Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Frytejro

Orient blue mako pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

A z jakiej dystrybucji Wasze zegarmajstry mają te Orienty? Import własny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem na moim Orange Mako sa takie oznaczenia

 

Cyferblat: JAPAN TH EM65-A00 T

Dekiel: KY EM65-C0 CA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej dystrybucji Wasze zegarmajstry mają te Orienty? Import własny?

 

Moj miał wczesniej z ZIBI? dobrze pamietam? cos na Z.. a teraz to z tego co widze POLJOT-EURO z wawy.


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne, że biorąc z oficjalnej dystrybucji na półkach wystawiają ceny niezgodne z cenami dystrybutora. Znaczy dla nas - klientów to spoko :D

A Ray'a blue masz tam? Może też jakaś fajna cena?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj mako mial cene z czasow zibi - lezał sobie i czekał na mnie na wystawce 3 lata...odkad go zobaczyłem..wiec kto napewno był tam dłużej :P sam zegarmistrz mowił mi ze cena jest jeszcze stara z czasow pierwszego dystrybutora... u mnie w miescie najlepiej sprzedają się zegarki w cenach ok 50 pln :D, za cene ponad 300 pln ludzie kupuja bakteryjki typu armanii..

 

Ray`a nie ma, on ma po 1 sztuce wybranego przez siebie modelu i tyle. Siedzą ładnie w gablotce i czekają.. wszystkie inne jakich nie ma sciąga na zamówienie tylko trzeba mu podać numer. Z ciekawych automatów na szybko to widziałem nową patelnię, 24H i klasyczny złocony jak np ruskie Poljoty.

 

A wracając do cen... nawet w poljot euro kupujac bezposrednio (jak kupowałem VE) sa w stanie zjechac z ceny nawet ponad 100pln. Przy mako gadka była taka: cena wyjsciowa 499, gosc sprawdzil ile go ten zegarek u zibiego kosztował, dodał swój zarobek i wyliczyl mi cenę. Po czym zaznaczył ze teraz ceny są wyższe. Jeszcze zanim go odebrałem to zeszło dzień bo sie okazało ze chlopaki ze wschodu zostawili na wewnętrznej stronie szybki odcisk dłoni :D.

 

Ceny napewno sa zalezne od lokalizacji.. przykladowo smarowanie automatycznego ruska to 60 pln, a zwyklego mechanika 40 pln.. i jest to prawdziwe smarowanie z rozbiórką i 6msiesięczną gwarancją..(chociaz jest tez serwis casio i atlantica co za tego samego ruska mechanika chcial 90pln...)


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy.

 

Czy Blue Mako i Blue Ray mają taki sam kolor tarczy?

Bo przyznam, że na żywo tarcza Blue Mako mocno traci - jakaś taka pół-błyszcząca, daleka od koloru bezela, co IMO psuje cały efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Blue Mako - ale jako szczęśliwy posiadacz Blue Ray mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć że kolor tarczy (przynajmniej w moim egzemplarzu) bardzo zbliżony (żeby nie powiedzieć że identyczna) do koloru bezela, a o samej tarczy można powiedzieć wiele ale na pewno nie że jest pół-błyszcząca. Jasne że wiele zależy od oświetlenia i konta patrzenia na zegarek, jednak ciężko jest dostrzec różnicę koloru między bezelem a tarczą.

 

Dzisiaj wrzuciłem kilka zdjęć - choć specem od aparatu nie jestem, możesz rzucić okiem... na kilku widać jak zachowuje się tarcza pod wpływem światła

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/87221-orient-ray-na-sucho/

 

 

edit:

 

Tak na szybko, w pełnym słońcu i bez starania:

post-54087-0-74008500-1374853253_thumb.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bo to mój pierwszy post :)

 

Wczoraj porównywałem w Krakowie niebieskie Mako i niebieskiego Ray'a. Tarcza w Mako ma bardziej nasyconą barwę, żeby nie powiedzieć "bardziej jarmarczną". Ray jest ciemnogranatowy, stonowany (lekko wpadający w szary) i tak jak pisał Daito, tarcza i bezel jest w identycznym odcieniu. Gdyby nie cena (810 zł za Raya i  760 za Mako) to pewnie już bym się chwalił nowym Ray'em, a tak czekam na przesyłkę z orientuhren  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak w Mako, ale w Rayu jest szlif słoneczkowy, więc - jak już Kolega napisał - mieni się w zależności od światła. Ale kolor jest na prawdę ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.