Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

proponuję zajrzeć ile ma jeszcze tych "przepięknych" zegarków, w takiej ilości można się pogubić czy ma białą czy czarną tarczę :-)

2 strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu osoba handlująca używanymi zegarkami. Nie mamy prawa go potępiać chyba, że kłamie w opisach. Tak samo jak ludzie handlujący książkami, ubraniami czy meblami. Jeśli opisy są prawdziwe, to winna jest tylko naiwność i łatwowierność kupujących. Nie bronię takich sprzedawców, po prostu są, bo są kupujący, którym nie chce się poczytać czy też sprawdzić. Choć świata nie zmienimy, to warto wytykać kłamstwa. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

poproszono mnie o pomoc w identyfikacji zegareczka jak dla mnie wszystko się zgadza mechanizm dekielek ok, tylko jedno co mnie trapi to dość wysoko napis atlantic i reszta. Ma ktoś coś podobnego do porównania?

 

 

Pan o jakim mowa w sumie o napisach o jakich mowa.

 

post-61538-0-11116100-1389810996_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze był odnawiany. Nie widziałem jeszcze, zeby "osmka" wchodziła prawie na dwunastkę. No chyba, że Szwajcarska precyzja to mit :D

 

Taki wniosek podrzuca także odnawiana koperta - według mnie ma bardzo zaokrąglone boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gone - zamieść zdjęcia o możliwie największym rozmiarze i najlepiej w świetle dziennym.

 

Takie Weltmeistery występowały. Generalnie nie można napisom nic zarzucić oprócz ich, można by sądzić, zbyt wysokiej lokalizacji na tarczy - osobiście jeszcze nie wiem czy fabrycznie czy mocą inwencji prywatnej. Wybacz, ale zdjęcie jest nędzne i trudno będzie o wiążące wypowiedzi.

Koperta jest oczywiście po renowacji (widoczne "wyoblenia"), ale tarcza niekoniecznie. Oczywiście możliwe, że ponownie naniesiono napisy, ale już widywałem tak umieszczony artifleks i nawet po głębokiej analizie nie można było wykluczyć zaistnieniu w fabryce takiego stanu rzeczy. Dopuszczam możliwość wystąpienia błędu na taśmie produkcyjnej, ale wpierw zdjęcia o dobrej jakości - zauważ iż użyłem liczby mnogiej. Interesujące byłyby zbliżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prośbę o pomoc z egzemplarzem, którego zdjęcie jest w załaczniku.

Zaciekawił mnie napis na dole tarczy, standardowo jest SWISS MADE, a tym zegarku T SWISS MADE T

Czy to  jest informacja o pokryciu wskazówek? http://zegarkiclub.pl/forum/topic/49904-atlantic-liczby-na-deklach-t-swiss-made-t/

 

Poza tym z jakich lat może pochodzić ten model?

 

Pozdrawiam

post-66338-0-41977600-1389871765_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gone - zamieść zdjęcia o możliwie największym rozmiarze i najlepiej w świetle dziennym.

 

Takie Weltmeistery występowały. Generalnie nie można napisom nic zarzucić oprócz ich, można by sądzić, zbyt wysokiej lokalizacji na tarczy - osobiście jeszcze nie wiem czy fabrycznie czy mocą inwencji prywatnej. Wybacz, ale zdjęcie jest nędzne i trudno będzie o wiążące wypowiedzi.

Koperta jest oczywiście po renowacji (widoczne "wyoblenia"), ale tarcza niekoniecznie. Oczywiście możliwe, że ponownie naniesiono napisy, ale już widywałem tak umieszczony artifleks i nawet po głębokiej analizie nie można było wykluczyć zaistnieniu w fabryce takiego stanu rzeczy. Dopuszczam możliwość wystąpienia błędu na taśmie produkcyjnej, ale wpierw zdjęcia o dobrej jakości - zauważ iż użyłem liczby mnogiej. Interesujące byłyby zbliżenia.

Też chciałbym zobaczyć zdjęcia w lepszej jakości, wielkości i więcej ich :) dostałem to tylko to. Ale takie wnioski jakie już tu wyszły są dla mnie wystarczające. Ale jak uda mi się zgłębić temat to dam znać i wstawię coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

witam,

poproszono mnie o pomoc w identyfikacji zegareczka jak dla mnie wszystko się zgadza mechanizm dekielek ok, tylko jedno co mnie trapi to dość wysoko napis atlantic i reszta. Ma ktoś coś podobnego do porównania?

post-61538-0-11116100-1389810996_zpsaa16

 

Mam pewne wątpliwości:

AtlanticWeltmeisterSUPERDELUXE5147-121JE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest SWISS MADE?

Ja nie widzę ale tarcza wygląda nieźle ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne wątpliwości:

AtlanticWeltmeisterSUPERDELUXE5147-121JE

Napisy nad indeksem godzinowym 6 różnią się i to jest również zastanawiające :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

W sumie to nie wiem, czy nie jest to inna tarcza. Czy moja nie jest wypukła, a tamta płaska na środku. Nie widziałem takiego Super Extra Weltmeistera, ale to o niczym nie świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie jakby napisy były naniesione ponownie i stąd te różnice w długości dolnych napisów, usytuowanie górnych (przewyższenie) i ta zadziwiająca biel tarczy. Jeżeli nie malowana, to może bardzo dokładnie wybielona chemicznie, a po wybieleniu nie tylko tła ale i napisów namalowano ponownie napisy i indeksy minutowe. Podobny przypadek rozpatrywaliśmy niedawno w Delbanach i takie mi się nasunęło skojarzenie, że i tu może być podobnie. Oczywiście to tylko przypuszczenie. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie wiadomo na jakiego sprzedawce się trafi, jeden prawdę powie a drugi nie. (oczywiście pomijając takich co nie znają historii zegareczka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tak może być.

U Wojtka w bazie jest jeden taki, SUPER EXTRA, tez nie widać SWISS MADE, dolne napisy takie jak tu, tylko górny niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No nie wiem. Możliwe, że nadruk oddzielnie jest robiony dla dołu oddzielnie dla góry?

Bo dolne oba są ułożone identycznie. A górne im powędrowały w górę.

Ale i tak dobrze, bo nie wiedziałem, że były Welmeistery SUPER EXTRA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długości dolnych i ich ułożenie trochę się różni. To musi być malowane ponownie. Górny, tak jak pisałeś powędrował za wysoko.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo, bez lepszego materiału, możemy pogadać jedynie o wrażeniach. Sina tarcza może być efektem fotografii w kiepskich warunkach. Osobiście patrząc na tę tarczę zauważam właściwy krój liter, właściwe odległości pomiędzy nimi oraz nieszczególnie jaskrawą czerwień napisu "Super Extra". Oczywiście zdanie mogę zmienić po analizie makro, ale chwilowo chciałbym, bo dotychczasowe opinie to jedynie wrażenia i życzenia, nie wyłączając mojej, aby wyższe usytuowanie napisów było efektem błędu i przepuszczenia tego faktu przez służby kontrolne. Idąc dalej, można przypuszczać, że jeśli ma się to podobnie jak do takich przypadków w filatelistyce, to egzemplarz może być nad wyraz ciekawy.

Ale to tylko wrażenia i życzenia, bo może być i tak jak zauważył to Zasadas, tylko po jakiego grzyba renowator umiejscawiałby napisy wyżej niż na większości znanych mu zapewne oryginałach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gdybam,

, ale czy spotkałeś się z tak dużym przewyższeniem(przesunięciem) w oryginalnych tarczach?

Nawet jeśli kolor tła to efekt światła i fotografii, to tarcza jest jak dla mnie zbyt idealna, żadnych przebarwień, śladów patyny, wręcz ideał czystości.

Analizując dolne napisy jednak różnią się długościami od pokazanego przez Ciebie. Obyś ty miał rację ( byłaby ciekawostka i nowe doświadczenie)

ale może renowator po prostu "spieprzył" górne napisy, a ponieważ tło wyszło nieźle, dolne napisy też, to zostawił górne w takiej formie???

Gdyby móc obejrzeć w realu, albo chociaż zdjęcia makro.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, raz się spotkałem z taki umiejscowieniem artifleksu i wrażeniem uniesienia napisów, ale nie mogę tego potwierdzić fotografią; ale nie o tym. Otóż nie neguję wcale żadnej opinii, a zwracam jedynie uwagę na jeszcze jedną możliwość, bo z tej fotografii to możemy jak z fusów wróżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby była jasność to nadmienię, iż nie sugeruję też niczyjej nieudolności, bo Gone przedstawił taką fotkę jaką dostał, ale uzmysławiajmy pytającym, że celność uzyskanych odpowiedzi zależy od jakości przedstawianego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.