Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że pękła Ci sprężynka na dźwigni start/stop, ale to wszystko wróżenie z fusów. Serwis który ogarnia mechanizm 3133 jest tu:

http://poljot.com.pl/index.php?page=serwis

Dzięki z odpowiedź Aronus, właśnie nie dopatrzyłem się tam żadnej sprężynki, chyba, że jest schowana, albo się rozleciała :-)

Czy orientujesz się może, czy można do serwisu z linku, który mi podałeś, przesłać zegarek, bo ja jestem dolnoślązakiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Strieła 3017 wchodzi do tego tematu to będzie 60

post-67292-0-73608200-1386280074_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest 59.

Piękny, szukam takiego. Najchętniej z czarną tarczą. Ciekawi mnie gdzie w okolicy Wrocka można takie cudo złapać? Pytam się bo sam jestem z okolic i na bazarkach i targowiskach nigdy nie widziałem takiego chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział gdzie, to pewnie już bym tam był i ostro się targował. Ale serio mówiąc i mając na myśli te radzieckie; szukać i pytać wszędzie gdzie się da. Nie ma chyba innej drogi. Na targach staroci we Wrocławiu widywałem te zegarki, ale sam nigdy naprawdę ładnego egzemplarza tam nie trafiłem. Skrupulatnie śledzić aukcje i przy odrobinie cierpliwości da się takiego upolować. Zgadzam się, czarne są przepiękne. Wiem bo nie mam i też szukam.


Zegarki radzieckie - dobre i tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor - piękna strzała, gratuluję! A gdzie upolowałeś, jeśli to nie tajemnica?


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor - piękna strzała, gratuluję! A gdzie upolowałeś, jeśli to nie tajemnica?

Kupiona na Brighton Beach (little Odessa) od zegarmistrza radzieckiego Jewrieja.Niestety warsztat od trzech lat nieczynny :(

post-67292-0-45123300-1386522092_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daleko się zapuściłeś :D


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział gdzie, to pewnie już bym tam był i ostro się targował. Ale serio mówiąc i mając na myśli te radzieckie; szukać i pytać wszędzie gdzie się da. Nie ma chyba innej drogi. Na targach staroci we Wrocławiu widywałem te zegarki, ale sam nigdy naprawdę ładnego egzemplarza tam nie trafiłem. Skrupulatnie śledzić aukcje i przy odrobinie cierpliwości da się takiego upolować. Zgadzam się, czarne są przepiękne. Wiem bo nie mam i też szukam

Udało mi się upolować takiego ....... z czarną tarczą i czarnym ringiem. Nieziemski. Niestety potrzebuje trochę zabiegów spa. Myślę, że w nowym roku będzie już gotowy do pokazania w tym temacie :-)

Jak te zegarki znoszą codzienne targanie? Tak mi się podoba, że chyba zastąpi mojego Albatrosa na nadgarstku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer 58 w Nosie.

 

2egyse7a.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Ładna....ale chyba w pudełku nie nosie? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. I w jednym i w drugim.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wielbicieli zegarków na kal. 3133. Pisałem w dziale technicznym, ale nikt mi nie odpowiedział, więc, może ktoś tutaj mi pomoże. Otóż w moim Poljocie Albatrosie (numer 55), od kilku dni przy próbie włączenia stopera, dźwigienka  - popychacz biegnąca od przycisku start/stop zeskakuje ze swojej pozycji i zawiesza się w połowie. W efekcie zębatka napędu sekundy stopera nie dolega do zębatki sekundy zegarka i stoper nie rusza. Żeby to naprawić musze odkręcić dekiel, palcem przepchnąć w/w dźwigienkę na pozycję stop stopera. Wtedy wszystko działa przez kilka uruchomień i nagle dźwigienka ponownie zeskakuje. Miał ktoś tak. Jaka jest przyczyna, bo uszkodzeń nie widać? Pomocy :unsure:

Odpowiadam sobie sam, bo może ta informacja przyda się komuś, kto miał podobny problem z mechanizmem 3133. Otóż zdemontowałem dźwigienki stopera, aby zobaczyć co tam się dzieje. Nic nie znalazłem, żadnych pęknięć, ubytków, brakujących sprężyn. Złożyłem całość z powrotem do zegarka, delikatnie smarując powierzchnie trące w dźwigniach stopera. I okazało się, że stoper ponownie działa. Nic się nie blokuje, nie zawiesza. Stoper rusza i zatrzymuje się bez marudzenia. Chyba to smarowanie pomogło, albo któraś ze śrubek była za luźno, bo zbyt łatwo się odkręcały i przez to dźwigienka łapała luz. Potwierdza się powiedzenie o radzieckich zegarkach, że łatwo się psują, ale i łatwo naprawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się upolować takiego ....... z czarną tarczą i czarnym ringiem. Nieziemski. Niestety potrzebuje trochę zabiegów spa. Myślę, że w nowym roku będzie już gotowy do pokazania w tym temacie :-)

Jak te zegarki znoszą codzienne targanie? Tak mi się podoba, że chyba zastąpi mojego Albatrosa na nadgarstku ;-)

Ja co prawda na co dzień noszę Sławę na automacie, ale tego Poljota mam już jakiś czas i nigdy nie miałem z nim problemów. No poza podobnym z sekundnikiem chronografu o którym pisałeś a z którym w moim przypadku poradził sobie zegarmistrz przy okresowym przeglądzie. Te zegarki moim zdaniem są naprawdę solidne a jeśli trafiłeś na taki stalową kopertą to jeszcze lepiej. Gratuluję i czekam na zdjęcia. A skoro już mowa o chronografach; pamiętam gdy 10 lat temu byłem na Litwie, na straganie z pamiątkami po ZSRR, gość miał Okeana. Jeszcze z jakimś odręcznym grawerunkiem na deklu! Najpierw chciał 20 dolarów, a potem zszedł do 10. Ja głupi nie kupiłem bo miał pęknięte szkło i nie działał stoper. Do dziś sobie nie mogę wybaczyć.

Zegarki radzieckie - dobre i tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda na co dzień noszę Sławę na automacie, ale tego Poljota mam już jakiś czas i nigdy nie miałem z nim problemów. No poza podobnym z sekundnikiem chronografu o którym pisałeś a z którym w moim przypadku poradził sobie zegarmistrz przy okresowym przeglądzie. Te zegarki moim zdaniem są naprawdę solidne a jeśli trafiłeś na taki stalową kopertą to jeszcze lepiej. Gratuluję i czekam na zdjęcia. A skoro już mowa o chronografach; pamiętam gdy 10 lat temu byłem na Litwie, na straganie z pamiątkami po ZSRR, gość miał Okeana. Jeszcze z jakimś odręcznym grawerunkiem na deklu! Najpierw chciał 20 dolarów, a potem zszedł do 10. Ja głupi nie kupiłem bo miał pęknięte szkło i nie działał stoper. Do dziś sobie nie mogę wybaczyć.

A czy mogę wiedzieć, gdzie we wrocku serwisują 3133, bo pytałem się w paru miejscach, to mówili mi, że chronografów nie robią? Odesłał mnie jeden na ulicę Nyską, ale tam za naprawę stopera zaśpiewali mi 250 zł, to ładnie podziękowałem ;-)

Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I paradoksalnie dobrze że nie chcieli się zabrać za ten mechanizm. Ktoś kto nie miał z nim wcześniej do czynienia może narobić więcej złego niż dobrego. Natomiast zegarmistrz z doświadczeniem i warsztatem nie powinien robić problemów. Co do ceny; wydaje mi się że 200 złotych z lekkim hakiem to obecnie adekwatna kwota ale za gruntowny przegląd, czyszczenie, smarowanie i jakieś drobne naprawy. Jeśli się mylę niech ktoś sprostuje. O wrocławskich zegarmistrzach był chyba nawet osobny temat.


Zegarki radzieckie - dobre i tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer 61 na pokładzie, w NOS-ie oczywiście.....

 

SAM_5320.JPGSAM_5322.JPGSAM_5326.JPGSAM_5334.JPG

Edytowane przez grig1970

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, jak dla mnie jeden z najładnieszych w Poljotów w chrono. Gdzie wy je wynajdujecie :( człowiek szuka i nic.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, jak dla mnie jeden z najładnieszych w Poljotów w chrono. Gdzie wy je wynajdujecie :( człowiek szuka i nic.

Takie znaleziska dostępne są na znanym portalu aukcyjnym, w wyszukiwarce wpisz " poljot 3133 ".


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam, zaglądam ale niemogę coś trafić

W tej chwili jest tam w NOS-ie ze srebrną tarczą. Zastanawiam się nad nim, więc nie powinienem w sumie reklamować :-)

Moim zdaniem te zegarki, to jedno z najładniejszych (oprócz Streli) opakowanie werku 3133.

Ale na początku mojej przygody z zegarkami, właśnie takie Poljoty chrono omijałem z daleka, bo uważałem je za paskudne, a w tej chwili nie mogę od nich oderwać wzroku. Widać trzeba do nich dojrzeć, tak jak do słuchania jazzu i jedzenia wątróbki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor tarczy w nim wymiata. Ja w nadchodzącym roku planuje go kupić wreszcie dla siebie do noszenia a nie do trzymania w skrzynce :P


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 3133-#63Poljot cyrylica z logiem moskiewskiego banku koperta chromowana koniec lat 80(5-cio cyfrowa numeracja),,,,#64Szturmanskie koperta stal nierdz koniec lat 70 (4-ro cyfrowa numeracja ramie resetu dwuczesciowe)......#65 Szturmanskie lata 70 (identyczny jak#64)......#66Olympics Barcelona 92 jedyny niekoszerny noworuski

post-67292-0-32255200-1387132146_thumb.jpeg

post-67292-0-33589800-1387132197.jpg

post-67292-0-76745900-1387132265_thumb.jpeg

post-67292-0-16441300-1387132305_thumb.jpg

post-67292-0-40965300-1387132378_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.