Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

w Fathomie mam korbę 26/36 i kasetę 11-42 i na podjazdy jak i zjazdy daje rade spokojnie

muszę przemyśleć ten napęd 1x11, no chyba, że 1x12 Srama, ale nigdy na osprzęcie tego producenta nie jeździłem i nie wiem jak to chodzi

a tak w ogóle to wracam do korzeni czyli MTB :)

uprzedzę pytania - tak, sprzedałem szosę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem, siadłem,leżę.... Sprzedałeś szosę... Nie. Potem zapytam czemu, teraz nie mogę, jestem załamany.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobra już :

Czemu K***WA sprzedałeś szosę?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu ulegles namowom suquba ? :)

 

Ja mam w MTB korbe 40-30-22 i kasete 11-36 i nie powiem zeby to jakos specjalnie jechalo. Zakres teoretycznie bardzo uniwersalny, a z gorki brakuje zebow na blacie, natomiast zebatka 36 po 3 latach chyba jest jeszcze dziewicza :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egzo18 - dobre :) może jeszcze kiedyś kupię jakiegoś "enduransa" :)

70' - Kolega suqub nie przebił innej oferty ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ktoś przebił moje 2k. Jestem załamany Taka dobra oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Tera na spokojnie i na poważnie. Jaki był powód? Ja sobie geo endurance chwalę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno powodem nie byl rower bo ustawiłem go pod siebie na moje oko idealnie i jeździło mi się wygodnie, raczej przemyślenia zadecydowały i moja "chora" głowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby bez powodu? Ekonomia? Chęć posiadania innego roweru?

 

 

 

 

Suqub, ta szosa to staroć, tyle powiem, nie wiem, czy to siedzi na oryginalnym osprzęcie, ale coś mi się wydaje, że nie. Pomijam, to co piszę, że nowe.

Myślę, że kaido da Ci konkretniejszą odpowiedź.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę owijał w bawełnę... jak dobrze pójdzie to jakaś Orbea wskoczy na stan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alma.... Ta jest super

97abe6feff01fcb9f93809713c696235.jpg

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najwyższa Alma :) Dużo marek idzie w fule jako flagowce do xc, a Orbea idzie w sztywniaka ekstremalnego :) Ale trzeba przyznać, że piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno z drugim się zazębia - sport idzie w fulle to i producenci gonią za fejmem. To, że producenci kreują i napędzają sport to inna sprawa, takie błędne koło :P Ale technika idzie do przodu, wadu fulli są coraz mniejsze a zalety ciężko przebić.

Co do srama - ceny trochę wyrywają z butów, przynajmniej kaset czy tylnych przerzutek ale coś za coś - sram bardziej się wysila np przy kasetach, nitowane, ażurowe koronki - podobno nie zalepiają się w ciężkich warunkach tak jak shimano i są lekkie. Wg wielu praca manetek jest lepsza w sramie, przerzutki też są bardziej precyzyjne. Nawet żywotność wg opinii w sramie jest lepsza - tylko te ceny :P 12s ma zupełnie inny bębenek więc trzeba na początku się zdecydować czy 11s czy 12s. 

dla porównania - ja mam kasetę SLX - ok 470g za 230zł - cena całkiem znośna, tym bardziej, że co miesiąc się tego nie wymienia. Ale za 30zł więcej mogę założyć XT - ok 450g. Najtańszy Eagle - 12s GX - 450g ale cena - 800zł :mellow:  z jednej strony - shimano oferuje max 46t a w Eagle jest zębatka 50t + jedna koronka więcej i waga jak w mniejszej XT ale cena 3x. Niby wytrzymałe ale wydać prawie 1k na kasetę, trochę czuć po kieszeni. Przerzutka niecałe 300zł za XT M8000 vs ok 500zł za GX Eagle 

 

aaa Orbea z foty wyżej - XX1 Eagle - 12s kaseta 370g - 1700zł  :lol: ale podobno wytrzymała, nawet kolor się nie wyciera  ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc, @ecipeci wróci czymś ciekawym z targów i robi miejsce a nowa maszynę

A co z Fanthomem? Złożyć jakąś propozycję?

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca grup sprama na poziomie slx mnie nie leży. Nie chodźi to źle, czy nieprecyzyjnie. Nie. To chodźi inaczej niż shimano. Wyżej pewnie podobnie. Shimano chodźi jakby subtelniej. A sram toproniej.

Sram chyba też nie ma grup w rodzaju di2 w mtb. W szosie ma.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

di2 to abstrakcja, przynajmniej u nas. Wiem, że są ludzie co kupują Yeti ale 3/4 ludzi na forach chce kupić porządny rower w teren za 1.5k zł. Nowy :P

Jeżeli chcesz subtelnie pracującą tylną przerzutkę to zostaje chyba tylko SLX. Wspominał o tym szajbajk - XT jest precyzyjna ale zmiana biegu jest twarda, słuchać ją jakby walnąć młotkiem w metalowe wiadro  :P  ale mi się to podoba. W SRAMie też są mocne sprężyny więc biegi wchodzą twardo i wyraźnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moje slx chodzi wprost miodnie. Pyk i jest. W teren też nią nie telepie, spora w tym zasługa sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.