Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

:D ten allalic jest jak bumerang. Ciekawe ile razy jeszcze wroci na to forum ? ;)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamachowy, czy dobrze zrozumiałem - jesteś szczęśliwym nabywcą? Jeśli tak to się nie przejmuj - wszyscy zaliczają wtopy - nieliczni się przyznają.

 

Może by założyć fundację aby go zutylizować? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będę już licytował na kacu,bo widzę że jajca są niezłe,Z oddechem wczorajszego dnia i mgłą w oczach można sobie pięknie strzelić w kolano.Przecież po takim chwaście trzeba znowu chlać tylko że więcej.

 

Pozdro :D

 

Jesteś szczęśliwym nabywcą? Nie płać po prostu - powód nieoryginalności jest w zupełnosci wystarczający, a trzmiel może sobie buczeć do woli ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączę się z tym co mówi chronofil - jeśli oczywiście jeszcze nie zapłaciłeś - zresztą All już raz potencjalnemu nabywcy tej perełki przyznało rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie moje Atlantic są ok :)

Ale do licytacji piwko tylko na smaczek.

Bo wiecie może być inna literka,a może być inny znaczek.

Co prawda mi to po jednym piwku wzrok sie wyostrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dostaliśmy taki oto zegarek, podobno po pradziadku. Ze względu na wartość sentymentalną oczywiście nie ma znaczenia, czy jest oryginalny czy nie, ale ciekawość jest... :) Bylibyśmy wdzięczni za pomoc!

 

post-62016-0-64968700-1367608679_thumb.jpgpost-62016-0-48010400-1367608680_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda ok. Oczywiście drobne poprawki wskazane.

Przydałby się widok werku - tam powinien być 17-kamieniowy bidynator Felsy, jeśli się nie mylę


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duamatic Champion - jeden z moich ulubionych Atlantic'ów. Oczywiście brakuje wglądu w serce, ale jak nadmienił chronofil, należy spodziewać się Bidynatora - werku przyjemnego dla oka i z historią. Stan zegarka przyzwoity, choć trudno o pewność bo fotografie nieostre i prześwietlone. Zastanawia mocno odwiedziona koronka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duAMATIC w całkiem fajnym stanie, według mnie w pełni oryginalny JESLI CHODZI O TARCZE, WSKAZÓWKI, KORONKĘ I KOPERTE


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Mało, że sentymentalna pamiątka po pradziadku, to jeszcze w oryginalnym stanie, super pamiątka rodzinna, tylko pozazdrościć. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra, bardzo dziękuję! Przyznam, że się nie spodziewałam... :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... ?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm.


Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie do znawców tematu. Czy wszystkie modele Atlantica Worldmastera model na 17 kamieniach-SPECJAL miały wskazówkę sekundową zakończoną czerwonym grotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich pozytywnie nakręconych ;)

Proszę o rzut eksperckim okiem na poniższy egzemplarz. Brak mu wałka naciągu stąd moje kolejne pytanie czy jest to łatwo dostępna częśc, ewentualny koszt byłby mile widziany.

Jak na moje lamerskie oko werk wyglada ok, tarcza chyba też. Moje sądy opieram jedynie na wcześniejszych postach z tego wątku, wiec sięgam do źródła jego wiedzy, czyli do Waszego doświadczenia. Pozdrawiam!

Edytowane przez macrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U starszych zegarmistrzów można coś takiego dostać. Na ALLedrogo widziałem kiedyś za 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wałek powinienes dostać bez problemu, to eta 1113. Z koronka pewnie większy problem, nawet nie wiem czy w takich były te z "A". Ale jakiegos grzybka z lat 50/60 powinieneś dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę po bandzie z pytaniem o oryginalność "zegarka"gdyż pytanie dotyczy tylko koperty. Odwiedziłem dzisiaj mojego zegarmistrza by kupić sprężynę do atlantica i przy okazji szperania w pudełku po butach :)pełnym różnych werków znalazłem w torebce foliowej kopertę dekiel i tarczę. O ile tarcza jest od Atlantica model z lat pięćdziesiątych, dekiel sygnowany (choć trochę zapolerowany) napisem Atlantic Worldmaster to wątpliwość dotyczy w zasadzie tylko koperty. Jeżeli któryś z kolegów mógłby dokonać oceny tej koperty. Na zdjęciu znalezionym w necie z prezentowaną tarczą występuje inna koperta, ale w innych modelach widziałem bardzo zbliżone.

post-57210-0-44441900-1368908487_thumb.jpg

post-57210-0-70669000-1368908489_thumb.jpg

post-57210-0-66749200-1368908491_thumb.jpg

post-57210-0-39134700-1368908493_thumb.jpg

post-57210-0-02286500-1368908495_thumb.jpg

post-57210-0-18008800-1368908498_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zdjęcia tarczy i dekielka.

Zdjęcie chyba podobnej tarczy z netu.

post-57210-0-40531400-1368908562_thumb.jpg

post-57210-0-76612400-1368908568_thumb.jpg

post-57210-0-88331800-1368908574_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta - W moim odczuciu koperta jest z lat 50-tych w której znajdowała się tarcza z logo z wielkim pisanym A oraz prawdopodobnie Felsa,werk z shockproof, jeśli dekiel jest od tej koperty. Przed zmianą na logo z małym a w ostatnich partiach zaczęły funkcjonować werki sygnowane nowym logo przy zastosowaniu jeszcze tarcz ze starym logo, ale czy bywało odwrotnie?- nie spotkałem się

 

Dekiel - logo w tej formie bardzo często ulegało przetarciu, w porównaniu do reszty napisów zastosowano pewnie płytszy grawer

 

Tarcza - raczej z lat 60-tych ; w tej z netu - jest po renowacji i nie jestem przekonany czy napis Original jest tu właściwy. U wkutera w bazie też taki się pojawia, ale też jest po renowacji i śmiem wątpić czy rzetelnie przeprowadzonej. Te z prążkami kojarzę raczej jako Super De Luxe.

 

Jeśli się mylę - prostujcie

 

Przykład tarcz w stanie nierestaurowanym (z bazy wkutera)

 

post-53152-0-67307500-1368948113.jpg

post-53152-0-97805000-1368948119_thumb.jpg

 

Ogólnie - znalezisko z potencjałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już trochę więcej wiem, też przypuszczałem, że do pudełka zegarmistrz wrzucał wszystko co mu pozostało po naprawach. Potwierdzeniem tego była bardzo ładna tarcza "warszawska" którą dostałem w gratisie :). Z pewnością się przydadzą i tarcze i koperta ( zapomniałem o wskazówkach ale chyba z lat 80) może znajdę jakiś werk i złożę coś, może pójdą na wymianę za części do Delban :( . Dzięki za informacje.

post-57210-0-24543700-1368984447_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.