwagę.

I tak pomału skrystalizował się mój wzór odniesienia, czyli Atlantic 51651.41.60.

Gdybym nie trafił na to forum, prawdopodobnie byłbym już szczęśliwym posiadaczej jednego egzemplarza.

Okazuje się, że Atlantic jest marką ogólnie rzecz biorąc niepolecaną na forum, zaczynam się wręcz pomału wstydzić, że mi się podoba ten akurat model.. ;)

Inna rzecz, że po wizycie w niejednym krajowym sklepiku z zegrarkami można ulec wrażeniu, że to jedyna marka w tej klasie cenowej.

Po lekturze forum zapragnąłem jednakże dać szanse innym zegarkom.

 

2) Inne

Lektura forum uświadomiła mi boleśnie, że to do czego ja się przymierzam to samo dno piramidy prestiżu. Atlantic był ostatni w rankingu, co ciekawe jednak inne polecane 'na start' marki takie jak Certina, Adriatica, Stowa, Davosa czy Hamilton w ogóle w piramidzie nie wystąpiły (to jak to jest?).

Czysto abstrakcyjnie i nie zwracając uwagi na budżet stwierdziłem, że pasowałyby mi także takie modele jak Calatrava 5153G-001, Oris Chet Baker, IWC Portofino IW356502 lub Elementum Aer Duo Polpory.

Natomiast z teoretycznie podobnych zupełnie nie odpowiadają mi Stowa Antea 390 Day-Date Black, Doxa 213.10.101.01, czy Calvin Klein K2F21107.

 

3) Wybór

Podsumowując szukam eleganckiego zegarka mechanicznego z czarną tarczą i czarnym skórzanym paskiem, kopertą stalową i tarczą raczej bez złoceń.

Jest mi całkowicie obojętne czy będzie automatyczny czy nakręcany ręcznie, z komplikacji zadowolę się datownikiem, natomiast na plus zaliczam cienką kopertę co faworyzuje modele nakręcane (?).

Budżet to zasadniczo 1500-2000 PLN, przy czym dpuszczam odstępstwo w górę do 3000 tysięcy, jednakże wyłącznie jeśli będzie się to wiązało ze przeskoczeniem w górę na piramidzie prestiżu.

Na podstawie moich obserwacji i budżetu wybrałem następujące modele:

a: Atlantic Worldmaster 51651.41.60

b: Tissot Le Locle T41.1.423.53

c: Adriatica Worldchampion 8142

d: Certina DS-1 C006.407.16.051.00

e: Hamilton JAZZMASTER H32515535

f: Davosa Classic 161.456.51

Wystarczy.

Wciąż najbardziej podoba mi się Worldmaster, ale zacząłem doceniać Le Locle - czy słusznie?

Worldchampion wygląda troche jak kopia Worldmastera (a może to w druga strone?)

Certinę DS-1 poleca wiele osób na forum, chociaz jest chyba nieco za bardzo 'sportowa' jak na moje potrzeby.

Davosa i Hamilton już nieco przekraczają budżet - czy to w ich przypadku uzasadnione?

 

4) Pomoc

Proszę o wasze opinie który model z wymienionych najlepiej kupić biorąc pod uwagę czynniki trochę bardziej obiektywne, niż te którymi ja się kieruję.

Proszę także o propozycje innych modeli, które spełniają moje wymagania i mogą być lepszym zakupem w mojej sytuacji.

 

Pozdrawiam wszystkich,

V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to sam sobie juz odpowiedziales co mozna polecic, solidne przygotowanie przed zapytaniem, co sie rzadko zdarza. Ja od siebie jeszcze dorzuce Certine Caimano Automatic jezeli DS-1 postrzegasz jako zbyt sportowy. Pozostaje kwestia Twojego osobistego upodobania bo zegarki prezetują bardzo podobny poziom wykonania, a i półka ta sama. Z tych wymienionych przez Ciebie raczej odrzuciłbym Adriatice, jest to taki najtanszy szwajcar. Odstaje od pozostalych napewno pod wzgledem prestizu, a jezeli chodzi o wykonanie to podejrzewam, ze tez slabiej. Jeżeli możesz faktycznie dorzucic 1k pln to popatrz na oferte Eposa (3401 lub 3390), jest na forum człowiek ktory zajmuje sie ich dystrybucją w naszym kraju. W razie jak sobie cos upatrzysz jest szansa, ze sie dogadacie odnosnie ceny B)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z twoich typów: Tissot, Certina albo Davossa. edt: w sumie Hamilton też b. fajny.

 

Zobacz jeszcze ofertę STEINHARTa.

Edytowane przez Cynamooon

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Certine Caimano Automatic dokładam do mojej listy rozważanych opcji.

Jeśli chodzi o zegarki Stowa to wcześniej rozważałem modele Antea i mi nie przypadły do gustu, natomiast wszystkie Marine z czarną tarczą mają mały sekundnik co rownież nie jest w moim typie.

Dziękuję za zwrócenie uwagi na zegarki Steinhart - nie zwrociłem wcześniej uwagi na tę ofertę, jednak nie znalazłem nic dla siebie.

Atlantic Worldmaster Chronometer z czarną tarczą dokładam do mojej listy rozważanych modeli (tylko gdzie to teraz można kupić w dobrej cenie?).

W tak zwanym 'międzyczasie' pojawiła się odpowiedź dotycząca także zegarków marki Epos, ale zniknęła. Rozumiem, że zawierała zbyt wiele informacji, jednak jako wskazanie dodatkowych modeli do rozpatrzenia była dla mnie interesująca. Mam tylko jedno pytanie, jak się ma Epos do piramidy prestiżu i gdzie by wylądował gdyby miał sie na niej pojawić? Podobają mi się niektóre Eposy.

 

Staram się pogłębić moją wiedzę o zegarkach mechanicznych na tyle, żeby samemu móc wyrobić sobie bardziej obiektywne spojrzenie.

Co wskazuje na wartość zegarka za wyjątkiem marki (i niekiedy ceny)? Wychodzi na to, że mechanizm, zwany popularnie werkiem. Moje zainteresowanie skierowałem zatem w tym kierunku i tu urodziły się kolejne pytania.

 

A ) ETA 2804-2

Na forum można znaleźć opinie że jest to dobry standardowy mechanizm zawierający funkcjonalności takie jak szybka data i stop sekunda.

Niestety okazuje się, że nie jest to takie proste: użytkownik art3c stwierdza "Niestety stop-sekunda jest opcjonalna (w moim Atlanticu nie ma)"

O co tu, za przeproszeniem, chodzi? Czyli skąd mam czerpać informacje które "opcjonalne" cechy werku posiada dany model?

Nie zauważyłem żeby producenci się tym chwalili..

W szczególności - ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie, czy preferowany przezemnie model Worldmaster 51651.41.60 również podpada pod tę pechową opcję?

 

B ) ETA 2824-2

Tu kolejne dwa zaskoczenia:

Po pierwsze wygląda na to, że wszystkie pozostałe rozważane przezemnie zegarki mają ten właśnie mechanizm (zresztą Worldmaster również, gdybym się decydował na automata).

Po drugie okazuje się, że określenie konkretnego mechanizmu ETA może być bardzo niekonkretne, gdyż występują ich liczne wersje różniące się - no właśnie, czym? W szczególności ETA 2824-2 występuje ponoć w 4 wersjach, nie potrafie jednak rozszyfrować czym się różnią.

Ma to dla mnie dalej idące konsekwencje, gdyż nie potrafię znaleźć informacji jakie wersje mechanizmów są zaimplementowane w rozważanych przezemnie zegarkach i w związku z tym porównanie ich ze względu na mechanizm staje sie dla mnie niewykonalne. Proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów.

Jako ciekawostkę traktuję model wskazany przez użytkownika Heniek5431, mnie szczególnie odpowiadałby model 52753.41.65. Z jednej strony certyfikat świadczący o ponadprzeciętnej dokładności, z drugiej strony ten sam werk. No i gdzie ja go kupie w sensownej cenie - zakupy zegarka na allegro pozostawiłbym dla forumowych wyjadaczy.

 

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu dręczących mnie wątpliwości.. :unsure:

 

PS. Życie "przed forum" było prostsze. Chociaż muszę docenić, że teraz przynajmniej nie nabiorę się na cudeńka od Strojnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego vering odgrzebuje Twoj stary temat, jak sie skonczyla ta sprawa?

na co sie zdecydowles?

jaka marka?

jaki werk? i czy z perspektywy czasu jestes zadowolony?

Edytowane przez Toplife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego vering odgrzebuje Twoj stary temat, jak sie skonczyla ta sprawa?

na co sie zdecydowles?

jaka marka?

jaki werk? i czy z perspektywy czasu jestes zadowolony?

 

Ten Kolega był online w 2012 roku w maju. Na 100% nie dostaniesz odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ... To ja czytam z wypiekami na twarzy a tu kolega zasłużył na złotą łopatę... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kolega był online w 2012 roku w maju. Na 100% nie dostaniesz odpowiedzi.

witam jestem tu swiezakiem,

widzialem ze post z 2012 ale nie sprawdzalem ze czlowieka tu tyle czasu nie bylo - no coz czlowiek uczy sie cale zycie

i dziekuje za ZLOTA ŁOPATE! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.