Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

no nie wiem czy te kolce pomogą jak pod warstwą śniegu będzie luźne runo. Po zmarzniętej ziemi może.

z ciekawości - są jakieś powody w umieszczaniu dampera wysoko jakby na przedłużeniu górnej rury a nisko nad suportem? W jednym i drugim wypadku stosuje się układy dźwigni ale czy któreś z tych zastosowań ma przewagę w jakichś konkretnych sytuacjach nad drugim? Czy to po prostu widzimisię konstruktorów i ich pomysł na budowanie roweru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a47b50061760327f4050e81cddd7bdb9.jpg

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damper wysoko mniej łapie błoto.

Generalnie umieszczenie dampera zależy od kunstrukcji ramy, żeby nie bujał podczas pedałowania, a dobrze zbierał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupilem ale mam nadzieje ze po nowym roku jak bedzie dostepny to uda sie nabyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy samo umieszczenie dampera ma wpływ na bujanie? Pewnie tak ale tutaj i tak liczy się blokowanie czy jakieś inteligentne dampery.

najczęściej widać takie ułożenie

Trek-Top-Fuel-9.9-SL-Standbilder-1-von-1

albo takie

Habit-SE-1000x567.jpg

ten z cannondale wydaje się jakby bardziej bezpośredni - nie ma przełożenia na dźwigni tak jak w treku. Damper na dźwigni ugnie się np milimetr a dla osi koła już np centymetr ruchu. Przy tym samym ugięciu dampera jak w cannondale koło wykona ruch np 5mm. Dobrze kminię?  ;) Szukając fulla do raczej rekreacyjnej jazdy, szukając poprawy stabilności na nierównościach względem hardtaila ale nie mając zamiaru latać po wielkich hopach, skałach itd wydaje mi się rozwiązanie z cannondale powinno być lepsze. Wiadomo, że dochodzi całą geometria, sam damper i jego ustawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockshox rs1, jak go widzę, to mnie skręca. Badziew jakich mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijam model dampera, chodzi mi o to jak sposób jego zamontowania wpływa na jego pracę  :P

NP w cossówkach/hardenduro KTM przez długi czas był wyznawcą bezpośredniego montowania tylnego amortyzatora do wahacza gdzie japończycy od dawna używali systemów dźwigniowych. Teraz nie jestem w temacie ale KTM chyba też już jest na dźwigniach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha to się już nie odzywam  :lol:  ale ma 10 pkt za wygląd  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockshox rs1, jak go widzę, to mnie skręca. Badziew jakich mało.

 

Co się w nim sypie? Kosztuje kupę pieniędzy to myślałem, że jakościowo dobrze wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sypie. Miękki jak guma (brak sztywności bocznej)

Łapiemy koło między nogi, kręcimy kierownicą, a to się gnie.

Nieprzyzwoicie drogi, za tyle można mieć znwcznie lepszą konstrukcję ( fox, inny rs, nawet lefty) . Ten wideł, to taki jak by to ująć, szpanerski produkt rs, ładne i tyle.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś. Przede wszystkim do niedawna to był podstawowy widelec używany Pucharach Świata XC (do czasu wydania nowego SIDa). Na gównie by tam raczej nie jeździli. Poczytałem trochę i faktycznie ma bardzo słabą sztywność skrętną, natomiast nadrabia to sztywnością wzdłużną i czułością pracy. Teraz jeżdżą głównie na SIDach, pewnie ze względu na wagę, która może jest ważniejsza od jakości pracy amortyzatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marzocchi podobno robi tez dobre amory. mnie przedewszystkim odstraszają ceny, nawet nie chcę czytać ile kosztują te amory  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak lisek :) wiem co mówię. Nawet dość podstawowe wersje jak moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku posiadam rower Gazelle, 8 biegów w piaście, dynamo również w piaście, regulacja kierownicy i siodełka bez klucza. Moim zdaniem nie ma lepszego roweru na ścieżki rowerowe, w tym roku zrobiłem już prawie 400km.

 

 

post-29283-0-66807200-1478024220_thumb.jpg


Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleżanka chyba ma taki sam rower, do sklepu po bułki może być  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało tych kilometrów zrobił :P

Czy tam z przodu jest hamulce rolkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypatrz się na przednie koło?

Mi to na rolkę wygląda tylko faktycznie linki nie widzę

https://www.narowery.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_fae2ad334c6d576a7ae296b579c2b955.jpg

A przypatrz się na przednie koło?

Mi to na rolkę wygląda tylko faktycznie linki nie widzę

 

Tak. Rolka i to podpięta.

Jedna linka na przerzutkę, druga do rolki.

Z tyłu " kontra " prawdopodobnie a to coś przypominające hamulec V, to blokada tylnego koła

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś ręce marzły ;)

 

0_0_productGfx_c185b31d2709ed189198e43e9


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, hamulce rolkowe a co do ilości kilometrów to jestem na rencie więc zdrowie na więcej nie pozwala ;)


Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od września zrobiłem 100km i jestem dumny. Wspieramy się. Ważne aby jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na stravie mam nabite 250km  :lol:  ale na początku nie miałem jeszcze zainstalowanej stravy a teraz jak jeżdżę wokół komina to nawet nie włączam, pogoda średnia do dalszych wypraw a kręcąc po górkach i hopkach w lesie km się i tak nie nabije. W tym roku najdłuższa trasa prawie 70km, żeby ją pobić będzie trzeba czekać do wiosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.