Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzyzol

Policzmy MONSTER'y

Recommended Posts

Biłem sie ostatnio z myślami, czy nie rozstac się z moim czarnym monsterem I gen., a pieniądze za niego miałyby posłuzyć jako częśc wkładu do omegi 300 smpc, ale wobec tego co się ostanio dzieje z monsterami i tych "cudów"  którymi raczy nas seiko to chyba jednak potwór zostanie, a zredukuje sie z innych japońskich diver'ów ...

Boję sie scenariusza, który tak wielu Kolegów już tu przerobiło - sprzedaży swego egzemplarza, a potem dłuuuuuugich poszukiwań kolejnego wartego zakupu i oczywiście za wyższa cene niz sie sprzedało swój  :)

Nie sprzedawaj. Ja też miałem podobny dylemat, ale Monster ma u mnie dożywocie. Noszę go jako EDC od 2013-14 roku. Po tylu latach wciąż mi się nie znudził, on po prostu ma w sobie to coś. Poza tym jest pancerny. Przeszedł ze mną wszystko i nigdy nie był w serwisie.

Najlepsze jest to, że wcale nie brałem go pod uwagę, gdy dokonywałem zakupu. Miałem kupić SNZH55K1 i w ostatniej chwili padło na Monstera. Do dziś nie wiem dlaczego:) Ktoś mógłby napisać, że jaram się Seiko za kilka stów (no dziś już kilkanaście;)), ale Monster jest naprawdę jedyny i niepowtarzalny. Kiedyś na jakiej zagranicznej stronie trafiłem na świetną recenzję. Autor w punktach pisał co jest w nim świetnego. Wymieniał m.in. bransoletę z możliwością poszerzenia na piankę, szkiełko poniżej bezela (co ma je chronić), świetną lumę, to że nie jest to kolejna kopia Submarinera tylko ma swój własny styl, a nawet to że o 12:00 wskazówki wyglądają jak rakieta;)

Nie sprzedawaj. Zwłaszcza, że tak jak napisałeś, to co dziś Seiko wypuszcza na rynek to jest... sam nie wiem co.

Guest vitriol

Dobry agresor wyszedł xcMGEZQ.gif

Jak oceniasz ten pasek np. vs crafter blue?

Cześć.

Wszystkich krytykujących serdecznie pozdrawiam.

Pierwszej nie kupiłem jak były tu na forum używane w zakresie 650 - 900 pln .. milion lat temu.

Drugą edycje przepasłem, natomiast trzecią odpuściłem bo tylko czarny z granatowym bezelem był dostępny nowy.

Nie ukrywam ze jeden sprzedawany przez PiotrX mnie intrygował ale jednak zwykła wizyta w TT spowodowała że wyszedłem z zegarkiem.

Teraz wiem że nie będę żałował- zegarek zjawiskowy i .. najważniejsze ... wymarzony. 

Pzdr

Edited by lastom

Miałem kiedyś craftera przy sumo i na pewno nie był tak wygodny jak Hirsch nie wspominając o wyglądzie. Hirsch ma w nazwie ,,caoutchouc" i to się czuje. Jest miękki, zobaczymy jak będzie z łapaniem paprochów, ale raczej będzie dobrze, bo powierzchnia paska jest śliska i nic się nie klei. Pasek jest bardzo elastyczny, fajnie się uciąga, nie za lekko tak w sam raz :) Wygląda ekstra mimo tego, że to tylko 20mm.

Edited by Macmac

Tylko za dużo cukru w cukrze ;)

No może trochę ;), ale to tylko na lato i wakacje, a potem wraca na bransoletę, przez cały rok też bym nie dał rady :)

Macmac, ale górna osłone bezela to "przytyrałeś" troche ...

Przyfutryniłes czy teściowa wku..iła ?  :D  

Macmac, ale górna osłone bezela to "przytyrałeś" troche ...

Przyfutryniłes czy teściowa wku..iła ?  :D  

Pewnie futryna albo kamienie  :angry: .. a taki był piękny ;)..też dopiero niedawno zauważyłem. Ale ten zegarek się nosi, a nie tylko trzyma w pudełku. Nie ma czym się przejmować i tak nie będzie szedł dalej :)

Pany pomocy. Czaje się na pseudo monstera srp599. Nigdzie nie mogę znaleźć jaki jest rozstaw uszu. Mam skromny nadgarstek i nie wiem jak to będzie leżeć a nie mam gdzie przymierzyć

post-91829-0-36220400-1563355995.jpg

Edited by siwybialy

Znam tą stronę , nie ma tam wzmianki o szerokości o odległości uszu od siebie. Wątpię abym kupił monstera za 670 zł

Ups. jakoś zbyt pospiesznie zrozumiałem, że chodzi Ci o rozstaw uszu.

Z tego co piszą chłopaki na WUS...

https://forums.watchuseek.com/f71/new-seiko-5-monsters-1190578.html

to L2L ma 49,5 mm :)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Ooo. Dzięki wielkie za pomoc. Kurde albo wezmę Seiko z tematu albo w podobnej cenie mogę mieć w b.dobrym stanie Orienta Ray Raven 2. Orient na pewno będzie lepiej leżał.

Miałem Ravena w pierwszej wersji.

Bardzo dobrze wspominam.

Trochę się bałem tej powłoki, czy nie będzie się ścierać, ale... sprzedałem zanim cokolwiek zauważyłem.

A ta 5 to taki wyrób monsteropodobny.

Możesz też dozbierać trochę kasy i polować na czarnego Monstera I gen.

Sol te "troche dozbierac" do czarnego monstera I gen to by musial kolega ponad tysiac doskrobac, o ile znajdzie gdziekolwiek oferte sprzedaży czegoś w sensownym stanie. Na bazarku są najmniej porządne wersje kolorystyczne II gen po 1600-1900 zeta. Czarna "jedynka" na pewno powyzej tego. Takze chyba sie troche machnales z tym "troche" ... :-)

Edited by brakus

Całkiem niedawno widziałem i gen za 1200.:)