Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

-Waluś-

Certina DS Podium BS - problem z pokryciem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym,mało rozeznanym użytkownikiem,więc automatycznie proszę o wybaczenie jeśli strzelę jakąś głupotę.

Marzył mi się zawsze jakiś dobry drogi zegarek,póki co miałem dwa modele Casio,nie stać mnie na iwc,breitlinga czy coś w podobie,w oko wpadła mi Certina z tematu..konkurowała z tissotem prc200 oraz espritem dark.Wybór padł na Certinę,jednak troszeczkę mnie zawiodła i nie wiem do końca czy słusznie,stąd prośba do starych wyjadaczy zegarkowych o pomoc.

 

Sądziłem,że skoro kupuję zegarek za 2200zł szwajcarskiej firmy mogę liczyć na perfekcję.Problem,który mnie nurtuje to nierówne pokrycie się żółtej wskazówki chronometru z punktami na tarczy.Co ciekawe przez pierwsze 15 sekund pokrywa się bardzo ładnie,następnie przez kolejne 20-30 trafia dokładnie między punkty.Rzecz śmieszna,ale jako,że jestem perfekcjonistą troszkę mnie razi.Udałem się do sprzedawcy z pytaniem,czy to normalne,czy jednak sprawa dla serwisu.Powiedział,że wszystkie zegarki tak mają,że dzieje się tak trochę ze względu na siły ciążenia i ogólnie charakter pracy mechanizmów i żebym sobie sprawdził inne zegarki,bo nawet u breitlinga takie coś będę widział.Sprawdziłem sobie na wystawach zegarki,znalazły się dokładne,ale większość jednak też nie trafiała dokładnie i jakiś tam odchył tych 0.3mm był widoczny czy to w sekundówce czy w stoperze.Na zdjęciu poniżej widać to i na wskazówce sekundnika(ta skubana przez 25 sekund ma minimalny bląd co widać,a następnie przez ostatnie 30s pokrywa się idealnie).Popatrzyłem na zdjęcia(jakieś kilkaset)oczywiście różnych firm i nawet na zdjęciach reklamowych producenta widać takie błędy(tu zwyczajna strona z przykładowymi fotkami i też widać http://zegarownia.pl/zegarek-meski-certina-ds-podium-big-size-gmt-chrono-c001-639-16-057-01 ).Dziwi mnie to,bo sądziłem,że technika i jakość powinny się przekładać na takie szczzegóły.Podobnie jest z wskazówką minutową,wybiła 60sekunda i na godzinie 09:45 wskazówka minutowa nie jest pod kątem 90 stopnii...dopiero po dobrych kolejnych 20sekundach ustawia się równo,albo już ciut dalej,aby dobić do kolejnej minuty i tak jest z każdą minutą.Nie wiem czy to kwestia nastawienia wskazówek przy ustawianiu godziny czy tak po prostu ustawiony jest mechanizm?!?).

 

Bardzo proszę o profesjonalną poradę,bo nie wiem czy zegarki tak po prostu mają i to normalne czy udać się z reklamacją,aby to nastawili.

W innym temacie znalazłem coś takiego:

''Wygląda więc że kluczem do sukcesu jest złożenie 2 rzeczy:

1. staranności w spasowaniu wzajemnie elementów: indeksów, tarczy, osi (widziałem zdjęcia z japońskiej fabryki Oceanusów, gdzie te elementy pozycjonuje się co do ułamków milimetrów przy pomocy komputerów)

2. funkcji kalibru pozwalającej na autokontrolę/kontrolę manualną wskazówki sekundy, która w efekcie bezwładności (ruchów ręki z zegarkiem) może dokonać mikroprzesunięć rotora połączonego z napędzającym silniczkiem (połączenie nie jest sztywne)''

I to mnie troszkę wystraszyło,bo nie chcę,aby taka kwota poszła na zegarek,który dokładnością idzie w parze z Casio za 240zł.

ivajhs.jpg

 

 

 

Z góry wieeeeeelkie dzięki Panowie/nie za pomoc!! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nic nie podpowie?Nie poszedłem na łatwiznę,udzielam się na różnych forach,przeszukałem również to,ale nie znalazłem odpowiedzi bezpośrednio nawiązującej do mojego problemu:(

Póki co zamiast cieszyć się nowym nabytkiem i wkręcać w tematykę,ja zamartwiam się,że kupiłem bublowaty egzemplarz.Wiem,że napewno ktoś tutaj będzie mógł wyjaśnić mi o co w tym wszystkim chodzi oraz czy sie mylę czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawe że masz tam mechanizm kwarcowy, i to jest nietety kwestia jakości mechanizmu.

Bo o ile w mechaniku wskazówka raczej płynie, to tu kroki powinny być równe i trafiac w indeksy. Siła ciążenia ma wpływ, jak bateria jest już bardzo słaba...

Ogólnie trzeba było na forum przyjść wczesniej, bo dać 2,2 tys za kwarca to szalenstwo.

Nie dziw sie ze Casio za 200 zeta moze to miec lepiej zrobione, bo mechanizmy kwarcowe sa właśnie tyle warte, reszta to płacenie za nazwe.

Te chybiania w indeksy sekundnika nie mają nic wspólnego z dokładnością zegarka myślę, to po prostu wada mechanizmu, albo jego niedopracowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest to typowe W OGÓLE dla zegarków kwarcowych?Pooglądałem inne,innych firm i widziałem,że jest podobnie(oczywiście nie we wszystkich).

Głównie chodzi mi o to,czy one już tak mają,czy też powinienem oddać zegarek na gwarancji do serwisu,aby dali inny egzemplarz,bądź po prostu to poprawili???(nie chce robić z siebie durnia przed sprzedawcą,który zapewne ma o wieele większa wiedzę nt.zegarków)

Cena rzeczywiście bardzo wysoka,ale niemiłosiernie mi się ten model podoba.

nawet w takim przykładowym seiko http://tinypic.com/r/29wafsm/6 widać,że wskazówka nie jest idealnie ułożona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz, taki mechanizm... Skoki są równe w czasie,ale nierówne w odległości. To tak najkrócej. Dlatego raz trafia, raz nie. Kolega boogie ma rację, w tej cenie miałbyś fajny zegarek mechaniczny, a tak masz taniego kwarca za duże pieniądze. Niestety to normalne w kwarcowych zegarkach dlatego już dawno o nich zapomniałem... I pamiętaj, casio wcale nie jest gorsze od takiej kwarcowej certiny.

Pozdro Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę,że jest lepszy,bądź gorsze.Oglądałem zegarki w takim przedziale cenowym i poprostu ze wszystkich ten mi się najbardziej podobał,ale dzięki za wyjaśnienie,teraz już wiem,że w kwestii precyzyjności kwarce nie przodują,a wymiana na inny egzemplarz,czy regulacje nic tutaj nie dadzą.Uspokoiliście mnie.

Co ciekawe nawet taki iwc automat http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,IWC-Schaffhausen,2248 juz na zdjęciu ma podobną przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę,że jest lepszy,bądź gorsze.Oglądałem zegarki w takim przedziale cenowym i poprostu ze wszystkich ten mi się najbardziej podobał,ale dzięki za wyjaśnienie,teraz już wiem,że w kwestii precyzyjności kwarce nie przodują,a wymiana na inny egzemplarz,czy regulacje nic tutaj nie dadzą.Uspokoiliście mnie.

Co ciekawe nawet taki iwc automat http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,IWC-Schaffhausen,2248 juz na zdjęciu ma podobną przypadłość.

Bo to automat ;)... W zegarkach mechanicznych sekunda plynie i nie ma takiego skoku jak w kwarcu. Tzn jest skok ale na jedna sekunde sekundnik skacze piec razy, okolo. Stad wrazenie, ze plynie oraz zawsze spotkasz sekundnik pomiedzy sekundami... Nie martw sie tylko ciesz nowym nabytkiem. Kwarce tak maja i nic nie zrobimy :)... Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że to kwarc, jednak ten zegarek trochę pieniędzy kosztował, a indeksy na tarczy po coś są. Ja bym reklamował.

 

 

PS. Ja za kwarcami nie przepadam, ale już mnie te gadanie o kwarcach (że to g*** nie zegarki) zaczyna trochę irytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mogę reklamować,ale z drugiej strony jak oglądałem inne zegarki to było podobnie.Wskazówki nie pracowały idealnie..i tak było powiedzmy w 2 na 3 zegarki.Mówię oczywiście o kwarcówkach.

rafi-czy przy reklamacji wymieniliby na inną sztukę czy próbowali coś regulować?Rozmawiałem ze sprzedawcą to powiedział,że tego sie nie reklamuje i takie zegarki tak mają.Sam nie wiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mogę reklamować,ale z drugiej strony jak oglądałem inne zegarki to było podobnie.Wskazówki nie pracowały idealnie..i tak było powiedzmy w 2 na 3 zegarki.Mówię oczywiście o kwarcówkach.

rafi-czy przy reklamacji wymieniliby na inną sztukę czy próbowali coś regulować?Rozmawiałem ze sprzedawcą to powiedział,że tego sie nie reklamuje i takie zegarki tak mają.Sam nie wiem..

Hmm, ciężki temat. W sumie można powiedzieć, że widziałeś, co bierzesz, nie była to wada ukryta. Ale z drugiej strony co Ci szkodzi spróbować. A tym, co mówi sprzedawca bym się jakoś bardzo nie przejmował - masz prawo reklamować, jeśli Twoim zdaniem coś jest nie halo. A kiedy go kupowałeś? Bo może jeszcze możesz zwrócić (jeśli nie nosi śladów użytkowania). Bo z tym, że kupisz za te pieniądze fajny automat, to Koledzy jak najbardziej mieli rację :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co reklamować bo idealnie nie będzie, w środku tam pewnie chodzi jakaś eta g10 watrości ~40 dolarów a może i taniej jakby brać u źródła. Więc cudów się nie spodziewaj. Idealnie to pewnie będzie w HEQ, ale to nie w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Nie znalazłem automatu,który do tej ceny by mi się tak podobał.

Kupiłem go wczoraj i w sumie godzinę po zakupie już byłem się zapytać czy to jest ok z tymi wskazówkami.Nie wiem czy warto,czy w ogóle coś z tym zrobi producent,jak zapytałem gościa to sie uśmiechnął i powiedział,że nawet breitlingi mogę sobie sprawdzić,które nie mają dokładnego wskazania wskazówek.No ok,ale w sumie widziałem też inne zegarki,które miały pokrycie idealne.Nie wiem,chyba jutro podjadę i powiem,że mi to nie pasuje i chcę zareklamować,zobaczymy co z tego wyjdzie,bo w sumie mówi się,że dokładny jak szwajcarski zegarek,a tu ponad 2tyś i wskazuje jak zegarek z bazaru.

 

Dmn

przecież jest szansa,że wymienią to ustrojstwo,tak jak już wyżej pisano,po coś są te podziałki i wskazówka powinna w nie trafiać.Chyba nie każdy model tego zegarka ma sekundówkę,która w jednej części wskazuje idealnie a w innej trafia między podziałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że mają wymienić Ci działający werk bo wskazówka chronografu nie trafia w indeksy? Tego nawet w Erze nie ma. :lol:

Jak chcesz żeby wskazówka trafiała idealnie w indeksy to poszukaj jakiegoś High end Quartza. Napisz do użytkownika: sergserg to nasz spec od kwarców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarce tak mają...jak Cie to denerwuje to zwróć ..wróć do domu z gotówką...poczytaj forum...i kup za tą kwotę zegarek w którym wskazówka nie "skacze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie :) lepiej na forum niż głowę gnieść żonie hah.

Z jednej strony tak jak pisał rafi ''Co z tego, że to kwarc, jednak ten zegarek trochę pieniędzy kosztował, a indeksy na tarczy po coś są. Ja bym reklamował.

PS. Ja za kwarcami nie przepadam, ale już mnie te gadanie o kwarcach (że to g*** nie zegarki) zaczyna trochę irytować.''

a z drugiej kwarce niby tak mają.Stwierdziłem,że skoro tyle zainwestowałem i widzę kwarce(np seiko niektóre)które potrafią idealnie wskazywać w miarki wskazówką,to nie po to wsadzam taką kwotę,aby wskazówka szła swoją drogą a wskaźniki swoją.Może producent wymieni mi coś,albo wyreguluje i będzie ok,a jak nie to niech zwrócą pieniądze i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarce dzielą się na dwa rodzaje:

1. te, które "tak mają"

2. pozostałe, które trafiają idealnie w indeksy :)

 

Sprawa jest teoretycznie prosta, aby osiągnąć sukces potrzeba dwóch rzeczy:

1. idealnie poumieszczać na tarczy indeksy, a centralnie - wskazówki. Każda ze wskazówek przesuwa się (skacze) o stały kąt - przy należytej staranności rzecz jest do zrobienia. Z tym, że ta staranność kosztuje, bo to więcej cackania się z danym zegarkiem. Od pewnej ceny np. kwarce japońskie tak mają

2. bariera techniczna, polegająca na cesze czy wadzie silnika krokowego - otóż wskazówka po przesunięciu (a dokładniej rotor silnika po zrobieniu kroku przez silnik) nie zatrzymuje się "w punkt", ale ma lekką dewiację 3-5% kroku

do tego dochodzą luzy w części mechanicznej zegarka - obydwa wpływają na miękką granicę zatrzymania się wskazówki sekund, co praktycznie daje efekt nietrafiania w indeksy i co gorsza - nie da się tego wyregulować

 

Rozwiązaniem problemu 2 są dwie rzeczy:

- fly-by-wire, czyli maksymalne ograniczenie części mechanicznej (np. stosując kilka silniczków zasilających poszczególne wskazówki), Seiko w swojej najwyższej półce stosuje mechanizmy sprężynowe niwelujące luzy

- zwiększenie liczby kroków przypadających na przesunięcie o jedną sekundę - w takim przypadku 3-5% błędu odnosi się do ostatniego pojedynczego kroku i jest sporo mniejsze

 

Rzecz jasna takie rozwiązania nie są bezkosztowe - zmieszczenie kilku silników krokowych do zegarka to problem miniaturyzacji kalibru, zastosowanie kilku kroków - oznacza powstanie problemu gubienia kroków silnika - w części elektronicznej potrzebny jest odpowiedni mechanizm który będzie sobie z tym radził

 

Jednym słowem - jest tutaj spore pole do działania - rozwiązanie tego estetycznego problemu wcale nie jest proste (gdyby było, to drogie szwajcarskie zegarki nie musiałyby się z tym borykać).

 

Jasne, że taniej jest wmówić nabywcy, że wszystkie zegarki tak mają i rozmyć problem, ale to nie jest prawda.

 

Youtube twoim przyjacielem :)

pierwszy z brzegu Citizen Chronomaster

kwarcowe Grand Seiko

albo choćby "kazio" Oceanus

indeksów trzymają się też wcale nie najwyższe kwarcowe półki

Seiko Brightz

Citizen Attesa


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za info.Na stówę idę dziś i oddaję na reklamację(na zwrot nie ma szans,ponieważ już następnego dnia byłem z zegarkiem na ręku poradzić się w kwestii kilku ustawień itp).Oczekuję,albo wymiany na taki,który będzie pracować idealnie,albo zwrotu pieniędzy,dla mnie tojest wada ukryta.

 

edit:skontaktowałem się z infolinią serwisową żebys prawdzić czy podlego to reklamacji w ramach gwarancji,powiedziano,że tak,sprawdzą to czy jest to jakaś wada,czy jest ok i tak już ma i w razie czego wyregulują oraz przede wszystkim otrzymam fachową opinię.Opinii nie potrzebuję,bo napisac mogą,że tak już jest.Zobaczymy co z tego będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem coś jest nie tak i powinni się zająć zegarkiem omawianym w wątku. Swoje stwierdzenie opieram no obserwacji mojego egzemplarza Certiny DS Podium BS. Zegarek ma już 4 lata i większość indeksów pokrywa się idealnie ze wskazówką sekundnika chrono. Występujące różnie w przypadku, niektórych są naprawdę MINIMALNE !

 

 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek oddałem,facet cały czas mówił,że takie zegarki już tak mają,że nie widział kwarca co by idealnie ze wszystkim szedł,że musi być jakiś luz,że prawo ciążenia itd.W żądaniach podałem,że chcę,aby to wyregulowali,albo wymienili na inny egzemplarz(w końcu kwota powinna się też przekładać na jakość).Zobaczymy w ciągu 2tyg.Zakup w sklepie time trend.

Co ciekawe...facet konsultował sprawę z zegarmistrzem jakimś u nich zaprzyjaźnionym,do którego wysyłają zegarki.Sądziłem,że wędrują one do jakiegoś ogólnego serwisu gwarancyjnego certina,a nie po prostu do zegarmistrza,który z nimi współpracuje.Mi to podchodzi automatycznie pod taką lewą współpracę,że jak nic nie będą mogli zrobić,to będą mnie zbywać.

Sprawdziłem w innym sklepie ten sam model i tam wskazówka od stopera była natomiast minimalnie przed 12.No cóż,mają mi wyregulować sekundnik i stoper.

 

KOSMA- u ciebie widzę również,że w momencie dobicia przy minucie 60sekund wskazówka minutowa nie jest idealnie na punkcie danej minuty tylko już kawałek za,u mnie jest odwrotnie,musi minąc z 15 sekund żeby wskoczyła na miejsce.Dziwna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie skupiłem swoją uwagę na sekundowej chrono, ale teraz ustawiłem i jak sekundnik wjeżdża na 60 sek (sekundnik zegarka to ta subtarczka na dole, ta żółta,długa to sekunda chronografu) to minutowa pokrywa sie z indeksem. Zaraz załączę filmik.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tamtym filmiku widać wskazówkę na 60 sekundzie,a wskazówka minuty siedzi na godzinie 16:45,5 ;) I jak tu się nie wkurzyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaskoczyłem, że mamy różne mechanizmy, więc moje posty są bezużyteczne. Sorry za zamieszanie B)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana.Po 8 dniach odebrałem dziś zegarek.

Wszystko poprawione,zegarek na ręce,więc jestem zadowolony.Sądziłem,że będzie trochę dłużej,ale jestem miło zaskoczony.Tachymetr poprawiony,może nie jest idealnie w 101%,ale dużo lepiej,w jednym momencie ma lekki odchył,ale już praktycznie nie zauważalny,więc jest ok.Sekundówka również lepiej,nie jest idealnie,ale nie widziałem ideałów chyba(no może może jakieś pojedyncze sztuki..),a zobaczyłem ze 150 zegarków w czasie serwisu owego,ale jest lepiej i praktycznie pokrywa się na cacy.Jednak wbrew opinii sprzedawcy,nie jest to normalne i da się poprawić.

 

Dziwi mnie jedynie jedna rzecz,którą spostrzegłem w przeróznych zegarkach.W niektórych,gdy sekundówka jest w połowie trasy(30s)to wskazówka minuty jest już na danej minucie,mimo,że brakuje 30 sekund,w innych jest juz powiedzmy 20s a wskazóka minutowa jeszcze minimalnie jest pod daną minutą,w innych wybiła 60s a wskazówka minuty jest już w połowie trasy.Takie torchę to dziwne,nigdy nie zwracałem aż tak na to uwagi.U was jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak według sekundnika ustawisz sobie sam wskazówkę minutową i na odwrót,minutową w stosunku do sekundowej ;) wiadomo że czasem zdarza się jakieś minimalne luzy i nie da się tak łatwo utrafić w środek ale wszystko jest do zrobienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem najpierw na temat ...

a potem na swoję Certinę DS Action.

Choroba, nie trzeba było czytać bo teraz dopiero widzę że też minimalnie

nie trafia mi wskazówka w indeksy :)

A było tak pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.