Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Koszyki koszykami , ale bardziej dyskusyjne są  te " strażackie" pedałki moim zdaniem , sorry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden stary koszyk możesz mi wysłać, przyda się. :P Stawiam piwo jak będziesz kiedyś w Gdańsku na jakimś spotkaniu. :)

 

Mam jeszcze dwa pytania do speców.

1. Ile minimum trzeba wydać na szosę na karbonowej ramie, z w miarę przyzwoitym osprzętem?

2. Czytałem, że górskie pedały SPD nie są za dobre na szosę. Faktycznie tak jest? Nie za bardzo widzi mi się kupować drugą parę butów specjalnie do szosy...

 

1 - wydaje mi się że jakieś 6 - 7k by się przydało zakładając nowy rower. 

2 - różnica polega na przeniesieniu mocy - szosowe pedały mają większą powierzchnię styku bloku z pedałem i buty szosowe maja sztywną podeszwę żeby maksimum mocy przekładało się na pedał - przez ich konstrukcje nie nadają się specjalnie do chodzenia w przeciwieństwie do górskich. 

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k * a, nie mogę już tego czytać, rower służy do jeżdżenia czy do szpanowania kolorami.

jeszcze wiatraczek i kulki na szprychy,

 

zapnij sobie lepiej tylną piastę dźwignią do góry bo jak się wy***iesz to przyszlifujesz hakami o asfalt... no i zjebanie to wygląda  :D  :D  :D

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się.

Michał lubi mieć ładne nie tylko zegarki.

 

Mi się akurat jego rower podoba, chociaż pedały i koszyki dałbym czarne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi także bardzo podoba się rower Michała. Świetny jest i ładny. To ważne moim zdaniem gdyż "ładność" zachęca do częstego wsiadania na rower ;)

Nie pasuje totalnie do mojego typu "kolarzówki" ale jakoś nie mam zamiaru go krytykować. Spokojniej panowie. To przecież typowo wygodna szosa, nie ścigant wyczynowy.

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te są plastikowe, a ja czekam na karbonowe ;) Pomysł Coca Coli podpatrzyłem w innym rowerze - chłopak sobie zachwalał, że mają ładną matową czerń i góre krwisto czerwoną, więc stwierdziłem, że idealnie się nadadzą do mojego rowerka, no i rzeczywiście :)

 

y3e9anum.jpg

 

Jeszcze te koła FFWD w czarnym macie o których rozmawialiśmy i będzie przepysznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Burns , ten rower jescze nie służy do jeżdzenia przecież . Jest na etaoie przystrajania dopiero .

Stąd dyskusja o kolorach głównie , a nie np. o bólu d..y po przejechaniu po raz pierwszy, powiedzmy 120 km .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, nie denerwuj się tak, takie nerwy przed spaniem to nic dobrego :D

 

LMed, masz racje, jak tylko dojdą buty, to się zacznie jazda na poważnie, a póki co, to się bawie w "przystrajanie" :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego też dbam o twoje zdrowie - wajcha piasty między tylny trójkąt  :P  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by w nim wyglądało jakieś fajne siodełko carbonowe typu slr carbonio lub innego typu ja mam u siebie s-works toupe carbon w rowerze mtb i każdy znajomy jeżdżący na szosie chce mi je podprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 - różnica polega na przeniesieniu mocy - szosowe pedały mają większą powierzchnię styku bloku z pedałem i buty szosowe maja sztywną podeszwę żeby maksimum mocy przekładało się na pedał - przez ich konstrukcje nie nadają się specjalnie do chodzenia w przeciwieństwie do górskich. 

 

Buty akurat mam z plastikową, sztywną podeszwą. Czy takie coś ma sens? Zastanawiam się czy but ma w ogóle kontakt z tą platformą- http://bike.shimano.com/publish/content/global_cycle/en/us/index/products/pedals/mountain/product.-code-PD-A530.-type-.pd_mountain.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Burns , ten rower jescze nie służy do jeżdzenia przecież . Jest na etaoie przystrajania dopiero .

Stąd dyskusja o kolorach głównie , a nie np. o bólu d..y po przejechaniu po raz pierwszy, powiedzmy 120 km .

Michał ma maść na ból d*py (szwajcarską) - sam mi kiedyś proponował, teraz i jemu może się przyda  :D  :lol:

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty akurat mam z plastikową, sztywną podeszwą. Czy takie coś ma sens? Zastanawiam się czy but ma w ogóle kontakt z tą platformą- http://bike.shimano.com/publish/content/global_cycle/en/us/index/products/pedals/mountain/product.-code-PD-A530.-type-.pd_mountain.html

but nie ma kontaktu z platformą poza miejscem wpięcia - czytaj bardzo mały punkt styku, stąd tak ważna jest sztywność podeszwy bo to ona odwala całą robotę.

a pedał masz taki duży bo jedna strona przeznaczona jest do butów spd a druga do zwykłych, gdy np jedziesz tylko po bułki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by w nim wyglądało jakieś fajne siodełko carbonowe typu slr carbonio lub innego typu ja mam u siebie s-works toupe carbon w rowerze mtb i każdy znajomy jeżdżący na szosie chce mi je podprowadzić.

Jacek, siodełko też pewnie będę wymieniał, wszystko to kwestia niedalekiej przyszłości :) Przeglądne sobie te siodełka slr.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wyzszy model, to inny model ;) Burns dobrze napisał

w tych ktore teraz wkleiles na drugiej stronie nie bedzie niczego cytujac klasyka ;)

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A520 vs A600 - ta sama seria, wyższy model. Ten pierwszy ma wyraźną platformę umożliwiającą jazdę bez wpinania. Drugi nie, ale platforma jest. Coś to daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A520 vs A600 - ta sama seria, wyższy model. Ten pierwszy ma wyraźną platformę umożliwiającą jazdę bez wpinania. Drugi nie, ale platforma jest. Coś to daje?

Trochę się zakręciłeś ;)  A 520 i A600 to owszem ;) Te pedały nie mają platform.

Ale Ty wkleiłes poprzednio A530 a to juz inna bajeczka. Te mają platforme o której pisął Burns.

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie źle wkleiłem. Generalnie nie interesuje mnie platforma dla "zwykłych" butów, tylko sens tej platformy dla butów SPD. Na forum manii lekkości znalazłem, że to pic na wodę i nic nie daje. :P Miałeś doświadczenie z tego typu pedałami vs zwykłe SPD bez platformy typu M540?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zamówiłem, czekam na maila, ale jestem blisko kupna tych :

 

http://www.ffwdwheels.com/products/wheels/road-tubular/f6r-ltd/

 

W międzyczasie szukam alternatyw, tak więc dzięki - zobacze sobie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie źle wkleiłem. Generalnie nie interesuje mnie platforma dla "zwykłych" butów, tylko sens tej platformy dla butów SPD. Na forum manii lekkości znalazłem, że to pic na wodę i nic nie daje. :P Miałeś doświadczenie z tego typu pedałami vs zwykłe SPD bez platformy typu M540?

W takim razie też uważam że to pic na wodę ;) Jak ktoś ma inne zdanie to chetnie sie czegos nowego dowiem.

To natomiast ma juz sens:

http://www.butyspd.pl/pedaly-spd-shimano-xt


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne zdanie, pop pierwsze platforma daje  możliwość ustawienia pedała pod wpięcie,

bo u Shimano mamy dwa punkty wpięcia a nie jak w cranks 4

po drugie w pokazanych XT trzeba by sprawdzić czy platforma nie ma przypadkiem punktu styku z podeszwą

po trzecie są spd, które mają dwustronne platformy i można w nich jeździć w zwykłych butach ( po wspomniane bułki)

 

po czwarte i najważniejsze platforma daje możliwość kontynuowania jazdy gdy but nie został jeszcze wpięty bo nie było możliwości jazdy pod górę i trzeba było pod nią wbiec, i np czeka nas ostry zjazd czy jazdę na wprost,

już pedałujemy, nabierając rozpędu i prędkości a but wpinamy w dogodnym dla siebie momencie ... zamiast celować i czekać aż się wepnie tracąc cenne ułamki sekund...

 

to są pedały MTB a nie szosowe gdzie wpinamy się przy starcie i wypinamy na mecie...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.