Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna wiedziec jak to zrobiles?

Szczypce płaskie , szmatka dość gruba,  i dużo delikatności ( więcej niż z kobietą ;) ) zero pośpiechu .

A może któryś z kolegów ma inny sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza, koperta i dekielek są OK. ;) Reszta to tylko mniejsze lub większe prawdopodobieństwo oryginału. Koronka jest z innej bajki, mechanizm to, jeśli się nie mylę AS 1187. Pod balansem jest numer mechanizmu. To, że nie jest opisany nie świadczy, że jest nieoryginalny, choć w większości przypadków ma albo logo albo Delbana Watch Co. Jest rzadziej spotykany w Delbana niż Felsa. Brak sekundnika, ale na zdjęciu nie widać czy oś sekundnika nie jest ułamana.  Wskazówki w komplecie z tego typu tarczami miały w większości przypadków inny kształt, ale podobne bywały w Delbanach z innymi mechanizmami. Wklej lepsze zdjęcia wskazówek i mostka.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, koledzy zweryfikują moja opinię, ale ja takich wskazówek w dotychczasowych kontaktach z Delbanami nie spotkałem. Mechanizm, takie modele były stosowane w Delbanach, a czy ten jest w 100% Delbanowski, raczej nikt nie potwierdzi, ale też chyba nie udowodni, ze nie.

Zaczekajmy na tych którzy mają większe doświadczenie. Co z tą osią sekundnika?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tobą Staszku , choć co do mechanizmu to bardziej kierowałbym się w stronę składanki,bo jeśli ktoś frezuje mostek w celu usunięcia cech producenckich to  :ph34r: , a widziałem już go na aukcji al.... .
Oś sekundowa złamana , a ciekawe jak mostek remontuaru , bo w tych mechanizmach dość często jest pęknięty ( już sam kilka takich Delban z AS1187 kupiłem ), sam mam dwa takie złożone mechanizmy bez remontuaru :(
Ot i moje zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tobą Staszku , choć co do mechanizmu to bardziej kierowałbym się w stronę składanki,bo jeśli ktoś frezuje mostek w celu usunięcia cech producenckich to  :ph34r: , a widziałem już go na aukcji al.... .

Oś sekundowa złamana , a ciekawe jak mostek remontuaru , bo w tych mechanizmach dość często jest pęknięty ( już sam kilka takich Delban z AS1187 kupiłem ), sam mam dwa takie złożone mechanizmy bez remontuaru :(

Ot i moje zdanie .

Tu możesz kupić mostek:

http://www.ebay.com/itm/AS-10-cal-1187-setting-lever-spring-watch-movement-part-/230936538682?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35c4e3ee3a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar lecz wstyd sie przyznać jeszcze na zatoce nie kupowałem :ph34r:  i nie wiem jak sie w jaki sposób sie tam płaci :ph34r: .
A i z językiem nie za bardzo , zero :wacko::unsure:
Choć konto na pl założyłem .

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest po renowacji, wskazówki prawdopodobnie dostały nowe wypełnienie, koronka z innej bajki, ale tarcza wygląda na oryginalną. Zależy do jakiej ceny podskoczy, bo że podskoczy to nie ulega wątpliwości.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarcza malowana. Napisy 17 Jewels itd. za bardzo rozciągnięte i za duże, a kółeczka nad indeksek 1 i 11 nie są nad indeksami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Delbany Karolusa - to nie są wskazówki od Delbany

 

W przypadku tego czarnego znaleziska skoncentruję się na tarczy - resztę widać. To nie jest malowana tarcza, ale napisy wyglądają wyjątkowo świeżo. Co do podziałki - sądzę, że to technologiczne niedociągnięcie, bo na mojej Delbanie wygląda to identycznie. Logo jest sczerniałe, podobnie indeksy. Ponadto indeksy są płaskie i ostre - po malowaniu częstokroć zyskują silny "owal". Może na dniach uda mi się zrobić porównawczo zdjęcie swojej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to zdjęcie jakby potwierdzało mojego wcześniejszego maila, że tarcza jest OK. Delbana to nie Rolex :D tutaj indeksy mogą być "trochę" nierówno.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam moją poprzednią opinię. Tarcza zegarka na alle.. wygląda na oryginalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie wszystko wyklarowało .
John fajna ta czarnulka ;) gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak rozumiem Waszą konsternację, bo napisy moim zdaniem naniesiono ponownie. Oczywiście jeśli nabywca to akceptuje, to nie ma o czym mówić. Nie mówię, że to robota sprzedawcy, bo tu ilość i jakość zdjęć daje szansę na właściwą ocenę. Osobiście kiedyś miałem Delbanę z tak naniesionymi napisami, a kupiłem ją bo zdjęcia były tak wykonane, że mnie zwiodły. Gdy się zorientowałem, byłem nieco zawiedziony i odsprzedałem ją pierwszemu zainteresowanemu poniżej kosztów nabycia. Ale do brzegu. Chciałbym Wam zwrócić uwagę, że ostatnio "renowatorzy" często wcale nie odmalowują całej tarczy a jedynie korygują ubytki i wystawiają zegarek udający dobrze zachowany stan oryginalny. Poniżej fotka z aukcji, którą wypatrzył Jerzyk.

 

post-53152-0-40312400-1416643512_thumb.jpg

 

Szkoda tylko, że wskazówki zachodzą na najbardziej interesujący punkt tarczy.

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooo dooooobra... wrzucę wam tego murzynka. Możecie się pastwić do woli :)

Pod warunkiem, że pomożecie mi ogarnąć ten temat:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/113553-starawy-aristo-co-to-za-wynalazek/ :rolleyes:

 

A  teraz foty Delbany:

 

cm579_delbana_003.jpg

 

md202_delbana_004.jpg

 

ry898_delbana_005.jpg

 

ha225_delbana_006.jpg

 

pa694_delbana_007.jpg

 

be854_delbana_008.jpg

 

il138_delbana_009.jpg

 

nw936_delbana_001.jpg

 

ac646_delbana_002.jpg

 

ze359_delbana_010.jpg

 

li794_delbana_011.jpg

 

fp444_delbana_012.jpg

 

 

bk560_delbana_014.jpg

 

zr426_delbana_015.jpg

 

 

post-75614-0-35409800-1417020969.jpg

 

Z powodu kiepskiego światła kolorystyka trochę siadła. Ale coś tam widać.

Najbardziej naturalne kolory są na ostatnim zdjęciu, przy oświetleniu naturalnym.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo      loituma     fotki super muszę się tak taż naumieć :P  pstrykać
Fakt teraz widać jak na dłoni że tylko napis był robiony , widocznie ktoś zmył i potem naprawił swój błąd , choć jeszcze nurtowało mnie Made bo też jakieś  takie :wacko: .
Mechanizm troszku do czyszczenia ale widać że za dużo razy nie był brany :D  albo ktoś naprawdę z sercem i fachową ręką odkręcał tiret .
Wymienić tylko koronkę i heja :P  Super Delbana .
Szkoda że odpuściłem , no ale cóż wszystkiego nie można mieć . :P :P
Zapewne koledzy z większą wiedzą i doświadczeniem też się wypowiedzą na ten temat .
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irytująca ta delbana. O! i tyle w temacie...
przepraszam: intrygująca ta delbana...
tzn. wzbudzająca żądzę jej posiadania - a to doprowadza do irytacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co irytować, trzeba szukać i cieszyć się pięknymi zdobyczami. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żądza dobrze ukierunkowana może być przyjemna i przynieść pożądane konsekwencje. :D

A zegareczek, rzeczywiście jest piękny (choć to oczywiście jest kwestią gustu) i ma u mnie dożywocie... :)

 

A coś więcej na temat jego oryginalności lub nie napiszecie?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o nim od postu 860. Chłopaki mnie tu znają i wiedzą, że nie toleruję korygowanych egzemplarzy w kolekcji, ale taka korekta, jeśli nie ukrywa się stanu faktycznego i jeśli jest poprawnie wykonana, to nie tragedia (w końcu to nie Rolex jak zaznaczył Staszek) a gilosz na tej tarczy faktycznie jest efektowny. Nie mów jednak, że zegarek na wieki u Ciebie zostanie, bo (z autopsji) wystarczy dostrzec szansę pozyskanie modelu w lepszej kondycji i znów zaczyna się gorączka :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, coś na ten temat i w pełni się z tobą zgadzam. Wracając do tarczy z "poprawionymi" napisami, to chciałbym tylko zauważyć, że na tego typu tarczach ( ze względu na rodzaj gilosza, "duże nierówności") trudno jest poprawnie dokonać takiej renowacji. Oczywiście zawszę mam na uwadze koszt renowacji do wartość tarczy, bo przecież przy dużo droższych zegarkach takie renowacje są właściwie nie do wychwycenia, a przecież wykonywane. @loituma - o zegarku wiesz już chyba wszystko. Przyjrzyj się dokładnie mechanizmowi i spróbuj napisać swoje uwagi o nim. Zobaczysz sam, że to nie jest wcale takie trudne :D.    


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.