Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku miesiącach wahań w końcu zdecydowałem się na pierwszą w życiu szosę. Chcę spróbować czegoś nowego, ale nie wiem czy załapię zajawkę więc kupiłem używkę. Giant Defy z 2016. Pierwsze wrażenie? Łooooo panie jak to zap....la :)

Edytowane przez zaq

Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaq myślałem, że dogadałeś się z @ecipeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zap...ala :)

Szczegolnie w porownaniu z MTB, a juz wyjatkowo szczegolnie w porownaniu z MTB ze zblokowanymi hamulcami :)

Dzis po dluzszym czasie wyciagnalem mojego fulla i pierwsze wrazenie - wolno to jedzie, pozniej ciezko sie pedaluje, jakies duze opory toczenia to ma, 2 tygodnie przerwy w jezdzie i ciezko mi sie pod gorke podjezdza, przejechalem tak z 10 km, a w nogach jakby ponad 50. Zsiadlem z roweru i chcialem zakrecic tylnym kolem, bo tarcza jakies dzwne odglosy wydaje, a kolo stoi jak zamurowane :)

Zdecydowanie nie polecam elixir 7, kiedys mi sie juz to z nimi zdarzylo ale na szczescie jakies 2 km od domu teraz bylo to duzo dalej. Zaczynam sie zastanawiac, czy nie zmienic ich na XT.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak budżet pozwoli to XT  a jak nie to SLX. Jakie masz manetki? Jak już kupować to tak żeby pasowały do siebie i wrzucić wszystko na jedną obejmę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząć przygodę z szosą od TCRa do dla mnie za duży hardcore, ale po pierwszych jazdach już tak zdecydowanie tego nie wykluczam :)

W swoim fullu mam hamulce xt8000 i jestem bardzo zadowolony.


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetki sa XT. Caly naped jest na XT dlatego hamulce tez wolalbym z tej grupy. Sprawa jest do przemyslenia. Musze sie dowiedziec ile kosztuja nowe tloki do elixir7, czyscenie i napelnienie ukladu. Nowe hamulce XT to koszt okolo 200 CHF, a nie chcialbym juz specjalnie inwestowac w ten rower, bo niewiele nim jezdze. Jezeli koszty napawy beda porownywalne to wymienie hamulce, jezeli naprawa bedzie duzo tansza to zostane przy elixirach i rok lub dwa bede mial spokoj.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tłoki powinny być ok, jak już to uszczelki wymienić i tyle. Serwis powinien być dużo tańszy niż nowe heble, zalać nowym płynem można samemu, rozebrać zaciski zresztą też  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no wlasnie cos z tlokami jest do kitu, jakis oksydowany element. Mialem to szczescie, ze rower stanal okolo 1 km od sklepu rowerowego i zamiast niesc go do domu tam go zanioslem. Mechanik pokazal mi nawet ten element ktory sie sypie, powiedzial, ze to standart w tych hamulcach, wymienia to srednio co 2 lata.

Sam raczej tego nie bede robil, musialbym kupic zestaw do odpowietrzania, plyn, czesci ... no i nigdy nie rozbieralem hamulcow z wyjatkiem wymiany okladzin. Lubie grzebac w rowerze, ale ci ludzie tez musza z czegos zyc :)

 

@zaq, pokaz to cacko :) Ktory to Defy ?

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tłoki powinny być ok, jak już to uszczelki wymienić i tyle. Serwis powinien być dużo tańszy niż nowe heble, zalać nowym płynem można samemu, rozebrać zaciski zresztą też  ;)

W tym modelu dochodziło do zatarcia tłoków. I to się stało. Uszczelki nie pomogą.  Przelewanie avida jest upierdliwe jak wszyscy diabli. Nie, to co shimano . 

Rozebranie zacisku jest dość proste, jeśli tłoki nie zapieczone. Bo nie wypadną same pod wpływem pompowania z płynem, tylko dopiero na rozebranym zacisku trzeba to wystrzelić kompresorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak się działo z tłokami to lipa. O odpowietrzaniu conieco mnie straszyli w treku, jak pytałem o Sramy Guide - zrezygnowali z logo avida. Ale kumpel np miło wspomina avidy, nie wiem jaki model miał w sessionie ale mówi, że nie robiły problemów przy serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapieczone raczej nie sa, bo po odpowietrzeniu teraz pracuja normalnie. Pytanie tylko jak dlugo :)

Moze to znak, ze powinienem sie go pozbyc. ;)

 

Wczesniej mialem avidy juicy w treku i przez 5 lat nic w nich nie robilem, tylko wymiana klockow

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

takie tam wspominki z TdP... Chciałem wrzucić wcześniej... Może widzieliście, a jeśli nie to proszę:

 

Gość robi salto nad peletonem

 

tdp_012.jpg

 

Fotka nie moja, zrobił kolega, który jeździł z nami w ekipie motocyklowej jako foto.

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie usterka, która może doprowadzić szybko do zapieczenia. Tłoki idą nie równo ( prawdopodobnie w fazie cofania ). Ale na tym etapie, to jest dość łatwe do naprawienia . Trollu, avid ma sam w sobie głupią metodę przelewania. Na dwie strzykawki. Jak hebel działa, to już jest wredne, a jak coś się sypie...

 

Sebaa_75, wrzucałem fotkę z tego :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebaa_75, wrzucałem fotkę z tego :)

 

 

A to przepraszam, nie byłem na bieżąco, bo trochę się w tym wątku dzieje, a sobie tak przeglądam co tam się działo jeszcze na TdP.


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za co przepraszać :)   Skakał Szymon Godziek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za co przepraszać :) Skakał Szymon Godziek

Zgadza się. I to szosą, a nie jakimś tam fullem

Ciekawe czy musiał uzyskać zgodę organizatorów.

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Defy 2 Disc, pełna Tiagra 4700. Te tarczówki to raczej na wyrost i wolałbym bez, ale skoro cena raczej była godna, to żal było nie skorzystać :) Zdjęcia nie zrobię, bo nie ma mnie w domu.


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Defy bardzo mi się podoba. Po powrocie obowiązkowe foto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony z roweru. Giant to Giant. Mam szosę złożoną na bazie Gianta contend 2. Także pełna tiagra 4700. Grupa jest sietna.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Zgadza się. I to szosą, a nie jakimś tam fullem
Ciekawe czy musiał uzyskać zgodę organizatorów.

 

Raczej były jakieś oficjalne uzgodnienia, bo była o tym informacja na odprawie przed etapem i fotografowie jechali tam przed peleton, żeby złapać ten kadr. Ja jestem ciekaw czy jakaś fotka z tego "eventu" trafi do oficjalnego katalogu TdP na przyszły rok.

 

Pozdrawiam


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda podła, a więc trzeba zadbać o lisa. Podstawowy serwis foxa float ctd 32 evo

 

d839c02f1e6d4b9708b4200451fdac36.jpg79377d32ae6b09d2f2f5497454215c5d.jpgabbea0cfe4b8d1ee88adbd181c95ebc3.jpg

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bogato  :P  mój fox zrobił na razie może 50km po płaskim więc do serwisu jeszcze daleko  :lol: ogólnie będę chciał to robić samemu chociaż ze wszystkiego co trzeba zrobić przy rowerze to tylko rozkręcania amorów się boję  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis logów, to jest proste( i z tego wszystkiego najważniejsze) . Natomiast komory i tłumika nie ruszam.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to chyba że tak. Czyli na pełny serwis i tak trzeba wysyłać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany mój Santur ma z 4 lata. Warto coś robić z nim? Raczej nic nigdy nie było robione. Myślę nad linkami i pancerzami. Z nimi ta sama historia. Czyścić czy kupić nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.