Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, posiada ktoś z Was Treka X-Caliber 8 lub 9? Jak wrażenia z jazdy? Muszę kupić nowy rower i zastanawiam się nad powyższymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mowimy o 2018-2019 r ? Ja mam 2015 r i jestem bardzo zadowolony zmienilem tylko kola i bede jezdzil pewnie nim jeszcze dlugo . ale za 2018 czy 19ty rok nie dalbym tyle kasy mysle ze sa lepsze rowery innych firm za te pieniadze ( niestety . bo bardzo lubie treka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mowimy o 2018-2019 r ? Ja mam 2015 r i jestem bardzo zadowolony zmienilem tylko kola i bede jezdzil pewnie nim jeszcze dlugo . ale za 2018 czy 19ty rok nie dalbym tyle kasy mysle ze sa lepsze rowery innych firm za te pieniadze ( niestety . bo bardzo lubie treka )

Tak, mówimy o roczniku 2019. Niestety 2018 nie ma już mojego rozmiaru ramy, zresztą 2019 też ciężko dostać (197 cm wzrostu). A co byś polecił w przedziale cenowym ok.4 tyś zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treka 2019 nie powinno być ciężko dostać jeśli kupujesz w sklepie nówkę, oczekiwanie na transport z magazynu w Holandii a w najgorszym wypadku na statek z jueseja i masz każdy rozmiar. Giant (talon) fajny ale nieco inne geo. Trek ma dłuższą ramę, szersze piasty (taki prawie boost) więc to nie jest tak, że giant jest lepszy. Rzuć okiem na krossa level 7 - o ile pamietam mialy fajne geo (tylko nie wiem jak z rozmiarem na 2m wzrostu). Level 7 lekko ponad budżet ale to najniższy model na ramie ze sztywną ośką więc myślę że warto dopłacic

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej miałem na myśli serię fathom.

Talony też spoko . Lepszy gorszy ? W tej cenie podobne wsztko, tylko wybrać co bardziej pasuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do amora RS rc32 air solo jaki olej wlac do goleni? Chodzi mi o gestosc. Jedni pisza 5wt inni 15wt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jaki zaleca producent .

Poszukaj manuali do niego . Ale do goleni czy to będzie 5,10 czy 15w to mało istotnie . Ja bym dał 10 albo 15 . Do tłumika musi być dokładnie taki jak należy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jaki zaleca producent .

Poszukaj manuali do niego . Ale do goleni czy to będzie 5,10 czy 15w to mało istotnie . Ja bym dał 10 albo 15 . Do tłumika musi być dokładnie taki jak należy .

Do goleni tylko potrzebuje . zrobie maly serwis rozbiore wyczyszcze nasacze gabki nasmaruje uszczelki wymienie olej ( jak cos w nim zostalo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbki warto nasączyć gęstym . Fox zaleca takim jak do komory powietrznej . Ale jak się nie ma, to ten sam co do goleni też będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj odebrałem Domane z przeglądu. Pierwszy gwarancyjny wbity, rower gotowy na sezon  ;) 

ale teraz Fuel i tutaj pytanie za 100pkt - czym się różni olej Foxa 20WT od np Motula 20W? Fox 34 Rhythm, olej do komory powietrznej i goleni, tłumik nierozbieralny więc nim sobie głowy nie zaprzątam  

https://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/serwis-amortyzatorow/oleje-smary/prod/fox-racing-fluid-gold

https://www.motul.com/pl/pl/products/fork-oil-expert-heavy-20w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczym . Leje motorexa motocyklowego .

U mnie 10w

A do komory jest inny, wyraźnie bardziej gęsty i tu mam oryginał Fox fluid.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wierzyć stronie foxa to u mnie jest wszędzie to samo:

foxxxxxxxxxxxxxx.jpg

 

na szaro jest 5w ale ja mam FIT4 a nie GRIP 

10cc w goleń sprężyny, 3cc do komory i 15cc w goleń tłumika o ile dobrze rozumiem. Motul robi dobre oleje i tutaj nie widzę problemu tylko czy specyfikacja podpasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwne . Inna ilość do lagi lewej, inna do prawej . No tak, wynika że wszędzie masz ten sam .

U mnie jest tak :

Golenie dół to jest po 30ml 10w.

Komora to jest 5ml fluida.

A tłumik co go nie ruszam tylko dam na serwis po sezonie 2019 to jest ten sam co lagi. 80ml 10w

 

I na gąbki też fluid foxa .

 

Mi w serwisie powiedzieli żebym spokojnie lał motorexa . Bo to się o gęstość rozchodzi . Nie dotyczy komory u mnie. Tam fluid .

A butter cieniutko . Symbolicznie na uszczelki goleni

 

 

 

 

 

8c5d26913211757eaaeb1ad2a22e6a44.jpg

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszla koszulka nowa

 

 

83b4b3fdf4ab7d52med.jpg

 

 

Tak wiec na wiosne jestem ogarniety

 

 

 

01c6e18384cd1195med.jpg

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to obie z olx

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto to produkuje bo popeye świetny.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada jej tyl

Nie ma metki z firma producentem tylko jak prac itd

ec500d798ec63be0med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż boxxera u kolegi

13533c0a83567e140fe73d56d59e1b9e.jpg278e690e300bd4f9d38137eb20a01362.jpg0ac708effe3963880410a04f0ea65678.jpg2740a0f5d190b642ce6028ad04a78802.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składany od zera na nowych gratach? widzę że ramę ręcznikiem owinąłeś więc domyślam się że nówka  :P  zresztą widać że jeszcze niepoobijana  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od zera na nowych gratach.

Dziś tylko cięcie sterówki i montaż sterów i boxxa robiłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.