Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

tarcza

 

Czarnego takiego nie znalazłem, ale mam cos takiego:

 

atlanticWorldmasterORIGINAL5362-121JEWEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie następny do golenia . Zakup od zegarmistrza .

 

Szkiełko wymieniane było przy mnie ( trochę wysokie   :(

Moje obawy to :

werk lekko gliszowany ponoć takie były .

dekiel 

Proszę o ocenę .( prosto z mostu )   :)

 

zw5k.jpg

 

el9e.jpg

 

f9q6.jpg

 

o5ye.jpg

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Dekli przezroczystych nie było wtedy :)

Tarcza jakaś dziwna, bez słoneczka. Ale za to ma AAA w linii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza ma słoneczko tylko zdjęć nie potrafie robić :( Co masz na myśli AAA w lini ? To żle czy dobrze ? Dopiero zagłębiam sie w temacie Worldmasterów , za to na radziecich znam sie o wiele lepiej . Ma kilka atlanticów ale do tego mam obawy ze względu werk gliszowany  

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A w pokażmy swoje Worldmastery była cała dyskusja czy lewa noga litery A w 3 kolejnych opisach na tarczy powinny być w jedej linii czy nie.

A werkiem nie przejmuj się, jest OK. Jeśli koperta jest mosiężna i w dobrym stanie to masz fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To nawet tu była ta dyskusja, na porzednich stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest mosiężna bo posiada leciutkie przetarcie na krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek, a nogami A się nie przejmuj bo ta dyskusja mogłaby nie mieć końca (zresztą białych nie dotyczy)  i cieszę się, że chwilowo uległa wygaszeniu. Ostatnio wpadłem w paranoję i wszędzie widzę czarne malowanki, może czas nabrać wody w usta w ich kwestii jak Xylog....., ale ja nie mam chyba tak silnej woli :D .

Werk ok. Sam mam Originala z jasną tarczą i takim giloszem na werku. Koperta i koronka również ok. Na uwagę zasługuje również plastikowy pierścień dociskowy, który występuje u Ciebie nienaruszony - często mają pęknięcie przy koronce, mój ma :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się dać zdjęcie o dużej rozdziejczości tylko boję się co na to moderator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostało już napisane, Gratuluję zegarka w bardzo dobrym oryginalnym stanie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Chciałbym, żebyście spojrzeli na te 3 SUPEREXTRA

 

AtlanticWORLDMASTERSUPEREXTRA5401-321JEW
AtlanticWORLDMASTERSUPEREXTRA5083-321JEW
AtlanticWORLDMASTERSUPEREXTRA5084-321JEW
 

Konkretnie chodzi mi o sekundniki.

Są tu dwa rodzaje tarcz, różniące się m.in. usytuowaniem kropek lumy. na zewnątrz i wewnątrz indeksów godzinowych.

 

Może się mylę, ale wydaje mi się, że te z lumą wewnątrz nie miały grota na sekundniku, jest po prostu inny. Tak jak na środkowym zdjęciu.

 

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki z lumą i ma czerwony grot. Znaczy miał - mistrz mu obciął aby lepiej chodził nie zawadzając szybki........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wszystkie są z lumą, jedne wewnątrz indeksów, inne na zewnątrz.

A twój jest jaki? Też SUPEREXTRA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xylog

 

To bardzo prawdopodobne, iż z lumą w środku nie miały jak mówisz grota. Jedynym potwierdzeniem tego może być taki sam egzemplarz ( z lumą w środku) i z sekundnikiem bez grota. Pomijając oczywiście takie którym ten czerwony "grzebień" po prostu urwano, co by  nie obcierał o szkiełko. ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieodmiennie zdumiewa mnie fakt, iż firma mając generalnie dopracowaną formę wzornictwa sekundników nagle, w podobnym czasie i do modelowo tych samych zegarków montuje tak odmiennego typu wskazówki (gdy sekundnik był niemal znakiem rozpoznawczym). Wiedząc jednakże, iż tak właśnie było zastanawia mnie z kolei, widząc sekundnik bez grota, czy powinien mieć przeciwwagę o ostrym zakończeniu czy tępym. Nie jest to próba odpowiedzi na Twój dylemat, bo tej nie znam, a jedynie ogólny wyraz moich, bo czy Oni w tym Atlantic'u wówczas nie mogli przewidzieć jakie my dziś z tym problemy będziemy mieli  :D  :lol:  :D  :lol: ?  Może pomocnym byłoby porównanie odcieni wszystkich wskazówek i stopnia ich ewentualnego zabrudzenia. Choć patrząc na stan zegarka można pokusić się o wysoce prawdopodobną opinię, iż wszystko co w nim widzimy dziś, było tam od początku. Lecz jedynie nadzieją a nie wiedzą w tym przypadku się podpieram, a nie o to Pytałeś i chyba poczekamy aż ktoś takiego zaprezentuje - a najlepiej dwa lub trzy.

 

A ten fachman co ucina groty to chyba na szyldzie ma Wandalomistrz a nie Zegarmistrz?!?! Gdyby coś takiego w moim zegarku zrobił to bym chyba jemu dla wyrównania strat też coś uciął :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj kupiłem taki zegareczek. Jak oceniacie jego stan ? zastanawiam sie jaki był oryginalny do niego pasek ;> bransoleta? czerwony ? czarny ? 

Czy ten werk jest oryginalny- pytam bo nie ma na nim napisu atlantic :) 

post-65207-0-62918100-1380776841_thumb.jpg

post-65207-0-60386700-1380776845_thumb.jpg

post-65207-0-25185800-1380776852_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żebyście spojrzeli na te 3 SUPEREXTRA

 

AtlanticWORLDMASTERSUPEREXTRA5401-321JEW

AtlanticWORLDMASTERSUPEREXTRA5083-321JEW

AtlanticWORLDMASTERSUPEREXTRA5084-321JEW

 

Konkretnie chodzi mi o sekundniki.

Są tu dwa rodzaje tarcz, różniące się m.in. usytuowaniem kropek lumy. na zewnątrz i wewnątrz indeksów godzinowych.

 

Może się mylę, ale wydaje mi się, że te z lumą wewnątrz nie miały grota na sekundniku, jest po prostu inny. Tak jak na środkowym zdjęciu.

 

Co wy na to?

Mam identyczny jak na twoim 1 zdjęciu i sekundnik jest identyczny , z czerwonym grotem


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to chyba wszyscy będziemy zgodni, że sekundnik jest właściwy. Umieszczenie w tym drugim lumy po wewnętrznej stronie indeksów sugeruje, iż chciano zaznaczyć jego odmienność i być może kolejnym krokiem było zastosowanie również innego sekundnika. W Extra spotykamy również umieszczenie lumy po wewnętrznej stronie indeksów, ale tam wraz z lumą przeniesiono również podziałkę sekundową i zastosowano wówczas krótki sekundnik (notabene z grotem i przeciwwagą w kształcie fasolki). Tutaj podziałka sekundowa pozostała na brzegu tarczy wobec czego długość sekundnika jest właściwa - pytanie jednak pozostaje - czy z grotem (i może z jaką przeciwwagą).

 

Emikras - zegarek trochę umęczony, ale kompletny. Mechanizm właściwy. Zazwyczaj spotyka się je z incabloc, ale u Ciebie na deklu jest shockprotected, czyli wszystko gra. Stosowano do nich często bransolety, ale nie było to najszczęśliwsze dla mosiężnych kopert. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami na znienawidzony przez niektórych temat oryginalności Originali. Niestety moim zdaniem nie uda się tematu zamieść pod dywan lub zamknąć w szafie, chyba że zrezygnuje się z zakupów Originali. Tu odnoszę się do małego wycinku jakim jest analiza indeksu.

Otóż problem dotyczy głównie kłopotów z czarnymi tarczami. Często oglądając Originale słyszę lub sam używam określenia "wchodzenia farby na indeks" co jednocześnie dyskwalifikuje zegarek przylepiając mu łatkę "malowanki". Dochodzę jednak do wniosku, i tu sam również biję się w pierś, iż możliwe, że często niesłusznie i pochopnie.

W tym miejscu postawię pytania -

Mówiąc, iż "farba włazi na indeksy", czego się spodziewamy i jak powinien wyglądać zatem indeks tarczy nie poddanej restauracji?

I drugie pytanie, czy widział ktoś indeksy o krawędziach w jakiejś neutralnej barwie materii indeksu a nie w kolorze powłoki tarczy?

 

Rozpocząłem zatem oględziny różnych tarcz. Używałem lup i urządzenia o wysokim 60x powiększeniu. Niestety nie mam technologicznych możliwości zamieszczenia fotografii w tak dużym powiększeniu, ale to nie jest konieczne, gdyż przedstawia raczej różnice w strukturze i wysoce uszczegóławia moment połączeń różnych powłok.  Do prezentacji wybrałem kilka tarcz reprezentatywnych wykonując, co prawda wysoce amatorskie, fotografie makro.

 

Sądzę, że wszystkie problemy rozpoczynają się od nierozdzielnego traktowania technologii wytwarzana powłok tarcz jasnych i czarnych. Oglądając zegarek z jasną tarczą "gołym okiem"  można by sądzić, iż krawędź jest neutralna, w kolorze materii z której powstał indeks. Jednak w powiększeniu sytuacja wygląda całkiem inaczej. Otóż farba z powłoki znajduje się na krawędzi. Oczywiście technologia nanoszenia powłoki jest inna niż w czarnych co tu daje efekt doskonałego odcięcia się płaszczyzny tarczy od krawędzi indeksu, jednak powoduje to również, iż tak zdecydowanego odcięcia poszukuje się na tarczach czarnych wykonanych w innej technice.

Zauważyć można jeszcze jeden szczegół. Krawędź indeksu nie opada na płaszczyznę tarczy pod kątem prostym a "ukośnie" tworząc raczej z płaszczyzną kąt rozwarty. Jeśli założyć, iż obowiązywał jeden wzór tarcz i indeksów dla tarcz jasnych i czarnych, może to wyjaśniać dlaczego można sądzić, że często dochodzi do oceny czarnej powłoki jako powtórnie naniesionej. Wrażenie to dotyczy tarcz czarnych z racji zastosowania innej technologii krycia płaszczyzny - farby, której gęstość i występujące napięcie powierzchniowe powodowało zatarcie się wyraźnego odcięcia na łączeniu ścianki krawędzi i płaszczyzny tarczy.

Zatem ocena tarcz czarnych, a w szczególności na podstawie fotografii, może być obciążona błędnym przyjęciem, jako podstawowego kryterium, wyraźnego odcięcia krawędzi indeksu od płaszczyzny tarczy. Oczywiście nie sposób niestety pominąć niedostatków technologicznych wykonywanych zdjęć czarnym tarczom, na których refleksy świetlne powodują wrażenie braku tegoż odcięcia i złudzenie zalania indeksu. 

 

wpierw tarcza jasna

 

post-53152-0-74731500-1381691470_thumb.jpg

 

post-53152-0-94307200-1381691480_thumb.jpg

 

post-53152-0-67195800-1381691488_thumb.jpg

 

post-53152-0-86222600-1381691495_thumb.jpg

 

post-53152-0-22464800-1381691503_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tarcza czarna z indeksami aplikowanymi.  "Gołym okiem" tego nie widać, ale powiększenie pozwala zauważyć utleniającą się powłokę indeksu, co w moim odczuciu również daje podstawy sądzić, że jest to tarcza oryginalna.

 

post-53152-0-38328700-1381692320_thumb.jpg

 

post-53152-0-07176600-1381692328_thumb.jpg

 

post-53152-0-62218900-1381692337_thumb.jpg

 

post-53152-0-67603900-1381692345_thumb.jpg

 

post-53152-0-85125300-1381692354_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy fotografii czarnej tarczy z indeksami tłoczonymi

 

post-53152-0-56174200-1381692626_thumb.jpg

 

post-53152-0-71787800-1381692632_thumb.jpg

 

post-53152-0-43821800-1381692639_thumb.jpg

 

Niestety z braku tarcz po renowacji nie zamieściłem materiału porównawczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.