Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

W opcjach masz możliwość dołączenia pliku.


Zegarki radzieckie - dobre i tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ma kotoś na zbyciu przyciski do 3133 z lat 80? Moje są tak wytarte, że nie ma czego chromować :-) Myślałem, że mój nowo nabyty chrono szybko postawię na nogi, a tu ciągle coś wyskakuje do zrobienia, a chcę zrobić wszystko porządnie. Przez ponad 4 miechy na alledrogo wisiała koperta NOS z przyciskami, ale nie chciało mi się jej kupić, a jak teraz potrzebuję, to już tej aukcji nie ma. Dlatego jak ktoś ma na zbyciu przyciski ew. kopertę z przyciskami to proszę pisać, na pewno się dogadamy :-)

Chodzi mi oczywiście o model z wewnętrznym obrotowym ringiem, w sumie to szkoda, że one nie mają swojej własnej nazwy. Na formach zagranicznych piszą o nich sturmanskie chronograph, ale nie wszystkie przecież były Sturmanskie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ma kotoś na zbyciu przyciski do 3133 z lat 80? Moje są tak wytarte, że nie ma czego chromować :-) -)

Tak jak kolega TomekB pisze mozesz kupic nowe z Ukrainy na Ebay za $29.90-http://www.ebay.com/itm/Brand-NEW-two-Stainless-Steel-Pushers-for-POLJOT-3133-SHTURMANSKIE-Okean-Ocean-/330934485307?pt=Wristwatches&hash=item4d0d3b813b, albo taniej bezposrednio z tej samej firmy za $14.90-http://www.ussrwatch.net/Pushers.html..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

74.

 

To jest nowoczesna produkcja, czy nos z dawnych lat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy rozmiar koperty w tej reedycji jest taki sam jak w starej wersji? Bo widziałem na zdjęciach, że między uszami jest 20mm. A jak inne proporcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat nie umarł.

Gratuluję wszystkim posiadanych chrono 3133. Miło popatrzeć.

Mój Poljot NOS leży sobie cały czas grzecznie w szufladzie. Żal go nosić.

Strzałka częściej na łapce razem z innymi zegarkami.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat nie umarł.

Gratuluję wszystkim posiadanych chrono 3133. Miło popatrzeć.

Mój Poljot NOS leży sobie cały czas grzecznie w szufladzie. Żal go nosić.

Strzałka częściej na łapce razem z innymi zegarkami.

 

RG

Masz racje Poljoty 3133 w chromowanych kopertach to zegarki niepraktyczne do noszenia.Tylko do leżenia w szufladzie.Powłoki galwaniczne na tych kopertach ,a zwłaszcza na koronkach i przyciskach stopera to jedno wielkie nieporozumienie. Żal go nosić,a nawet strach patrzeć zbyt często bo chrom obłazi od samego patrzenia. :ph34r: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym sie przywitac i przedstawic mojego CZEKISTE KGB 

post-46659-0-29024300-1391800606_thumb.jpg

post-46659-0-36341000-1391800636_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StarskiPL piękny ten Twój Ocean!

 

jarek08s witaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Poljoty 3133 w chromowanych kopertach to zegarki niepraktyczne do noszenia.Tylko do leżenia w szufladzie.Powłoki galwaniczne na tych kopertach ,a zwłaszcza na koronkach i przyciskach stopera to jedno wielkie nieporozumienie. Żal go nosić,a nawet strach patrzeć zbyt często bo chrom obłazi od samego patrzenia. :ph34r: 

Ano:

20130930_160748.jpg

20130930_160735.jpg

Nosić czy nie nosić, oto jest pytanie... ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano:

20130930_160748.jpg

20130930_160735.jpg

Nosić czy nie nosić, oto jest pytanie... ;)

nosic nosic w koncu igrzyska sie zaczęły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma na pewno  30 lat,Nosze prawie codziennie przez ponad 3 lata,czasem odpalam stoper.Wszystko chodzi bez zarzutu. Strzałkom 3017 wiadomo nie podskoczy,ma gorszy stoper ale wszystkie noworusy,reedycje i cywilne 3133 bez szans,

post-67292-0-30384900-1391808296_thumb.jpg

post-67292-0-87406300-1391808312_thumb.jpg

post-67292-0-75459000-1391808344_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje dwa grosze. Jak dobrze liczę, to będzie nr 80:

post-66722-0-16806400-1392053804_thumb.jpg

post-66722-0-74141500-1392053811_thumb.jpg

oraz 80 ze swoim bratem bliźniakiem nr 81:

post-66722-0-94818500-1392053918_thumb.jpg

 

Niestety jak poszedłem z jednym z nich do zegarmistrza, to okazało się, że czegoś mu brakuje :(

Zdjęcie zamieściłem tu http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70498-dzial-techniczny/?p=1141316

Gdyby ktoś był w stanie mi pomóc to będę dozgonnie wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma na pewno  30 lat,Nosze prawie codziennie przez ponad 3 lata,czasem odpalam stoper.Wszystko chodzi bez zarzutu. Strzałkom 3017 wiadomo nie podskoczy,ma gorszy stoper ale wszystkie noworusy,reedycje i cywilne 3133 bez szans,

Witam, czy można wiedzieć, co poza 45 minutowym stoperem w 3017, jest lepsze od stopera w 3133 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można wiedzieć, co poza 45 minutowym stoperem w 3017, jest lepsze od stopera w 3133 ?

Stoper w werku 3017 działa na zasadzie kola kolumnowego.w 3133 funkcjami stopera zawiadują krzywki sterujące.W zasadzie pierwsze udane chronografy zostały zbudowane w oparciu o kolo kolumnowe,czyli taka metoda koordynacji chronografu jest tradycyjna a wiadomo tradycja w zegarkach się liczy i kosztuje.Ponieważ kolo kolumnowe jest elementem trudnym i pracochłonnym w obróbce  w celu zapewnienia masowej produkcji chronografów opracowano tańsze rozwiązanie w postaci krzywek sterujących.Dzisiaj tylko nieliczne  chronografy jak Zenith El Primero,niektóre Lemanie i F,Piquet maja stopery z kołem kolumnowym, .. Dla mnie osobiście największą przewaga 3017 nad 3133 to efekty akustyczne przy operowaniu stoperem (zegarek wydaje soczysty metaliczny dźwięk podobny do repetowania broni palnej)dzięki temu nawet bez patrzenia na zegarek można uruchamiać stopować czy resetować funkcje chrono, a tego już w 3133 nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.