Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

dobra sól nie jest zła  :lol:

a u mnie fuel umyty i pewnie jutro zacznę go rozkręcać do serwisu. Będzie trzeba kupić oleje, klucz dynamometryczny. Poza tym dzisiaj poszło zamówienie gratów do Domane, zbroimy się na wiosnę :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem prowadnice do cięcia sterówki . Bo jak wczoraj boxxa ciąłem, to 20 min pilnikiem równałem :P

 

W przyszłym tygodniu pewnie rozbiorę szose na serwis.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rower trekkingowy ze zwykłą prostą rurą sterową i osiami 9mm.

Właśnie okazyjnie kupiłem hamulce Sram Level TL, w tej chwili mam zwykłe v-ki.

Zależało mi na wymianie kół, bo jak już w tym temacie wspominałem podczas pokonywania krawężników trochę się krzywiły, co wkurzało mnie szczególnie przy hamowaniu.

 

Stwierdziłem, że jak już zmieniam koła, to zmienię też hamulce.

 

Potrzebuję możliwie najbardziej pancernych kół 28 cali, najchętniej z 36 szprychami, łożyskami maszynowymi i kołnierzem umożliwiającym montaż tarcz.

 

Jako, że nie znalazłem nic gotowego, to zastanawiam się nad obręczami DT Swiss 545d, jakimiś piastami Novateca i dobrymi szprychami.

 

Nurtuje mnie jedna kwestia - czy przy zwykłych szybkozamykaczach tarcze nie będą hałasowały? Może lepiej zainwestować w koła dostosowane do montażu sztywnych osi 12mm i dokupić specjalne dystanse pod 9 i 10 mm?

 

Niestety w tym przypadku wybór jest dość mały a koła zazwyczaj przeznaczone do rowerów typu gravel, więc lżejsze i z mniejszą ilością szprych. Z drugiej strony dalej powinny być wytrzymałe i mógłbym je wykorzystać w jakiejś nowej ramie.

 

Czy pełne osie 9 i 10 mm są sztywniejsze od szybkozamykaczy?

 

Czy zjawisko dzwoniących tarcz kołach z szybkozamykaczami to aż tak powszechny problem?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonienie tarcz to dość złożony problem. Szybkozamykacz, średnica tarczy czy sama jej jakość. Ja w x-calibrze miałem tarcze 180mm, szybkozamykacz i czasami coś się odezwało ale nie ma tragedii. Kumple też mają tarcze na szybkozamykaczach i działa. Niektórzy mówią, że tarcze powyżej 180mm lubią dzwonić i tyle. Nie ma co dramatyzować. Załóż jakąś 160mm bo trening to nie dh więc i tak siły będzie wystarczająco i powinno być cicho 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sól nie jest zła  :lol:

a u mnie fuel umyty i pewnie jutro zacznę go rozkręcać do serwisu. Będzie trzeba kupić oleje, klucz dynamometryczny. Poza tym dzisiaj poszło zamówienie gratów do Domane, zbroimy się na wiosnę :ph34r:

Właśnie umyłem i czuję, że jutro będzie podobnie, a wtedy będę mocno wkur..iony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze nie jest . prawie 5dych na sciezce rowerowej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rower trekkingowy ze zwykłą prostą rurą sterową i osiami 9mm.

Właśnie okazyjnie kupiłem hamulce Sram Level TL, w tej chwili mam zwykłe v-ki.

Zależało mi na wymianie kół, bo jak już w tym temacie wspominałem podczas pokonywania krawężników trochę się krzywiły, co wkurzało mnie szczególnie przy hamowaniu.

 

Stwierdziłem, że jak już zmieniam koła, to zmienię też hamulce.

 

Potrzebuję możliwie najbardziej pancernych kół 28 cali, najchętniej z 36 szprychami, łożyskami maszynowymi i kołnierzem umożliwiającym montaż tarcz.

 

Jako, że nie znalazłem nic gotowego, to zastanawiam się nad obręczami DT Swiss 545d, jakimiś piastami Novateca i dobrymi szprychami.

 

Nurtuje mnie jedna kwestia - czy przy zwykłych szybkozamykaczach tarcze nie będą hałasowały? Może lepiej zainwestować w koła dostosowane do montażu sztywnych osi 12mm i dokupić specjalne dystanse pod 9 i 10 mm?

 

Niestety w tym przypadku wybór jest dość mały a koła zazwyczaj przeznaczone do rowerów typu gravel, więc lżejsze i z mniejszą ilością szprych. Z drugiej strony dalej powinny być wytrzymałe i mógłbym je wykorzystać w jakiejś nowej ramie.

 

Czy pełne osie 9 i 10 mm są sztywniejsze od szybkozamykaczy?

 

Czy zjawisko dzwoniących tarcz kołach z szybkozamykaczami to aż tak powszechny problem?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Mam qr 9.

Koła dt Swiss m1900 . Amor Fox evolition float 32. Rama GT avalanche disc lady. Alu . Tarcze xt 160 . Cisza . A dość mocno ten rower katuje .

Ale to zależy od masy czynników . Sztywności ramy, widelca jak i piast i tarcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widelec wymieniłem na sztywny, więc nie powinien generować problemów.

 

Tarcze mam w zestawie (sprawdzę dokładnie jak przyjdą) - chyba Sram centerline przód 180, tył 160.

 

Pewnie dokupię drugą 160 - śmigam po mieście, nie będę się wygłupiał ze 180...

 

Zastanawiam się czy składać koła z piastami qr, czy może zaryzykować coś w typie Mavic Allroad - z piastami 12mm z redukcją do qr w komplecie. Martwię się jedynie o ich wytrzymałość przy tych 24 szprychach - waga zestawu nie jest dla mnie istotna.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz redukcję to nic nie zyskasz .

Daj normalnie .

I sztywne widelce lubią być mało sztywne boczne. A to jest jeden z czynników odpowiedziach za dzwonienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się na ile oś drążona 9mm z przodu, 10 z tyłu (można czegoś takiego użyć stosując redukcje z 12mm) będzie sztywniejsza od zwykłej 5mm.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 9mm przód i 10 tył .

Są jeszcze koła z 5 mm w ogóle ? W większości jak jest qr9 to jest ten myk jak wyżej napisałem .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może posłużę się obrazem - podobna piasta Novatec - jedna z osią 9mm, druga również 9mm ale wbudowaną w piastę, z dodatkową ośką 5mm.

 

Nurtuje mnie czy ta prawdziwa (drążona, nie ta wbudowana w piastę) o średnicy 9mm jest sztywniejsza.71f61d1d6265a491a7fff01fa418d4a0.jpg2e065441843b7f9c9cdfd3a30f58019c.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Osie są te same . Ta u góry to jest tylko szpilka co nie przenosi sił.

Ta dolna jak będzie montowana przez adapter to i tak będzie to siedzieć w hakach pod 9. Efekt będzie żaden .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, bądź wyrozumiały, jestem humanistą :)

Ta druga bez adaptera, tam jest otwór o średnicy 9mm.

Czy Twoim zdaniem jest jakaś różnica w sztywności pomiędzy powyżej przedstawionymi rozwiązaniami?

 

Czy ta szpilka 5mm równie mocno ściśnie to wszystko jak ta 9mm?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie różnicy .

To i tak usiądzie w hakach pod qr9.

Mówię na własnym przykładzie .

Oś sztywna ma sens jak wsztko jest jak trzeba . Czyli piasta, amor/ rama mają taki sam standard . Inaczej to nie działa i nic nie polepszy .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za wyjaśnienie, na forach rowerowych różne rzeczy ludzie piszą.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest treking . Nie dh . Tu nie trzeba super sztywności . Ja w xc nie mam sztywnych osi . Tylko qr9 z osią 9 przód i 10 tył . Na szpilki wszystko . I złego słowa nie powiem . A tyram. Tylko że mało ważne . Ale komponenty dobrej jakości też .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moja waga oscyluje blisko setki :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz " haków " na sztywne osie i to kończy temat .

Dobre piasty. Sztywny widelec i więcej nie zdziałasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ja się nie upieram. Wolałem się upewnić przed zakupem co w tej konfiguracji może być najlepszym rozwiązaniem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go poskładam na nowych częściach to zrobię zdjęcie. Ogólnie nic ciekawego.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moja waga oscyluje blisko setki :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Od tego wypadało zacząć i dodać jakie przeciążenia chcesz wywrzeć na rower! (Jazda na wprost czy skoki).

Jednym słowem na nic forumowe rady zwłaszcza egzo chyba że kogoś o tej samej wadz. Praw fizyki pan nie oszukasz i nie bądź pan głąb... Rowery są prijektiwane ood rozmiar M i zobacz sobie ile taki rider mierzy i waży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego wypadało zacząć i dodać jakie przeciążenia chcesz wywrzeć na rower! (Jazda na wprost czy skoki).

Jednym słowem na nic forumowe rady zwłaszcza egzo

? Napisałem coś nie tak ?

Wyraźnie posze, że treking .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.