Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojregg

Rolex Submariner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

 

Chciałem Was zapytać co sądzicie o zakupie Rolexa suba bez daty. Czy mieliście okazję mieć go na ręce? Jaka wg Was jest różnica w odbiorze tych dwóch zegarków -rolexa z datą i bez? Mam zamiar nosić go na szarym lub czarnym nato, myślicie że będzie się dobrze prezentował? Na allegro można kupić nówkę sztukę za 21 000 PLN, znacznie taniej jak wersja z datą. 

 

Z góry dzięki za wszystkie opinie, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kolego na ten temat rolka z/bez daty to można już napisać doktorat. Ja mam bez daty i sobie chwalę, jakoś lupka mi nie podeszła. 

Cena suba bez daty, faktycznie parę tys w dół, a ten z allegro (jeżeli oryginalny) jest w bardzo dobrej cenie. Myślę że ciężko będzie znaleźć taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica sprowadza się zasadniczo do odpowiedzi na 2 pytania główne i dwa pomocnicze :

- czy muszę mieć datę w zegarku ( ile razy dziennie sprawdzam i czy nie wystarczy telefon )

- jeśli tak , to pytanie pomocnicze -czy posiadanie daty w zegarku jest warte dodatkowych kilku tysięcy?

-czy z daleka ma być widać że mam Rolexa?

-jeżeli tak , to pytanie pomocnicze czy ten stygmat musi szpecić tarczę?

 

Ja na wszystkie pytania odpowiedziałem sobie NIE i mam klasycznego SUBa . Nawiasem mówiąc skoro wybierasz SUBa z NATO to inspiracją dla tego zestawu były sceny z pierwszego Bonda ...-a on nosił bez daty

Aby Twój dylemat był głębszy ....porównaj jeszcze aktualną edycję SUBa ( nowa branzoleta , ceramiczny bezel, indeksy jak kropy biedronki, pogrubione uszy, większy ciężar inaczej leżący na nadgrastku , i wyższa cena ) z poprzednią ...a teraz wybieraj ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

 

Chciałem Was zapytać co sądzicie o zakupie Rolexa suba bez daty. Czy mieliście okazję mieć go na ręce? Jaka wg Was jest różnica w odbiorze tych dwóch zegarków -rolexa z datą i bez? Mam zamiar nosić go na szarym lub czarnym nato, myślicie że będzie się dobrze prezentował? Na allegro można kupić nówkę sztukę za 21 000 PLN, znacznie taniej jak wersja z datą. 

 

Z góry dzięki za wszystkie opinie,

 

 

 

Niezależnie od tego, którego wybierzesz, z datą czy bez, z najnowszej linii czy vintage, nie będziesz żałował.

Do nato wersja bez daty jest idealna.

A żeby Ci trochę pomóc, polecam lekturę.

http://rolexblog.blogspot.com/2007/07/part-7-rolex-submariner-through-time.html

 

 

 

Różnica sprowadza się zasadniczo do odpowiedzi na 2 pytania główne i dwa pomocnicze :

- czy muszę mieć datę w zegarku ( ile razy dziennie sprawdzam i czy nie wystarczy telefon )

- jeśli tak , to pytanie pomocnicze -czy posiadanie daty w zegarku jest warte dodatkowych kilku tysięcy?

-czy z daleka ma być widać że mam Rolexa?

-jeżeli tak , to pytanie pomocnicze czy ten stygmat musi szpecić tarczę?

Ja na wszystkie pytania odpowiedziałem sobie NIE i mam klasycznego SUBa . Nawiasem mówiąc skoro wybierasz SUBa z NATO to inspiracją dla tego zestawu były sceny z pierwszego Bonda ...-a on nosił bez daty

Aby Twój dylemat był głębszy ....porównaj jeszcze aktualną edycję SUBa ( nowa branzoleta , ceramiczny bezel, indeksy jak kropy biedronki, pogrubione uszy, większy ciężar inaczej leżący na nadgrastku , i wyższa cena ) z poprzednią ...a teraz wybieraj ; )

Jakie pytania takie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego, którego wybierzesz, z datą czy bez, z najnowszej linii czy vintage, nie będziesz żałował.

Do nato wersja bez daty jest idealna.

A żeby Ci trochę pomóc, polecam lekturę.http://rolexblog.blogspot.com/2007/07/part-7-rolex-submariner-through-time.html

 

 

Jakie pytania takie odpowiedzi.

Autor posta pyta o nasze opinie nt różnic w odbiorze tych zegarków - ja widzę różnice i mam na ten temat swoją opinię Ty sądząc po odpowiedzi w stylu ,tak czy siak będzie Pan zadowolony ' chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czy muszę mieć datę w zegarku ( ile razy dziennie sprawdzam i czy nie wystarczy telefon )

zestawu były sceny z pierwszego Bonda ...-a on nosił bez daty

w czasach omawianego Bonda nie było takich telefonów,

sam sobie zaprzeczasz, do zegarka każesz dokupić Samsung Galaxy SIII,

na kuli Ziemskiej, czas to kalendarz...

"jakie pytania taka odpowiedź"

a co do autora tematu, trzeba kierować się tym czego oczekuje się od zegarka - w tej kwocie kompromisy nie są wskazane!

chyba że:

"-czy z daleka ma być widać że mam Rolexa?

-jeżeli tak , to pytanie pomocnicze czy ten stygmat musi szpecić tarczę?"

ja kupiłbym zielonego z datą

najważniejsze, żeby zegarek był tak ponadczasowy jak kobiety Bonda z pokazanego linka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor posta pyta o nasze opinie nt różnic w odbiorze tych zegarków - ja widzę różnice i mam na ten temat swoją opinię Ty sądząc po odpowiedzi w stylu ,tak czy siak będzie Pan zadowolony ' chyba nie

Nie chciałem Cię urazić, moim zamiarem było zaakcentowanie faktu, że na tak postawine pytania raczej nie da się udzielić obiektywnej odpowiedzi.

 

Co się zaś tyczy pytania kolegi o słuszność wyboru wersji bez daty do paska "nato", moja odpowiedż była jednoznaczna. Lektura materiałów zamieszczonych w linku powinna go tylko utwierdzić w swojej słusznej decyzji.

Żeby zaakcentowć, kolego "wojregg" Rolex Submariner w wersji bez daty w połączeniu z paskem nato jest moim zdaniem idealną parą! Rolex Submariner w wersji z datą noszony na pasku nie wygląda moim zdaniem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym bez daty, która nie jest mi do niczego potrzebna. Dawniej myślałem, że rolek bez lupki to taki "kastrat" i uboższy krewny, ale stwierdzam, że się myliłem. Wydawało mi się, że Rolexa należy brać "z całym dobrodziejstwem inwentarza".

 

Gdybym kupował dzisiaj to brałbym no date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem przez chwilę podobny dylemat ale nie widzę w nim nic mistycznego czy doktrynalnego. Powód racjonalny to potrzeba posiadania daty , powód estetyczno /filozoficzny to forma w jakiej narzuca ją Rolex.

Ponieważ NATO nie jest pierwszym , oczywistym wyborem do SUBa ktoś kto ma taki pomysł doceni wizerunek z linka i szczyptę ekscytującej historii. Nie ma tu zaprzeczania sobie.

Tak czy siak dylemat sprowadza się do chęci posiadania Rolka (data) , lub SUBa ( bez daty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć historia nie ma dla mnie większego znaczenia to zerknąłem na link który podał kolega egonax i muszę powiedzieć, że miła lektura i całkiem pokaźna jednak historia tego modelu.

BTW Można mieć jakby co Rolka z datą bez tego "pryszcza". Zmieniasz szkło i masz takiego Rolexa Sub Sea Dweller-a  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za wszystkie opinie, cały czas w głowie mam poniższe zdjęcie suba z nato i datą.... - wygląda super. Wydaje mi się jednak, że wezmę no date - cena 20 000 za całkiem nową sztukę.

 

http://audiophilia.tumblr.com/post/3624893643

Abstrahując od daty, zegar z Twojego zdjęcia ma ładnych kilka lat...współczesne SUBy nie prezentują się już tak subtelnie ( indeksy, uszy...) , mają zdecydowanie bardziej sportowy/mniej uniwersalny charakter. Różnicę pogłębia szczupły nadgrastek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za wszystkie opinie, cały czas w głowie mam poniższe zdjęcie suba z nato i datą.... - wygląda super. Wydaje mi się jednak, że wezmę no date - cena 20 000 za całkiem nową sztukę.

 

http://audiophilia.tumblr.com/post/3624893643

A mozna wiedziec gdzie w takiej cenie mozna znalezc? Pozdr

 

I jeszcze zeby dodac glos w dyskusji, ja bym jednak dolozyl i wzial wersje z data. Dla mnie Rolex musi miec lupke i nie chodzi tutaj o to by z daleka bylo widac, ze to Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna wiedziec gdzie w takiej cenie mozna znalezc? PozdrI jeszcze zeby dodac glos w dyskusji, ja bym jednak dolozyl i wzial wersje z data. Dla mnie Rolex musi miec lupke i nie chodzi tutaj o to by z daleka bylo widac, ze to Rolex.

A o co chodzi , jeśli mogę tak trochę prowokacyjnie zapytać ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sie w prowakacje wciagnac :)

Wiekszosc prestizowych manufaktur ma pewne smaczki stylistyczne, ktore sa jej cechami charakterystycznymi. W przypadku Rolexa jest to m.in. lupka. Oczywiscie Rolex bez lupki to wciaz Rolex, ale ja bym nie chcial jednak odmowic sobie tego smaczku stylistycznego. Oczywiscie dla niektorych lupka szpeci zegarek, ale to juz inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Można też pójść na kompromis. Gdzieś chyba było na forum, a może gdzie indziej, nie pamiętam.

 

Z datą, ale bez lupki. Lupkę można skasować, a data pozostanie. Tylko ceny niestety nie da się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.