Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blizniak2010

Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znalazlem w domu aukcyjnym zegarek. Nie jestem pewny co to za model i czy to wogule Patek Philippe. Z informacji z domu aucyjnego jedynie wiem ze zegarek jest niklowany. Obecnie czekam na wiecej informacji jednakze moze ktos bedzie wstanie z forumowiczow w miedzyczasie pomoc i ocenic jego autentycznosc i oraz jaki to model. Za wszelkie informacje dziekuje.

post-57963-0-02711300-1357596162.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za cenna uwage. Zapoznalem sie z ta informacjia jednakze sadzilem ze ktos bedzie mi wstanie pomoc do momentu kiedy zdobede wiecej zdjec lub informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że sadziłeś iz ktoś zobaczy na tym zdjęciu coś więcej niż na nim jest. To może być Patek, ale niekoniecznie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki nowe, tarcza raczej po renowacji, więc można sobie wszystko napisać. Zawsze wykładnikiem jest mechanizm, a stan reszty dla każdego jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za cenna uwage. Zapoznalem sie z ta informacjia jednakze sadzilem ze ktos bedzie mi wstanie pomoc do momentu kiedy zdobede wiecej zdjec lub informacji.

 

 

Na tarczy można napisać dokładnie wszystko... Np:

 

Tarant & Robredo

Geneve

 

Znasz taką markę ? Nie ? A szkoda. Brzmi nieźle :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant & Robredo Co.

Słyszałem o tej wytwórni. Podobno robią same zegarki na wypasie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek wystawiony jest przez jakiś dom aukcyjny to pewnie mechanizm jest patkowski.

Niemniej, żeby cokolwiek o zegarku powiedzieć potrzebna są zdjęcia


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Znam domy aukcyjne (zagraniczne, a co !), gdzie personel nie potrafi zajrzeć do wnętrza zegara...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Skontaktowalem sie dzis z domem aukcyjnym i podano mi numer seryjny ktory widnieje na mechanizmie tj. 870523 jak rowniez numer ktory widnieje na wreku 520738 lub 620738 osoba nie mogla odczytac pierwszej cyfry. Czy ktos wie moze gdzie moge znajsc spis numerow seryjnych Patka. Jutro bede w domu aukcyjnym wiec obejrze zegarek na zywo czy ktos z forumowiczow moglby mi doradzic na co mam zwrocic uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm obecnie nie dziala wiec moje pytanie czy istnieje mozliwsc naprawy go i jakie moga byc koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z niedziałającym niewidocznym mechanizmem. Chyba, że za 10 funtów. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ale jesli to bedzie orginal to mimo wszystko chcicalbym go przywrocic do zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie ma w sobie 10 części i dlatego nie działa? niech Ci prześlą zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to będzie oryginalny Patek, to naprawa pochłonie na prawdę dużo. Nie będą to z pewnością kwoty rzędu 1000 czy 2000 zł . Możesz powiedzieć nam jaki to dom aukcyjny sprzedaje ten zegarek ? Czy jest to owiane jakąś tajemnicą ? ;)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Skontaktowalem sie dzis z domem aukcyjnym i podano mi numer seryjny ktory widnieje na mechanizmie tj. 870523 jak rowniez numer ktory widnieje na wreku 520738 lub 620738 osoba nie mogla odczytac pierwszej cyfry.

2. Czy ktos wie moze gdzie moge znajsc spis numerow seryjnych Patka.

3. Jutro bede w domu aukcyjnym wiec obejrze zegarek na zywo czy ktos z forumowiczow moglby mi doradzic na co mam zwrocic uwage.

 

1. Mechanizm i werk to to samo, więc jakie numery Ci podano?

2. A nawet na forum są, a w google wpisz "patek serial numbers" i znajdziesz tabelki

3. Bez urazy, ale wygląda na to, że nie jesteś za mocno zorientowany w temacie starych kieszonkowych patków, więc nie wiem, czy widząc go na żywo będziesz potrafił zidentyfikować mechanizm, ocenić jego stan i przyczynę niesprawności, a tak na odległość to dosyć trudno tłumaczyć. Jeśli już będziesz miał go w rękach, to sprawdź, czy daje się nastawiać, nakręcać, czy balans się kołysze, czy przy poruszeniu balansu zegarek zaczyna chodzić, czy nie widać śladów korozji, ewidentnych mechanicznych uszkodzeń, rzucających się w oczy braków, czy przy nakrecaniu, nastawianiu, poruszaniu balansem nie wydaje jakichś podejrzanych dźwięków, czy całość jakoś trzyma się kupy, czy jest oznakowany itd...

Można tak pisać i pisać, bo kupując taki zegarek trzeba zwracać uwagę dosłownie na wszystko, bo kazdy detal ma wpływ na wartość, a usunięcie każdej usterki kosztuje.

Jeśli nie masz dostatecznej wiedzy, ani kogoś kto mając takową mógłby z Tobą pójść na oględzieny, to zakup jest ryzykowny


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.