Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej polecacie chwyty czy owijki do mojego XC? Powiedźcie na co zwrócić uwagę przy zakupie. Może jakieś marki lub modele jesteście w stanie podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owijka to raczej do szosy. Chwyty, najlepiej skręcane i będzie git

Czym są chwyty skręcane? Jakiś przykład poproszę.

A co do owijek to i przy XC dobre opinie czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na końcach chwytu (1 lub z obu stron) masz pierścień i śrubę, chwyt zaciskasz na kierownicy dzięki czemu nie ma możliwości ruchu i obrotu na kierownicy. Ja oryginalne nieskrecane bardzo szybko zmienilem na skrecane. Na równym nie ma problemów ale w terenie jednak lepiej mieć skręcane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już chyba wiem o czym mówisz. Sądziłem, że jest to rodzaj budowy chwytu. Rozumiem, że nie będzie problemu z domontowaniem rogów?

A firma obojętne?

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam ten model tylko czarne - używki kupione za 20zł od kumpla  :lol:

http://www.trekbikes.com/us/en_US/equipment/cycling-accessories/handlebar-grips/bontrager-rhythm-mtb-grip/p/11258/

ale będę kupował te:

http://www.trekbikes.com/us/en_US/equipment/cycling-accessories/handlebar-grips/bontrager-race-lite-plus-mtb-grip/p/11259/

 

w tych jest tylko jeden pierścień ale powinien wystarczyć. Oryginalnie były gripy jak w pierwszym linku tylko bez pierścieni i czasami kręciły się na kierownicy.

Grip tak czy inaczej z czasem się wytrze, im więcej się jeździ i agresywniej tym szybciej. Na firmach się nie znam ale myślę, że jak nie kupuje się najtańszych to po tygodniu nie powinny się rozlecieć 

 

co do rogów - grip na 2 pierścienie jest na przelot - nie ma zaślepionego jednego końca więc wsuwasz grip głębiej na kierownicę zostawiając na końcu miejsce na róg, skręcasz wszystko i po sprawie 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas szosę odstawić do wiosny .

Jak dla mnie już za zimno.

No co ty, pogoda w sam raz :)

 

708539a648181bbfd777f0df613f6f1e.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam gripy odi ag1

Wcześniej miałem esi. Oba polecam odi łatwiej zdjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz gąbek.

W tym budżecie, to polecam esi. Dużo ze mną przeszły. Różne rozmiary, kolory, bardzo wygodne.

Mój gt już w pełni złożony. Przewód założony, skrócony i zalany. Teraz tylko śmigać dopóki śniegu nie będzie. :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie miałbym brać gąbek? Wyrywają się? Wycierają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycierają się wręcz w oczach. Tak jak pisałem wyżej w tej cenie, to esi. Bezkonkurencyjne. I one są silikonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobują mi się :D Czysta prosta forma :)

Ja u siebie domontowałem w końcu osłonę. Jak zdemontuję bagażnik oraz błotniki to się pochwalę fotą :P Rower pewnie zmieni swoje oblicze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem dumny z samodzielnej wymiany przewodu hydraulicznego :);)

Brawo TY :) I o to chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym też nie szedł w gąbki. Może te neopreny są inne niż gąbki jakie pamiętam z "komunijnych" rowerów ale podejrzewam, że będą szybciej się niszczyć i są wygodne raczej do dziadkowania po parku, jak mocniej się chwyci kierownicę to bardziej przeszkadzają niż pomagają. To jak z siodełkiem - nie może być miękkie tylko ma być sprężyste  ;)  do tego dochodzi utrzymanie czystości głównie podczas "pracy".

 

egzo a czemu śmigać dopóki śniegu nie będzie? :P  ja czekam na wieczory gdzie jest lekki minus, zero wiatru i sypie się gęsty śnieg. Chociaż na to najlepszy pewnie jest fat ;) tyle że po śniegu w las się nie pojedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę te o których pisał egzo. Ja to pewnie teraz pojezdze dopiero na wiosnę. Sprawdzałem wczoraj łańcuch przymiarem i nie pamiętam czy wpadał ba 1 czy 0.75. W tyg. musze zejść do piwnicy i jeszcze raz sprawdzić.

A tak przy okazji. Gmeranie przy rowerze mobilizuje mnie do po sprzątania w piwnicy. Aktualnie nie mam rozpostarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas szosę odstawić do wiosny .

Jak dla mnie już za zimno.

Dlaczego? Pogoda nieważna jak masz odpowiednie ubrania. Ja dzisiaj prawie 50km zrobiłem szosówką i nawet nie zmarzłem :)

IMG_1065.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogoda akurat dzisiaj była świetna, jak i warunki :)

 

 

Gdzie są takie piękne okoliczności przyrody?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniutki giant.

Dlaczego dopóki nie będzie śniegu?

No może tak do minus 10 jeszcze pośmigam. Potem już nie. Słabe zdrowie mam :)

Pojedzie się po sniegu w las.

http://static1.redcart.pl/templates/images/thumb/13014/432/600/pl/0/templates/images/products/13014/026442eece2ed31d4e0d8364ac33f54e.jpg

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.