Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arek_Win

Toczenie rowka na kole zapadkowym.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o radę jak zamocować koło zapadkowe w tokarce, by wytoczyć rowek na jednej ze stron w celu zaznaczenia zewnętrznej strony koła zapadkowego?

post-10133-0-24738200-1356184134_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najlepiej zamocować w uchwycie samocentrującym lejkowym z sześcioma szczękami.

Można też zamocować w uchwycie samocentrującym z trzema szczękami, tylko trzeba odwrócić szczęki.

Możesz jeszcze spróbować na zacisku lejkowym, jak się zmieści, tylko tu będzie powierzchnia trzymająca mała, bo te zaciski lejkowe są do małych i cienkich kółek.

Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

Zabrałem się do roboty. Przeszukałem rupiecie i znalazłem tarczę lakową i szelak. Po jej nagrzaniu przykleiłem koło zapadkowe, a następnie wytoczyłem rowek. Poniżej przedstawiam wynik swojej pracy:

3540d0d46cfb4af9m.jpg

 

Wesołych Świąt!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, a jak z centrowaniem?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygladało na początku.

 

595cac89c5eedd18m.jpg

 

Tarcza lakowa ma wytoczone centryczne koła. Według nich przykleiłem koło na tarczę.

To jest moja pierwsza praca wykonana przy pomocy tarczy lakowej i jestem z niej zadowolony. Jakiejś bardzo dużej niecentryczności nie widać. Grunt, że nie trzeba myśleć z której strony ma być założone koło zapadkowe.

 

Sprzedawca roczniaka - Jahresuhrenfabrik chciał zabezpieczyć zegar przed transportem i tak zwolnił spręzynę, że uszkodził koło... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uchwyt samocentrujący tokarki stołowej wkładamy kawałek rurki, planujemy i robimy podtoczenie na bardzo lekki wcisk, w które wkładamy koło. Szczęki lekko zaciskamy i toczymy co trzeba mamy jednocześnie centowanie względem średnicy zewnętrznej. Tak można zrobić każde duże koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.