Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
jazzband

Zegarki astronautów

Recommended Posts

Linki u mnie nie działają :!: błąd serwera lub zły adres.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

NASA zastrzega sobie jakie zegarki musza nosic astronauci podczas startu i lądowania(mozna wybrac z Casio Timexa i dwóch Omeg), oraz podczas EVA czyli prac poza statkiem (w tym przypadku jako jedyny moze byc noszony Speedmaster Pro). W innych przypadkach mozliwa jest pełna dowolność.

... podczas startu i lądowania(mozna wybrac z Casio Timexa i dwóch Omeg)...

X-33 :?:

Tak drugą Omegą jest X-33 (ponoc od przyszlego sezonu juz niedostepna dla "normalnych" klientów). Rosjanie mają Fortisy ale jak jest z koniecznościa ich zakładania przez kosmonautów nie wiem

Ciekawi mnie jak jest z automatami przecież przy braku ciążenia wahnik niezbyt często się porusza jeśli w ogóle się przesunie. Czy wspomniane Omesie trzeba nakręcać ręcznie :?:

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Cześć,

Wahnik porusza się w kosmosie równie dobrze, jak na ziemi, ponieważ tu działa bezwładność, więc automat nakręca się przez sam fakt poruszania się i zatrzymywania ręki.

A co do wspomnianych Omeg, to speedy pro jest nakręcany ręcznie, a X-33 to kwarc.

Pozdrawiam

Guest Stanisław Czerny

Ciekawe jakie zegarki mieli Gagarin i Hermaszewski :?:

Gagarin miał Szturmańskie na zmodyfikowanym Poljocie 3133.

Ha! Pierwsza fotka i od razu moja była miłość :) Casio Protrek PRG-40.

Byłem o mały, malutki włos od zakupu, ale niestety sprzedawca mnie wnerwił i dałem sobie spokój :roll:

pozdrawiam,

Peacemaker.

Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Guest Lusina

A czy ktoś wie, jaki zegarek miała Walentyna Tierieszkowa?

Guest shakal

a pan czechosłowak to miał sobie takie cacuszko (1983) ...bardzo mi się podoba nawiasem mówiąc (Ołszyn oczywiście...nie czechosłowak):

post-0-0-81236400-1330638413.jpg

natomiast pan japoński dziennikarz odstawił prywatnego Citizena i założył coś bardziej politycznie poprawnego:

post-0-0-51775100-1330638415.jpg

..o i takie modele jeszcze chłopaki mieli:

post-0-0-21341500-1330638417.jpg

Oczywiście nie obeszło się bez zegarkowego faux pax :) :

viktorafanasyevxt7.jpg

Natomiast co tam politycznie poprawnego miał nasz pan (wtedy chyba major)...pozostaje zagadką.Ale można pana generała czasami na czacie spotkać i wypytać osobiście :wink:

post-0-0-86281300-1330638419.jpg

Gagarin miał Szturmańskie na zmodyfikowanym Poljocie 3133.

To nie był żaden 3133. To był Szturmański ze stop - sekundą. - (fotka powyżej w poście shakala) taki mechanizm miały też Sportiwnyje.

3133 to chronograf, a poza tym wtedy go jeszcze nie produkowali.

CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Piękne zabawki tu pokazujecie ...

Coś mnie jednak w tym wszystkim szokuje ... rakiety, mózgi elektronowe, kosmos ... a pan kosmonauta z mechanicznym zegareczkiem. W tamtych czasach to powiedzmy jeszcze ujdzie ale dzisiaj ?

:shock:

Edit mój typ to "Szturmowiec" Japończyka, albo Poljocik Władimira Komarowa. Wiem co miał na drugiej ręce ... GMT ;-)

Hermaszewski - obstawiam tą Unitrę, nawet srebrne logo da się wypatrzeć.

Guest shakal

Taaak...całkiem, całkiem klimatyczne te sikory.

Nie ukrywam, że z biegiem lat inaczej zaczynam postrzegać te (ruskie/rosyjskie)zegarki...ale i zegarki wogóle niezależnie od kraju pochodzenia.

Gdzieś na dalszy plan schodzą prestiże, ceny, limitowane edycje, czy komplikacje, ect....ale główną rolę zaczyna odgrywać właśnie ta przyjacielsko-służalcza ich rola...gdzieś na tle wielkich osiągnięć, przygód, aż po granicę niemożliwości.Ot anonimowy żołnierz w okopie, samotny żeglarz, człowiek w kosmosie...alpinista ect, ect. Tylko on w samotności ze swoimi myślami a często i dramatem...i zegarek.Coś co tyka..znaczy żyje..tym samym..tą samą przygodą.Czasami to wróg..czasami zbawca.Ale na dobre i na złe.

Chyba się starzeję :wink: ale na tym tle zegarki z tego tematu fascynują mnie...bardzo :lol:

I chyba macie Panowie rację...ten sikor pana generała z dużą dozą prawdopodobieństwa to Unitra Warel.

pozdr,

Piękne zabawki tu pokazujecie ...

Coś mnie jednak w tym wszystkim szokuje ... rakiety, mózgi elektronowe, kosmos ... a pan kosmonauta z mechanicznym zegareczkiem. W tamtych czasach to powiedzmy jeszcze ujdzie ale dzisiaj ?

:shock:

Dlatego Amerykanie dają do wyboru poza mechanicznym Speedmasterem równiez Casio G-Shock, Timexa Ironmana oraz X-33

32915000.gif

ta Omega to jakiś koszmar designera czy co? fatalna jest. A poza tym do takich misji to mi bardziej pasuje jakiś wypasiony G-Shock albo Protrek.

Oglądałem wczoraj taki filmik - Jaskinia czy coś. Cała banda miała fajne sikory. Coś jak Protreki - wielkie, całe czarne. :lol:

pzdr,

Peacemaker.

Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's