Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam slx sporo ludzi płakało jak im ramiono pękło :P deorka zwykła albo Xt i będzie cacy chyba ze coś ze Srama polecam pow x7 brać bo reszta to szajs. No ale nic kolega w zime da znać jak by co widzisz że możesz na nas liczyć zawsze coś nowego od kogoś się dowiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta deorka co podałeś, to to samo co ja podałem.

Ramię może i w zee pękać. Slx jest soidna. Lekko cięższa od xt.

Zależy jaki.

Ja składałem moje gt, to wywaliłem prawie 6k

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta deorka co podałeś, to to samo co ja podałem.

Kurna faktycznie... prawie 100 taniej... Klamki do hamowania by były ;) Czyli dobrze przed kupnem muszę się zorientować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wziąłem ten (https://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/do-lancucha/p,przymiar-zuzycia-lancucha-mighty,183645.html) :P

 

A powiedźcie mi przy jakiej kasie opłaca się już rower składać samemu?

Pytam z czystej ciekawości.

 

Problemem jest przede wszystkim kupno ramy, bo producenci obecnie ich nie oferują, a jeśli już sprzedają to tylko topowe modele i w nieopłacalnych cenach (bardziej opłaca się kupić cały rower i sprzedać osprzęt za pół ceny). Generalnie się nie opłaca, chyba że nie ma na rynku czegoś co by ci pasowało i kupując gotowca musiałbyś połowę rzeczy wymienić. Albo polując na super okazje, ale tak to możesz 5 lat składać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wziąłem ten (https://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/do-lancucha/p,przymiar-zuzycia-lancucha-mighty,183645.html) :P

 

A powiedźcie mi przy jakiej kasie opłaca się już rower składać samemu?

Pytam z czystej ciekawości.

Wszystko zależy jaki rower chcesz czy full czy Ht czy retro klasyk czy nowy czy w szybkim czasie czy czekać na okazje ;)

 

Najlepiej opłąca sie złożyć rower bo w dzisiejszych latach producenic upuchają słaby osprzęt do rowerów

Edytowane przez Lukanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma zaprzyjaźniony sklep, to można mieć każdą ramę.

Mój przykład. Wchodzę do mojego sklepu, pytam o ramę, bo wiem jak jest.

Gość z racji tego, żem stały klient: Proszę wybrać sobie ramę z rower jaki się Panu podoba ( przy tym również doradził) .

Miałem wybór na 1 ramy gt, ramy gianta, superiora i orbeii :)

Wybrałem ramę: z tego rocznika, gt avalanche. Gość wziął rower, rozbebeszył i sprzedał mi ramę za bardzo dobrą cenę. Oczywiście z gwarancją.

Sklep bikebrothers. Tarnów

Jeśli byś składał, to napisz do mnie. Załatwię Ci ramę

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta deorka co podałeś, to to samo co ja podałem.

Ramię może i w zee pękać. Slx jest soidna. Lekko cięższa od xt.

Zależy jaki.

Ja składałem moje gt, to wywaliłem prawie 6k

 

Zee nie ma prawa pęknąć to juz bez porównania z SLX to tak jak byś porównał łade z Fordem Mustangiem ;)

Napisałem tak bo mam kumpla co ma serwis i sklep i wiem co piszę w rowerach technicznie siedzę od 15 roku życia i mam już spore doświadczenie na temat części i serwisu ;)

 

Ale nie chodzi tutaj o to która najlepsza chłopak zdecydował sie na dobrą pułkę modelu Shimano Deore to taka podstawa wszystkich modeli do XTR'a

Edytowane przez Lukanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Widzisz... Widziałem pęknięte ramię zee :)

Deore, to jeet dobra grupa. Podstawa slx, xt i xtr :)

Moje doświadczenie również jest niemałe :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli rama mojego Giant'a jest dobra - nie znam się, proszę o opinię - to ją po prostu rozbudowuje i tyle. Deore wydaje się w sam raz. Super dla amatora i minimum dla bardzo zapalonego rowerzysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej ramy zrobisz crossa. Jeśli Ci taki rower pasuje to jesteś w domu.

A jeśli zapragniesz jakiegoś xc.... No to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To teraz wyjaśnij mi różnice między cross a xc. Czytałem, że xc równe jest Cross Country. To nie jest to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower Cross Country czyli xc. To najczęściej rower bez tylnego zawieszenia. Wyposażony w widelec o skoku od 100 do 120mm. Masywna rama. Dość lekka karbonowa lub aluminowa konsteukcja na szerokich oponach i kołach 27,5 lub 29 cali, starsze na 26. Przeznaczony do jazdy po wsyskim.

Cross. Cieńsze opony. Koła najczęściej 28 cali. Widelec o mniejszym skoku, delikatniejsza i czesto lżejsza rama. Lubi utwardzone ścieżki.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmieniam widelec, koła i jestem w XC. Czy tak?

W takim razie nie widzę problemu. Jedziem z tym koksem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masywniejszą ramę powinien mieć :( Dobra, mniejsze. Póki co Cross mi odpowiada. Jeżeli zapragnę większego ekstremum to wtedy będę myślał :) Jeżeli będę wymieniał części pomimo tego, że nie będą zużyte to je zostawię. A jak będę budował XC to zdejmę to co kupię i już. Jak będę dbał to powinien plan wypalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To teraz wyjaśnij mi różnice między cross a xc. Czytałem, że xc równe jest Cross Country. To nie jest to samo?

Najprościej jest to rower na ramie HardTail bez tylnego amorka ;) Nie zgodzę sie ponieważ rowery do Xc maja pełne zaiweszenie typu full

A XC i Cross Country to praktycznie to samo nie mylmy tutaj typu rowerów z typami wyścigów ;)

 

Dokup sakwy i zrób z niego po prostu turystyka bo ten rower ma przeznaczenie miejskie i ew turystyczne

Edytowane przez Lukanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jednak byłoby Ci lepiej kupić rower ode mnie  :)

OK, tylko powiedź mi jak mam przekonać żonę do tego abym kupił używany rower, gdy wziąłem od ojca prawie nówkę.

Zaznaczę, że ojciec od niedawna z Św. Piotrem wódkę popija :(

 

Najprościej jest to rower na ramie HardTail bez tylnego amorka ;) Nie zgodzę sie ponieważ rowery do Xc maja pełne zaiweszenie typu full

A XC i Cross Country to praktycznie to samo nie mylmy tutaj typu rowerów z typami wyścigów ;)

Dzięki :P Lekka burzę wywołałem, ale to dobrze. Wasze starcia a ja zdobywam wiedzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie każdy w inny sposób przyswajał swoją wiedzę ;)

 

Ja mam w domu 3 maszyny i mieszczę je jakoś. Zrobisz na ścianie stojaki i będziesz miał kupe miejsa :P

 

I przekonaj żonkę do wspólnych wypraw rowerowych bo nie ma to jak z drugą połówką wybrać się w nieznane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko powiedź mi jak mam przekonać żonę do tego abym kupił używany rower, gdy wziąłem od ojca prawie nówkę.

Zaznaczę, że ojciec od niedawna z Św. Piotrem wódkę popija :(

 

wyrazy współczucia

a jeżeli chodzi o rower to tylko propozycja, do przemyślenia przez Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.