Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Kalcyt, niedługo dojdziesz do tego, że można mieć więcej niż jeden zegarek. Np. GShocka do wbijania gwoździ i mechanika do używania poza robotą. Ale musisz trochę na forum posiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

xylog,  na tę chwilkę nie sądzę. Ale wyznaję zasadę, że nie ma słów "zawsze" i "nigdy", więc kto wie. Pewnie już wielu przed mną zajrzało na to forum na chwilkę i wpadło po uszy, hahaha.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym prosić o poradę. Mam do wyboru jednego z dwóch "jasnych" Atlantików Worldmasterów.

 

Numer 1

Jest na pierwszych dwóch zdjęciach. 

Około 50 zł droższy od dwójki. Ma dwie ryski na szkiełku - prawdopodobnie byłyby spolerowane przez zakupem. Poza tym cieszy oko. Niby będzie gwarancja na dwa lata od zegarmistrza. Chyba 17 kamieni? Podobno model z lat 80-ych? Nie spojrzałem czy koronka jest z "a".

 

Numer 2

Na fotce nr 3 i 4. W zestawie z bransoletą Atlantika - od razu pytanie czy gdybym się na niego zdecydował to brać z nią czy z paskiem? Bransolet nie używam, ale może z innych względów np. wartości wybrać to? Na ostatniej fotce ma już założony pasek, bo mnie drażniła bransa.

21 kamieni. Podobno lata sześćdziesiąte? Czy sekundnik jest oryginalny? Brak "a" na koronce. Byłem zapewniany, że tarcza nieodnawiana.

 

 

Kupuję głównie oczami - wygląd ok, ale chyba jakoś  lepsze wrażenie na mnie zrobiła jedynka (oprócz rys). Byłby remis ze wskazaniem na jedynkę.

 

Którego wg Was lepiej wybrać.

 

ps. przepraszam za jakość zdjęć.

post-66338-0-56844500-1390228454_thumb.jpg

post-66338-0-75192300-1390228455_thumb.jpg

post-66338-0-48780000-1390228457_thumb.jpg

post-66338-0-08340500-1390228458_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No to masz dylemat. Bo pierwszy chyba ma oryginalną koronkę. To może nie rarytas ale zawsze to oryginał.<br />Drugi za to jest na 21 kamieniowym UNITASie, który jest uważany za lepszy werk od 17 FHF.<br />Te zegarki nosić należy na pasku, bo mosieżne koperty są chromowane i bransolety niszczą chrom i koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sekunda w drugim, jest oryginał?

Jeżeli chodzi o 'silnik': ja z tego strzelać nie będę. Zegarek będzie noszony 1-2 razy w tygodniu, więc pewnie i jeden i drugi tyle popracuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie sprawa była by jasna.duszenie zegarmistrza (lekkie) niech przełoży sekundnik z 17ki i brałbym tego na UNITASie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to dwa różne zakłady ;-)

Pomóżcie, bo może jutro bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli werk nie gra roli wybrał bym tego pierwszego faktycznie koronka wygląda na oryginalną i ma taką sekundę jak trzeba więc zero kombinowania, co najwyżej potargował by te spolerowanie rys w cenie zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A nie popatrzyłem na sekundę. Faktycznie w Unitasie podmianka.<br />Jeśli to obiekt kolekcjonerski, to 17 tka jest oryginalna. Jeśli do uzytku, to unitas, ale i tak jako staruszek ma pewne ograniczenia w użytkowaniu. I jeszcze dwa zasadnicze problemy czyli sekunda i koronka. Łatwo i tanio tego nie znajdziesz. Praktycznie tylko z innego zegarka, więc trochę bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie takich zdjęć doradztwo może skończyć się katastrofą dla nabywcy, ale jeśli już to:

- po pierwsze radziłbym ostrożność i wziąć jednak na wstrzymanie

- jeśli mimo ostrzeżeń ciśnienie jest i tak nadal wysokie to brać FHF'a bo posiada [chyba]  wszystko na właściwym miejscu

- oczywiście Unitas to Unitas, ale ten egzemplarz bardzo mi podpada: zmęczona koperta, koronka z innej bajki oraz sekundnik z przypadku a przy tym wszystkim idealna tarcza, która coś najbardziej mi podpada - "W" wygląda jakby zaczynało się cokolwiek za wcześnie - tak długie napisy Worldmaster występują w podrabianych i ostatnio łatwo dostępnych tarczach do starszych Originali. Ponadto tak nie robi się zdjęć do oceny stanu - wskazówki wszystko zasłaniają. Oczywiście należy założyć, że się mylę, ale lepiej zerknąć raz jeszcze niż później narzekać na doradzających - w ostatecznym rozrachunku pamiętaj, że decyzja jest Twoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Poza koronka jest OK, nawet grot czerwony jest, nie we wszystkich tak było.

Tarcza z leeka patyną, ale rozumiem, ze taki mu sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w zegarku który zamieścił OmegaDeVille napis "worldmaster" jest drukowanymi literami? Często się to spotyka? Pytam z ciekawości, chciałem się doedukować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka godzinowa ma ucięty czubek. Powinna mieć zakończenie podobne do minutowej tylko trochę krótsze, a tutaj nie ma go prawie wcale.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum. Mam takiego atlantica i chciał bym się dowiedzieć czy to oryginał. Wymieniono tylko szkiełko 

post-68884-0-58906400-1390255223_thumb.jpg

 

post-68884-0-08126100-1390255242_thumb.jpg

 

post-68884-0-69632600-1390255255_thumb.jpg

 

W razie czego może się uda zrobić lepsze zdjęcia.

Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A gdzie ORIGINAL? <br />Koronka chyba też nie całkiem oryginalna.<br /><br />Zdjęcie tarczy kiepskie, jasne tarcze są dość trudne do zrobienia, ze względu na słoneczny szlif, u ciebie chyba go nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog ma rację - niestety malowanka

 

Trochę szkoda. Jak rozumiem mechanizm i dekielek są ok a tarcza po jakiś zabiegach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pomysłowość ludzka nie zna granic (chyba). Czy koledzy widzieli coś takiego? Chyba go kupię.

 

post-43389-0-22106500-1390510173_thumb.jpg

post-43389-0-25737700-1390510189_thumb.jpg

post-43389-0-94054600-1390510291_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Koledzy nie widzieli. Ale okaz niezwykły. Małe chińskie oczęta nie rozróżniają liter białego człowieka stąd "atlanlic" na deklu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie widzieli. Ale okaz niezwykły. Małe chińskie oczęta nie rozróżniają liter białego człowieka stąd "atlanlic" na deklu ;)

 

Podobnie z "mainsprinc"  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde drobiazgowi jestescie, zyc sie za takimi ludzmi nie da ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.